מדרסים בהתאמה אישית – תל אביב: איזה סוג מקל באמת על בעיות אורתופדיות?

מדרסים בהתאמה אישית

מדרסים בהתאמה אישית – פתרון משנה חיים!

לתחום של מדרסים בהתאמה אישית הגעתי אחרי שראיתי בעיניים את ההקלה הכמעט מיידית שחש איתי, מטופל ותיק שלי בן 42 בזמנו, שסבל מכאבי דורבן בעקב.

זה קרה כשיום אחד הוא החליט להחליף את המדרסים הפשוטים שקיבל מקופת החולים, במדרסים מתקדמים ומותאמים אישית. 

כמי שסבל בעצמו מדורבן בעקב, זה עודד אותי לרכוש מדרסים בהתאמה אישית ואכן המדרסים עזרו לי בצורה משמעותית לפתור את הבעיה ובעקבות זאת החלטתי ללמוד את התחום.

כמי שמתמחה בטיפול בכאב, גיליתי לאורך השנים שכאשר מדובר בבעיות אורתופדיות, מדרסים איכותיים באמת יכולים לשנות את איכות החיים של המטופלים שלי.

אם אתם סובלים מכאבי רגליים, ברכיים או גב או אם רופא המליץ לכם על מדרסים – כדאי להכיר את ההבדל בין סוגי המדרסים. 

ישנם הבדלים משמעותיים בין המדרסים הגנריים ולא מותאמים אישית ובנוסף המדרסים הקשיחים שמודדים כמו פעם בעזרת ספוג וגבס, לבין מדרסים גמישים מתקדמים ואיכותיים בהתאמה ממוחשבת.

להזמנת בדיקה חינם של מדרסים בתל אביב, צרו קשר.

קבעו תור עוד היום לבדיקה ללא תשלום של התאמת מדרסים

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

בעמוד הזה נדבר על:

כפות הרגליים הן אלו אשר סוחבות על עצמן את משקל הגוף ואת כל האיברים האחרים. בכל יום אנחנו צועדים אלפי צעדים, אנחנו עומדים או יושבים, חלק מאתנו מתעמלים, ומגבירים את העומס על כפות הרגליים ועל שלד הגוף ואם נוסיף לכל אלו, מחלות או פציעות, נעליים לא מתאימות ויציבה לא מאוזנת, הדרך להיווצרות דלקות וכאבים ברגליים ובמערכת השלד והשרירים קצרה.
מדרסים בהתאמה אישית באיכות גבוהה יכולים לספק מענה ראוי ומתאים והקלה משמעותית לכאבים ואף לסייע למנוע אותם ולשדרג את איכות החיים. זקוקים למדרסים בתל אביב? המאמר הזה בשבילכם!

שמי יוסי אברהם, מטפל מעל עשור בתחום הרפואה משלימה והמדרסים, מזמין אתכם לבדיקה ללא עלות על ידי עמדה ממוחשבת לאבחון מבנה קשת כף הרגל, אצלי בקליניקה. 

בקליניקה שלי תוכלו לקבל מדרסים בהתאמה אישית של חברת אקטיב 8 המוכרים כפטנט עולמי.

 בנוסף, בקליניקה שלי תוכלו לקבל עזרה מקצועית המבוססת על עקרונות הרפואה המשלימה, עזרה שתזרז את תהליכי הריפוי מהבעיה שממנה אתם סובלים. 

התאמת מדרסים למטופל זהו תהליך שבו אני מלווה אתכם באופן אישי בכל מה שקשור למדרס ותורם לנוחיות הגופנית שלכם כאשר אתם משתמשים במדרס, התאמות ככל שתצטרכו למדרס ובדיקה ללא עלות כל 6 חודשים. ליווי אישי וחם ומענה טלפוני לכל שאלה מקצועית.

החזון של סהר צור, הבעלים של חברת אקטיב 8 שמספקת לי את חומר הגלם עבור המדרסים היה לעבוד עם מיטב המטפלים והפיזיותרפיסטים בארץ וליצור רשת מקצועית, לא של מוכרנים,  אלא אנשי מקצוע שיתנו שירות אישי ומקצועי וישאפו לפתור את הבעיה שממנה סובל המטופל.

 

אולי גם אתם זקוקים להתאמת מדרסים בתל אביב?

אין מי שלא מגיע לו נוחות מרבית והתאמת מדרס שיצור יציבה נכונה והקלה על הכאבים או מניעתם. באופן כללי אפשר לומר שמדרסים מאפשרים טיפול בכאב ועשויים להפחית כאבים אופציונאליים העלולים להגיע עם הגיל ועם שחיקת הסחוסים הטבעית המתרחשת בגוף במשך הזמן.
מדרסים עשויים להועיל למגוון גדול של בעיות כמו כאבי רגליים, בעיות בברכיים, בעיות בגב, בעיות בצוואר ולמרבית הבעיות בכף הרגל.

מדרסים בהתאמה אישית עשויים לסייע במגוון בעיות אורתופדיות. תפקיד המדרסים הוא לפזר את העומס  שנוצר בכפות הרגליים, לשנות את המהלך הסטטי והדינמי של כפות הרגליים ולעתים גם להשפיע על בעיות באזורים גבוהים יותר כמו הגב התחתון, כאבים בברכיים ועוד. 

מדרסים לכאבי ברכיים עשויים לעזור לכאבים בעיקר כאשר הם מזוהים עם תנועה לא תקינה של כף הרגל. מדרסים שניתנו למטופלים במצבים של פלטפוס וכאבים בברך הפנימית הועילו לכאבים.

מדרסים לכאבי גב תחתון מסייעים כאשר קיימת דפורמציה – שינוי צורה- משמעותית בכפות הרגליים כמו הבדל בין אורך הרגליים, כפות רגליים במבנה שונה ותלונות על כאבי גב אשר מחמירים בעיקר בעמידה ממושכת או בנעילה של נעליים לא איכותיות. במצבים אלו ועוד מדרסים עשויים להקל על הכאבים ואף לפתור את הבעיה.

מדרסים לנשים בהריון– נשים בהריון רבות סובלות משינויים במבנה כף הרגל ושינויי יציבה אשר גורמים לכאבים רבים. המדרסים הוכחו מחקרית כאביזר אורתופדי מומלץ, לקריאה נוספת קראו את הכתבה מדרסים יכולים להפחית כאבים של נשים בהיריון!

גם ספורטאים או אנשים אשר עובדים בעבודה פיזית, אנשים שמרבים בעמידה ממושכת אשר מפעילים לחץ על כפות הרגליים עשויים ליהנות מהמדרסים לשיפור ביצועי ספורט, להימנע מפציעות ולשיפור אורח החיים ואיכות החיים. 

 

מדרסים בהתאמה אישית עשויים לסייע למגוון בעיות ברגליים

 מדרסים בהתאמה אישית יסייעו לבעיות כגון דורבן בעקב, מטטרסלגיה, דלקת בגיד האכילס, דלקת בגיד tibialis posterior, הלוקס ריגידוס, hallux rigidus הלוקס ולגוס, hallux valgus ועוד. כעיקרון אפשר לומר כי התמודדות עם בעיות בכף הרגל ללא שימוש במדרס מתאים עלולה להיות קשה הרבה יותר ומתסכלת.

שין ספלינט זוהי פתולוגיה הבאה של כאב השרירים בסביבות שנמצאים בסמוך לעצם שמתחילה מתחת לברך ומגיעה עד כף הרגל ונגרמת מכמות עומסים גדולה מידי על הרגליים וכפות הרגליים, מדרסים בשילוב טיפולי רפואה משלימה זהו חלק מתהליך ההחלמה של השין ספלינט.

מטטרסלגיה בעיה בקדמת כף הרגל הבאה לידי ביטוי בכאבים תחת הכרית שנמצאת בקדמת כף הרגל. מדרסים בהתאמה אישית עשויים להעניק תמיכה בקשת הרוחבית של כף הרגל ולהפחית עומסים מכף הרגל הכואבת. כמעט בכל המקרים שבהם השתמשו המטופלים במדרסים, המדרסים הביאו להקלה משמעותית של הכאבים.

 

מדרסים מותאמים אישית לטיפול בדלקות וכאבים בכפות הרגליים

 דורבן בעקב בא לידי ביטוי בכאבים דוקרים בתחתית כף הרגל, כאבים המתרחשים בעיקר בצעדים הראשונים עם הקימה בבוקר או לאחר מנוחה. מדרסים בהתאמה אישית באים להפחית את הלחצים על העקב ומהרצועה המכונה בשם plantar fascia, רקמה שפציעה כרונית בחיבור שלה לזיז שנמצא בעקב ואחראית על מרב הכאבים בעקב כף הרגל. הניסיון מלמד שמדרסים שהותאמו באופן אישי לכף הרגל עשויים להפחית כאבים ובמקרים רבים אף להביא לפתרון הבעיה, לעיתים רבות לפתרון הדורבן נשלב גם טיפול ברפואה משלימה ותרגול מתיחות בבית.

דלקת בגיד האכילס דלקת בגיד האכילס מתרחשת בשכיחות גבוהה אצל אתלטים ואצל אנשים בני גיל חמישים עד שישים. גיד האכילס סופג עומסים כבדים כתוצאה מנשיאת המשקל של כל הגוף ונוטה לפציעות ולדלקות. התאמת מדרסים לדלקת בגיד האכילס מצריכה הגבהה של העקב כך שהרגל תמוקם ב"דרופ חיובי" – הפרש הגובה בין החלק האחורי של הסוליה בנעל לחלק הקדמי – של כסנטימטר. אלו תומכים באזור העקב על מנת להרימו במידה הנכונה על מנת להפחית את הלחץ על גיד האכילס ולאפשר התרחשות של ריפוי טבעי.

 גיד זה הוא אחד מבין המבנים האחראים על שמירת הקשת האורכית ומניעה של קריסת הרגל לפרונציה מוגברת – דלקת בגיד –מצב שבו יש נטייה מוגדלת פנימה של כף הרגל העלולה להוביל לפגיעה במפרקים או בגידים. כאשר קיימת דלקת בגיד הזה חשוב להתאים מדרסים אגרסיביים שיורידו עומסים מהגיד ויאפשרו החלמה טבעית

דלקת בגיד tibialis posterior – גיד זה הוא אחד המבנים האחראים על שמירת הקשת האורכית ומניעה של קריסת הרגל לפרונציה מוגברת – מצב שבו יש נטייה מוגדלת פנימה של כף הרגל – העלולה להוביל לפגיעה במפרקים או בגידים. כאשר קיימת דלקת בגיד הזה חשוב להתאים מדרסים אגרסיביים שיורידו עומסים מהגיד ויאפשרו החלמה טבעית

מדרסים בהתאמה אישית לאצבעות כפות הרגליים

 הלוקס ריגידוס זוהי שחיקה של המפרק בבוהן, שחיקה המביאה לנפיחות, לעיוות המפרק, לירידה בטווחי התנועה לדלקות ולכאבים. התאמת מדרסים בהתאמה אישית להלוקס ריגידוס תסייע בהפחתת הכאב במהלך ביצוע פעולות יום יומיות כמו הליכה, עמידה וריצה ותפחית את העומס על המפרק.

הלוקס ולגוס הלוקס ולגוס זו תופעה שבה הבוהן בכף הרגל נוטה לכיוון האצבעות הנותרות ובכך גורמת לעצם של הבוהן ולשאר העצמות של האצבעות להתעקם בהתאם. תופעה זו גורמת לכאבים בזמן פעילות וגם בזמן מנוחה.מדרסים להלוקס ולגוס אשר מותאמים במדויק לצורת כף הרגל, מפזרים את משקל ואת לחץ הגוף באופן שווה והם מסייעים להפחית את הכאבים במידה ניכרת. באמצעות המדרסים, אפשר להעלים כאבים וגם למנוע עיוות בחלקים הקדמיים של כפות הרגליים.

 

 צריכים מדרסים בתל אביב? בואו להכיר את המדרסים המתקדמים והמדויקים ביותר, במחיר האטרקטיבי ביותר!

המדרסים הנפוצים היום בשוק הם מדרסים קשיחים המותאמים באמצעות יציקת גבס כאשר מידות המדרס וצורתו נלקחים באמצעות הטבעה של כף הרגל בתבנית קצף. מדרסים אלו הם מדרסים קשיחים שלא מתאימים לכל אחד, הם אולי יגרמו לתיקון חיובי לקשת כף הרגל, אך בשל הקשיחות שלהם הם עלולים לגרום לקיבוע כף הרגל, קיבוע העלול לגרום לבעיות בטווח הארוך.

בקליניקה שלי בתל אביב, אני עובד עם מדרסים מחברת אקטיב 8. אלו מדרסים חצי גמישים הנבנים בהתאמה אישית בתוך כשעה על כף הרגל של המטופל באותה פגישה והם בעלי יתרון ייחודי, יש בהם בולמי זעזועים וגירוי תנועתי בריא לכף הרגל, ולכן כל אחד יכול להשתמש בהם לשיפור המצב והתפקוד הגופני ולמניעת נזקים בעתיד.

 

למדרסים בהתאמה אישית של חברת אקטיב 8 יש יתרונות רבים:

 • אלו מדרסים ביו אקטיביים היחידים מסוגם בעולם המעניקים תמיכה כוללת לכף הרגל, בולמי זעזועים ויעילות אשר משפיעים על כל הגוף.
 • פטנט רשום – המדרסים פותחו ונחקרו בשיתוף רופאים, פיזיותרפיסטים ואנשי מקצוע העוסקים בתחום, אלו יוצרו בסטנדרטים הגבוהים ביותר. המדרסים מיוצרים בסדנה של סהר צור שצבר למעלה מעשרים וחמש שנות ניסיון בתחום והם רשומים כפטנט על שמו.
 • נבנים על כף רגל המטופל במדויק – השיטה של בניית המדרסים נעשית בטכניקה שבה מתאימים את המדרסים היישר על כף הרגל של המטופל עם משקל הגוף ועם התנועה הטבעית שלו במטרה להעניק תמיכה לצד השימור של יכולת התנועה והענקת נוחות מושלמת.
 • המדרסים עשויים מהרכב החומרים המתקדמים ביותר, הם קלי משקל, הם דקים, הם אינם מגושמים בנעל, בלימת הזעזועים שלהם מושלמת והם מעניקים נוחות ובריאות החל מהצעד הראשון.
 • לא צריך להמתין להכנת המדרס, ברוב המקרים לאחר אבחון וניתוח כף הרגל, המדרסים מיוצרים במקום ואתם יוצאים עם המדרסים בנעליים.
 • תיקון מנח כף הרגל– מדרסים ביו אקטיביים מסייעים בתיקון מנח כף הרגל בדגש על קריסה פנימית של כף הרגל.
 • המדרסים מאזנים את משקל הגוף על כפות הרגליים ומשפרים את היציבה ובכך הם מפחיתים כאבים גופנים שונים וביניהם הפחתת כאבי גב וברכיים.
 • המדרסים משפרים ביצועים ספורטיביים ומשמשים כבולמי זעזועים.
 • מעניקים ערנות מוגברת בשל הזרמת הדם והגירוי הטקטילי שיוצר תנועה אקטיבית בכף הרגל.

מבט קצר על תהליך בניית המדרסים

בשלב הראשון אני מבצע בדיקה של פילוג לחצים, הבדיקה מתבצעת כאשר המטופל דורך על משטח מיוחד. לאחר הדריכה אני מבצע אבחון מקצועי וצילום של זווית כף הרגל כדי לבדוק האם יש השפעה על הדריכה ועל היציבות. 

במקומות רבים מבצעים התאמת מדרסים באמצעות דריכה על ספוג, דריכה שיוצרת צורה של כף הרגל ושליחת התוצאות למעבדה המכינה תבנית מגבס של כף הרגל. על תבנית הגבס מותחים רצועות קשיחות שמהן נוצר מדרס קשיח. בקליניקה שלי התהליך הוא שונה במהותו ומדויק הרבה יותר.

בשלב השני אני משתמש בחומר הגלם שאני מקבל מחברת אקטיב 8 מגיע בחתיכה אחת בצורת מדרס בעל מספר שכבות. את המדרס אני מחמם בתנור מיוחד עד שהוא הופך להיות אלסטי לגמרי במטרה להניח אותו על כרית אורתופדית מיוחדת אשר נותנת תמיכה ומאזנת את כפות הרגלים, את הברכיים ואת היציבה הגופנית.

המטופל דורך על המדרס החם כאשר מתחת לכפות רגליו נמצאת גם הכרית. במצב זה אני יכול לכוונן את רגליו למנח המדויק ביותר וליצירת המדרס המדויק ביותר תוך כשעה!

חשוב לדעת: יש עדיפות עליונה למדרס אשר נבנה ישירות על כפות הרגליים של המטופל מאשר מדרס שנשלח למעבדה ומיוצר על ידי טכנאי שמעולם לא ראה את כפות רגליו של המטופל.

 

מדרסים בתל אביב – שאלות ותשובות

 

נכון למרץ 2023 ישנו החזר מטעם קופת חולים כללית בסך 412 שקלים עבור מדרסים בהתאמה אישית. יתר קופות החולים מפנות למכונים המספקים מדרסים גנריים, שאינם בהתאמה אישית. למידע נוסף

אורך החיים הממוצע של המדרסים נע בין שנה לשנתיים, תלוי בשימוש ובסוג המדרס.

כן. אנו מעניקים אחריות למדרס לשנה הראשונה ללא תשלום, אך תוכלו לרכוש אחריות מורחבת לשנתיים. אם יהיו קרעים או בלאי מוגבר לאחר השנה הראשונה ולא רכשתם אחריות מוגברת, תוכלו לקבל שירות תיקונים בתשלום.

כן. בשבוע הראשון יש לבצע חשיפה הדרגתית כדי לא להעמיס על הגוף. ביום הראשון יש להשתמש במדרסים כשעה ולאחר מכן להוסיף בכל יום שעה נוספת, אם יש כאבים יש לחזור יום או יומיים אחורה בזמן השימוש. החל מהיום השמיני אפשר להשתמש במדרסים ללא הגבלה.
בשבועיים הראשונים ייתכן ותחושו באי נוחות מאחר שהגוף עדיין נמצא בתהליך התאקלמות, אך לאחר שבועיים ההרגשה תשתפר בהדרגתיות.
הערה: גם אם ביום הראשון הרגשתם נהדר עם המדרסים, לא מומלץ לדלג על תהליך ההדרגתיות.
כל חצי שנה מומלץ לבצע בדיקה תקופתית. הגוף עובר שינויים כל הזמן ואם יהיה צורך נחמם את המדרס ונתאים אותו לשינויים בכפות הרגליים.

אנו מבצעים בדיקות חינם וכיוונים למדרס ללא עלות עד לפתרון הבעיה.

המדרסים נשלפים ומתאימים לרוב המוחלט של הנעליים, לא כולל נעלי עקב.

לא. אך אפשר לנגב אותם עם מגבון לח. החומרים הם אנטי בקטריאליים.

מדרס גנרי לא יספק את ההתאמה אישית – זווית גבוהה מידיי או נמוכה מידי לא תיצור איזון ביציבה ופתרון בעיות ולעיתים אף תיצור בעיה חדשה. המדרסים שאני בונה כוללים ליווי מלא עד שנתיים מיום הרכישה.  ליווי של בעל מקצוע אומר כיוונון כל מספר חודשים , משך המפגש אורך כשעה וכל המפגשים הללו מביאים לתוצאה מקצועית ומסבירים את ההבדל העצום ברכישת מדרסים בהתאמה אישית.

בגלל שמדובר בהתאמה אישית יש שימוש נרחב בחומרים שונים, בחירת המדרס הספציפי תתבצע לאחר אבחון. המדרסים שאני בונה הם מדרסים אקטיביים שמספקים תנועה לכף הרגל והינם פטנט רשום ובנוסף עשויים מחומרים אקולוגיים והיפו-אלרגניים.

מדרסים בהתאמה אישית – מחירון

מה קורה בפגישת התאמת מדרסים בתל אביב? 

 

אין צורך להסתבך בנושא בחירת המדרס יותר מידי – פגישת התאמת המדרסים בתל אביב היא ללא עלות בתיאום מראש יתבצע אבחון של כף הרגל שלך ולפי הנתונים הבאים כגון: בעיה במידה וישנה, מבנה גוף וכף רגל, היסטוריה רפואית, אורח חיים, משקל גוף ועוד תקבלו המלצה למדרס הנכון עבורכם!

הפגישה קצרה ואורכת עד כשעה בלבד, היא כוללת הכנת המדרס במידה ותבחרו להתחיל את התהליך ולצאת עם המדרס בהתאמה אישית עוד באותו יום הביתה לתחילת תקופת התאקלמות הקצרה. מומלץ להביא מספר זוגות נעליים שאותם אתם נועלים במהלך השנה ובנוסף את נעלי היום יום שלכם לבדיקה אצלי באותו אבחון. 

המלצות מטופלים 

להמלצות נוספות מוזמנים ללחוץ על התפריט ולהקליק על המלצות מטופלים!

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: