מדרסים לנשים בהריון: מדרסים יכולים להפחית כאבים של נשים בהיריון!

מדרסים לנשים בהריון

לפני שנדבר על הבשורה שמביאים מדרסים לנשים בהריון, בואו נדבר רגע על השינויים בתקופת ההריון.

ההיריון הוא שינוי מרגש בחיי כל אישה, אך יחד עם ההתרגשות והשמחה נשים רבות מגלות שחלים אצלן שינויים פיזיולוגיים הגורמים לבעיות שונות, הרגליים מתנפחות והופכות להיות בצקתיות, הוורידים מתנפחים וכואבים והאישה ההרה סובלת לעתים מכאבים בברכיים, בגב ובאזורים נוספים בגוף. כל התופעות האלו ועוד, מקשות על האישה במנוחה, בהליכה, בעבודה ועוד.

כל אישה מעלה בממוצע בין 9-13 קילוגרמים במהלך ההיריון וככל שהמשקל עולה, כך הסיכון לפתח בעיות ברגליים גדול יותר. בשל העלייה במשקל ותופעות הלוואי החוברות לעלייה במשקל האישה מרגישה תחושה של אי נוחות, תחושה של כבדות, היא מסורבלת, היא חלשה והיא עייפה.

שמי יוסי אברהם, מטפל ברפואה משלימה ומדרסן ובכתבה זו אנסה לשפוך אור על נושא שינויים גופניים במהלך הלידה וחשיבות מדרסים בעת ההיריון.

נסביר איך הם יכולים למנוע ולהקל על כאבים ופתולוגיות שונות.

אם ברצונכן לקבל טיפול על מנת להתמודד עם הכאב או לתאם בדיקה להתאמת מדרסים – אשמח לעזור!

הגיע הזמן להתמודד עם הכאב - דברו איתי עוד היום!

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

 

לפני שמדברים על מדרסים לנשים בהריון, חשוב להכיר את השינויים בגוף האישה ההרה

מחקרים מראים על שינויים חריפים במבנה כף הרגל במהלך ההריון. הסיכון הלא פרופורציונלי לבעיות שלד-שריר אלה עשוי, בין השאר, להתייחס לשינויים ביומכניים וביוכימיים המתרחשים בגוף האישה במהלך ההריון.

לדוגמה, פתולוגיה של בליטה של עצם בולטת באגודל שנקרא עיוות hallux valgus, ובנוסף התרחבות הבוהן הגדולה מתרחשת אצל נשים בשיעור של פי תשעה משיעור הגברים. שני אלה נקשרו לירידה בגובה הקשת.

יש גם עלייה של פי שבעה עד עשרה ברמת הרילקסין במהלך ההריון, הורמון פפטידי אשר מגביר את הגמישות והשיפוץ של קולגן במפרקים מרכזיים והיקפיים אצל נשים הרות. נשיאת משקל מוגבר על המפרקים עם רפיון מוגבר במהלך ההריון עלולה להוביל לשינויים קבועים בכפות הרגליים.

 

שינויים באורך כף הרגל, ברוחב ובנפח דווחו במהלך ההריון. בנוסף לשינויים האנטומיים בכף הרגל, ישנם גם שינויים בדפוס ההליכה במהלך ההריון. 

 

בתקופת ההיריון מרכז הכובד יעבור לחלקו הקדמי של הגוף וכתוצאה מכך חלים שינויים במבנה עמוד השדרה וביצירת מתח רב על השרירים בשל הצורך לשמור על יציבות הגוף. שינויים אלו משפיעים על היציבות של האישה, על שיווי המשקל שלה ועוד. הם גורמים לכאבי גב, ובעיקר לכאבי גב תחתון, שנשים רבות סובלות מהם, ולהתכווצויות שרירים מכאיבות ובלתי נשלטות, מחקרים מראים שלפחות 40 אחוזים מההריונות יגרמו לקריסה פנימית של כף הרגל.

ככל שחודשי ההיריון מתקדמים, המשקל שגדל והולך בכל חודש מפעיל לחצים על הברכיים ועל כפות הרגליים. הלחץ על כפות הרגליים גורם לכאבים בכרית כף הרגל, בקשת ובעקב. נשים רבות סובלות במהלך ההיריון מבעיות שונות כמו כאבים מפלטפוס, כאבים בכף הרגל ובברכיים, דלקות, ופרונציה – קריסה של כף הרגל פנימה.

מאזן הנוזלים בגוף האישה משתנה במהלך ההריון, תופעה אשר גורמת להצטברות נוזלים בגוף, לבצקות, להתנפחות של הרגליים, לוורידים ולהתכווצויות שרירים מכאיבות.

נשארה רק השאלה – איך יכולים מדרסים לעזור לנשים בהריון .

 

מדרסים לנשים בהריון – איך  מדרסים יכולים להקל עלייך?

יותר ויותר נשים נעזרות במדרסים לנשים בהריון אשר מותאמים להן באופן אישי בתקופת ההריון. מטרת המדרסים היא לספק תמיכה מרבית בקשת כף הרגל, לשמור על מנח כף רגל תקין ולנטרל את ההשפעה של השינוי במרכז הכובד על מבנה כף הרגל, על היציבה ועל ההליכה בתקופת ההריון.

 • המדרסים מקלים על כאבים ועוזרים לאישה לעבור את תקופת ההריון בצורה קלה ונעימה, הם מקלים על כאבי הגב, על הכאבים בכפות הרגליים, על הכאבים בכתפיים, בשוקיים ובאזורים נוספים בגוף.
 • הם עוזרים למנוע את הצורך בנטילת תרופות משככות כאבים או בנקיטה של צעדים אחרים העלולים להשפיע על התפתחות העובר.  
 • מדרסים לנשים בהריון מסייעים בבעיות בכף הרגל ובשלד העלולות להופיע בתקופת ההיריון. הם מסייעים במניעת דלקות ברצועה הפלנטרית, הם משפרים בעיות יציבה הם מפחיתים את הסיכויים להיווצרות של דלקות, של דורבן בעקב, של בצקות, של ורידים ושל תזוזת חוליות בגב.
 • המדרסים משפיעים על היציבה ומאפשרים לאישה ההרה ליהנות מהליכה יציבה, בטוחה ונוחה. נושא היציבות חיוני לכל אחד, אך במיוחד לאישה אשר נמצאת בשלבי הריון מתקדמים. אם חלילה תאבד האישה ההרה את היציבות ותיפול, הנפילה עלולה לגרום לה ולעובר נזקים גופניים ובריאותיים.  
 • מדרס בהתאמה אישית ייתן דגש לבעיה הייחודית שממנה סובלת האישה ההרה. לעומת המדרס בהתאמה אישית, מדרס גנרי שאינו מותאם באופן אישי, לא יקל על האישה ההרה ולא "יעשה את העבודה".
  כף הרגל של אישה אחת שונה מכף הרגל של אישה אחרת ואין שתי כפות רגליים זהות, כך גם הנתונים הפיזיים של האישה ההרה כמו מספר הקילוגרמים שהיא העלתה במהלך ההריון, אופי הבעיות שמהן היא סובלת ועוד. ולכן חשוב לבחור מדרסים בהתאמה אישית. יש נשים שיצטרכו הגבהה בקשת, יש נשים שיידרשו לכרית בעקב ועוד.
 • גם אם האישה ההרה אינה סובלת מנפיחות, מבצקות או מכל בעיה אחרת, השימוש במדרסים לנשים בהריון לעיתים ימנע את היווצרות הבעיות בהמשך התקופה. המדרסים המותאמים אישית יסייעו להקל על הכובד המופעל על הרגליים ועל כפות הרגליים, הם יעזרו למנוע בצקות, ימנעו התנפחות ורידים ותופעות נוספות.
 • המדרסים יעזרו עם עייפות – נשים רבות סובלות מעייפות קשה בתקופת ההיריון בשל העומס הרב שיוצרת הבטן על הגוף ועל הרגליים. השימוש במדרסים יקל את העומס על הרגליים ובכך יסייע בהפחתת העייפות.

 

מהם הנתונים המשפיעים על צורת המדרס

על המדרס להיות בהתאמה מלאה לצורת כף הרגל של האישה. שלב ההריון משפיע על צורת המדרס. יש שוני בין מצב הרגליים וכפות הרגליים בתחילת ההיריון לבין המצב שלהם בסוף ההריון. ולכן מומלץ לבחור מדרסים בשלבים המוקדמים של ההיריון כאשר הרגליים עדיין נמצאות במצב בריא, לא נפוחות ולא בצקתיות. 

 

הייחודיות – מדרסים תומכים אך גמישים!

אקטיב 8 הם מדרסים פרי פיתוח ייחודי ובלעדי. הייחודיות של המדרסים זה מידת הגמישות שלהם – מספקים תמיכה מלאה אך גם תנועה בקשת כף הרגל שחשוב לא לאבד! 

מדרס איכותי יהיה גמיש, זאת אומרת לא רך מידי או קשיח לחלוטין – לא היינו רוצים ששרירי כף הרגל שלנו לא יקבלו פידבק ויתנוונו.

אלו מדרסים המשלבים ידע של בניית מדרסים בשיטות מסורתיות לצד טכניקות חדשניות, עדכניות ומדויקות. המדרסים עשויים מחומרי גלם איכותיים ואנטי בקטריאליים וברמות של תמיכה וריפוד אשר מסייעים לכל אישה להשיג את מקסימום הנוחות, היציבות והבריאות.

 

 עובדות שחשוב לדעת בנושא מדרסים לנשים בהריון:

זהו מוצר בוטיק ולא מוצר שנאסף מהמדף והמחיר הוא בעיקר עבור השירות שכולל הרבה שעות עבודה וליווי.

 • ההתאמה היא אישית ומקצועית וכוללות  ליווי אישי, אחריות וכיוונון כל 6 חודשים למדרס.
 • כיום ככל הידוע לי, ההחזר היחידי מקופות החולים הוא 400 שקלים, אך ורק מקופת חולים כללית. הוא ניתן ברגע שמציגים להם קבלה והפנייה מהאורתופד.
 • שימו לב מקומות שתפנו אליהם לעיתים יטענו להשתתפות של כל הקופות אך בפועל סה"כ יתנו הנחה קטנה מצידם. המחירים יהיו די זהים כמו שציינתי, בסביבות 1500-2500.
 •  טווח המדרסים של המדרסים שאני בונה ללקוחותיי נע בין 1250-2250 ואת המחיר המדויק אפשר לדעת לאחר בדיקה מדויקת. לאו דווקא המדרס היקר ביותר יומלץ למטופל, אלא המדרס שנכון לו.  

 

מדרסים לנשים בהריון – סיכום

המציאות והמחקרים מראים שאישה במהלך הריון עוברת שינויים גופניים רבים שקשורים ליציבה, שינויים במבנה העצמות, קריסה של כף הרגל פנימה ועוד. מדרסים בהתאמה אישית ידעו לתת את התמיכה הנכונה על מנת למנוע בעיות אלו ולשמור על איכות חיים עם כמה שפחות שינויים לטווח הארוך וכמה שפחות כאב ועייפות.

אל הקליניקה שלי מגיעות אינספור נשים הרות הסובלות מהתופעות השונות בשל השינוי הפיזיולוגי העובר על הגוף. צברתי ניסיון רב בתחום, אני מבין את הנשים ההרות ויודע מה הן מרגישות, ליוויתי אינספור נשים דרך ע"י טיפולי רפואה משלימה, שכללו בין היתר עיסוי נשים בהריון ובנוסף בניית מדרסים כדי להקל ולתמוך בעת ההריון.

אם אתן מעוניינות לחוות את תקופת ההיריון עם כמה שפחות כאבים וללא הרגשת מסורבלות ועייפות תמידית, אם אתן מחפשות מדרסים בתל אביב לתקופת ההריון אני מזמין אתכן אליי לקליניקה שלי בשכונת בבלי להתאמת מדרסים שישפרו את התחושה, יקלו על הכאבים ויעזרו לשמור על הבריאות במהלך חודשי ההריון. 

 

מקורות

Clinical Trial on Pregnancy: Insole – Clinical Trials Registry – ICH GCP

Flatfeet in Pregnancy | Rheumatology | Oxford Academic (oup.com)

Marques ACE, Gonçalves P, Santos R, Vilas-Boas JP. Comfort and functionality pregnant women's feet. Study of kinetic parameters with silicon insoles. Brazilian Journal of biomechanics, 2005; 6:9-15

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב

התחברות ללקוחות קיימים

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: