מדרסים לפלטפוס – קריסה פנימית של כף הרגל

מדרסים לפלטפוס

סובלים מפלטפוס? אז פלטפוס אצל חלק מהאנשים לא מהווה כלל בעיה. ואם בכל זאת ישנו כאב והפלטפוס משמש כגורם תורם – אז יש לזה פתרון: מדרסים לפלטפוס! 

איזון קשתות כף הרגל באמצעות מדרס אקטיבי, תורם למניעת כאבים נלווים. כדי להבין כיצד ניתן לפתור את הבעיה שאיתה אתם מתמודדים כדאי להיעזר באיש מקצוע. 

שמי יוסי אברהם ואני מטפל ברפואה משלימה ומדרסן, לאחר שראיתי איך מדרסים בהתאמה אישית עזרו לי לבעיית הדורבן שממנה סבלתי, החלטתי להעביר את הידע הלאה וללמוד לבנות מדרסים בעצמי.

אשמח לתת מענה במעטפת מלאה הכוללת טיפולים, טיפים ותרגילים ובנוסף בניית מדרסים.

הגיע הזמן להתמודד עם הכאב – דברו איתי עוד היום!

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

אז מה הקשר בין מדרסים לפלטפוס?

בעבר, הייתה נטייה להתייחס למבנה כף הרגל השטוח כסוג של מחלה. אך במהלך השנים, מחקרים למדו שפלטפוס לא בהכרח פוגע בתפקוד.

קיימים מצבים מעטים בהם הפלטפוס אכן פוגע, אך קשה להוכיח את הקשר.

תמיכה נכונה בכפות הרגליים חיונית לשמירה על בריאות כף הרגל והרווחה הכללית במיוחד שמדובר בכף רגל שטוחה, כשמדובר בפלטפוס אשר מלווה בכאב. 

מדרסים מותאמים אישית מציעים את היתרון של מתן תמיכה אישית לכף הרגל הקורסת פנימה. הם יכולים לעזור להקל על כאבי כף הרגל, להפחית לחץ על אזורים מסוימים בכף הרגל, ולספק תמיכה למצבים או פתולוגיות ספציפיות של כף הרגל.

 על ידי מענה לצרכים הספציפיים הללו, מדרסים מותאמים יכולים לעזור לשפר את תפקוד כף הרגל, לשפר את שיווי המשקל ולמנוע עומס פלטפוס ופציעות. העיצוב הייחודי של מדרסים לפלטפוס מאפשר תמיכה נכונה לכף הרגל ומפחית את הסיכון לבעיות הקשורות לכף הרגל.

האם כל מי שיש לו כף רגל שטוחה זקוק למדרסים לפלטפוס?

זהו מצב די שכיח וישנם ספורטאים מצטיינים שחיים את חייהם בנוחות, ללא כל בעיה ולא חשבו על מדרסים.

כל עוד אין כאב ואין בעיות ספציפיות שצצות לא צריך למהר לרכוש מדרסים. במידה ויש כאבים בכפות הרגליים בסוף היום או כאבי גב מדרסים לפלטפוס אכן יכולים לעזור.  

היתרונות של שימוש במדרסים מותאמים לפלטפוס חורגים מעבר לבריאות כף הרגל בלבד. מדרסים אלו יכולים גם לשפר את יישור הגוף הכללי, מה שמוביל ליציבה טובה יותר ולעומס מופחת על חלקים אחרים בגוף, כגון הברכיים והגב. על ידי מתן תמיכה והתאמה נכונה, מדרסים מותאמים יכולים לעזור לאנשים לשמור על אורח חיים פעיל, להשתתף בפעילות גופנית ללא אי נוחות ולמנוע התפתחות של כאבים כרוניים או פציעות. 

 
מדרסים לפלטפוס

יתרונות מדרסים לפלטפוס לכף רגל קורסת 

  •  פיזור משקל הגוף ועומס גופני בצורה מאוזנת 
  •  הפגת מתח שרירים מיותר 
  •  הפחתת בלאי הרקמות ודלקות מפרקים
  • פתרון לבעיות פלטפוס, קשת גבוהה, קריסת כף רגל ו"דורבן" העקב
  • הקניית יציבה נכונה ואיתנה
  • הפחתת תחושת עייפות ברגליים 
  • שיפור הבריאות ואיכות החיים
  • מדרסים של אקטיב8 גמישים שמאפשרים תנועה בכף הרגל
בנוסף, מדרסים לפלטפוס יכולים לשפר את נוחות ההנעלה, מה שמקל על הלבישה וההליכה בסוגים שונים של נעליים, כולל נעליים אלגנטיות ונעלי עקב. בסך הכל, על ידי השקעה במדרסים מותאמים אישית, אנשים יכולים לחוות שיפור בבריאות כף הרגל, יישור גוף משופר, ונוחות ורווחה מוגברת

הבנת אנטומיה וביומכניקה של כף הרגל 

הביומכניקה ממלאת תפקיד מכריע בתפקוד כף הרגל וביישור. האופן שבו כף הרגל נעה ומחלקת משקל במהלך הליכה או ריצה יכולה להשפיע על יישור הגוף כולו. לדוגמה, פרונציה יתר או תת-פרונציה יכולה להוביל לחוסר איזון ולתרום לבעיות בכף הרגל. רגליים שטוחות, מצב שבו קשתות כפות הרגליים שטוחות, יכולה גם להשפיע על הביומכניקה של כף הרגל ולגרום לאי נוחות. 

מדרסים מותאמים אישית יכולים לעזור לתקן את הבעיות הביומכניות הללו על ידי מתן התמיכה והיישור הדרושים לתפקוד אופטימלי של כף הרגל. על ידי טיפול בחוסר איזון ביומכני, אנשים יכולים להפחית את הסיכון לפציעות ולשפר את בריאות כף הרגל הכללית שלהם.

פלטפוס ובעיות ברכיים

הידעת? יש קשר בין פלטפוס לברכיים. הברך נושאת במרבית משקל הגוף במהלך מרבית סוגי הפעילות, ולכן פציעות, דלקות ושחיקה מואצת בה שכיחות מאוד. מפרק הברך מושפע באופן ישיר מכף הרגל. כל הכוח שמופעל על כף הרגל עובר ישירות למפרק הברך, ואכן, 85% מפציעות הברך נובעות מבעיות שמקורן בכף הרגל הכולל לעיתים פלטפוס. 

לכן, חשוב מאוד לתמוך בפעילות כף הרגל ככל הניתן, ולדאוג לדריכה מיטבית ונכונה. המדרסים האקטיביים שלנו, בהתאמה אישית מלאה, עושים בדיוק את זה.

יתרונות מדרסים לפלטפוס

יתרון של שימוש במדרסים מותאמים אישית לפלטפוס הוא נוחות משופרת והפחתת הכאב. כאשר כפות הרגליים אינן נתמכות כראוי, זה יכול להוביל לאי נוחות, עייפות ואפילו כאבים בכפות הרגליים, בקרסוליים, בברכיים ובגב התחתון. מדרסים מותאמים אישית נועדו לספק ריפוד ותמיכה ספציפיים לצורת כף הרגל ולצרכים של האדם. זה יכול לעזור לפזר את הלחץ באופן שווה יותר על פני כף הרגל, להפחית חיכוך ושפשוף, ולהקל על כאבים הנגרמים על ידי מצבים כגון פלנטר פאסייטיס, מטטרסלגיה ודלקת בגיד אכילס. 

הנוחות הנוספת והקלה על הכאב יכולים לשפר מאוד את הניידות הכללית ואיכות החיים של האדם.כמו כן ניתן להתאים את סוגי החומרים, וכמובן להתאים אותם לספורט ולבנות מדרסים לספורטאים.

תהליך קבלת מדרסים מותאמים אישית לכף רגל שטוחה

תהליך קבלת מדרסים בהתאמה אישית מתחיל בהערכה ראשונית ובניתוח כף הרגל. זה כרוך בבחינת כפות הרגליים של המטופל במשטח פילוג לחצים והערכת זוויות כף הרגל בתהליך ממוחשב, הערכת ההליכה שלו וזיהוי כל מצב או בעיות ספציפיות בכף הרגל שיש לטפל בהן. 

לדוגמה, אם למישהו יש רגליים שטוחות או קשת נמוכה, ניתן לעצב מדרסים מותאמים אישית כדי להרים את הקשת ולחלק את העומס באופן שווה על פני כף הרגל. להערכה ראשונית זו יש חשיבות מכרעת בקביעת הצרכים והדרישות הספציפיות עבור המדרסים המותאמים אישית.

לאחר השלמת ההערכה הראשונית, השלב הבא הוא הכנת מדרס גמיש אשר מגיע בחתיכה אחת ואותו נחמם ונעצב באותו רגע או שנבחר בשיטה שונה של לקיחת מטבע גבס של כפות הרגליים. זה נעשה כדי ליצור ייצוג מדויק ומפורט של מבנה כף הרגל של הפרט על מנת ללכוד את המידות וקווי המתאר המדויקים של כפות הרגליים, ולאפשר עיצוב וייצור של המדרסים המותאמים אישית. שלב זה מבטיח שהמדרסים יתאימו בצורה מושלמת ויספקו את התמיכה והנוחות הדרושים במעבדה.

לסיכום

שימוש במדרסים מותאמים אישית לפלטפוט יכול להוביל לשיפור יישור כף הרגל והגפיים התחתונות. מצב שכיח אחד של כף הרגל הוא רגליים שטוחות, שבהן קשת כף הרגל נמוכה מאוד או אפילו לא קיימת. זה יכול לגרום ליישור ויציבות לקויים במהלך פעילויות נושאות משקל כגון עמידה והליכה. המדרסים לפלטפוס יכולים לספק את התמיכה והתיקון הדרושים לכף הרגל, לקדם יישור טוב יותר ולהפחית את הסיכון לפרונציית יתר או סופינציה. על ידי שיפור יישור כף הרגל והגפיים התחתונות, אנשים יכולים לחוות יציבה משופרת, עומס מופחת על המפרקים וביומכניקה כללית משופרת.


זקוקים למדרסים ולא יודעים מאיפה להתחיל? פנו למומחים!

שמי יוסי אברהם ואני מייצג את סניף תל אביב של חברת אקטיב8, אנחנו באקטיב8 ישראל מתמחים בייצור ובהתאמה של מדרסים אקטיביים מכל הסוגים ולכל צורך. מחפשים מדרסים בהתאמה אישית בתל אביב? נשמח להזמין אתכם להנות מהטבה ייחודית- בדיקת יציבה ממוחשבת בחינם ללא התחייבות!

לכל אדם כף רגל שונה, משקל שונה ושימושים שונים במדרס ולפיכך החומרים יכולים להשתנות וכך גם מחיר המדרס. טווח המחירים למדרסים לפלטפוס יהיה בין 1250-2250 שקלים.

כן, המדרסים גמישים ומספקים תמיכה ומתאימים לפעילות ספורטיבית. כדאי לעבור בדיקת יציבה וליצור קשר טלפוני עם מדרסן מוסמך לקבל תמונת מצב.

מדרסים ירימו את כף הרגל וישפרו את היציבה, בטווח הארוך אף יכולים להיות שינויים גופניים אך לא נראה אותם מיד ולעיתים פשוט נחווה שיפור במצב.

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: