דיקור סיני תל אביב: טיפול סיני מוכח מחקרית להקלת כאבים ושיפור איכות החיים

דיקור סיני – לרפא באמצעות תכונות הריפוי הטבעיות של הגוף!

דיקור סיני בתל אביב לא רק טיפול בכאב

כבעל קליניקה ותיקה של דיקור סיני בתל אביב, אני תמיד מתרגש מחדש כשאני רואה מטופלים שלא זכו "סתם" בהקלה על כאב.

כי כשהמיגרנות של אופיר נפסקו, כאבי המחזור של לנה נחלשו והחרדה של עמית פחתה – הבנתי שהקלה על כאב זה מעולה, אבל לדיקור סיני יש כוח ממש לשנות את איכות החיים של המטופלים שלי.

דיקור סיני הוא גם אחד התחומים המוכחים מחקרית לטיפול בכאב, ולכן אני ממליץ עליו כטיפול מבודד או בשילוב עם טיפולים אחרים.

אם אתם סובלים מכאבים, חוסר איזון או בעיות בריאותיות אחרות, בואו לקליניקה שלי לדיקור בתל אביב, ואולי גם איכות החיים שלכם תשתנה מקצה לקצה.

קבעו תור עוד היום לטיפול בדיקור סיני בתל אביב ועוד מגוון טיפולים ברפואה משלימה

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

בעמוד הזה נדבר על:

מהו דיקור סיני?

דיקור סיני זוהי שיטת טיפול ברפואה הסינית המוכרת במשך למעלה מחמשת אלפים וחמש מאות שנים. השיטה מתבססת על העקרון של הבאת האדם לאיזון אנרגטי באמצעות דיקור במחטים בנקודות מוגדרות על העור.

לפי הרפואה הסינית בגוף האדם זורמת אנרגיית החיים, הצ'י, בערוצים הנמצאים לאורך גוף האדם ולרוחבו, המרידיאניים. בריאות איתנה מאופיינת בזרימה חופשית של האנרגיה בגוף הבאה לידי ביטוי בזרימת הדם, בתפקוד מערכת העיכול, בניקוי רעלים מהגוף ועוד. חסימות במרידיאניים פוגעות בזרימה החופשית של האנרגיה ובאות לידי ביטוי בכאבים ובמחלות.

כיום, בעת המודרנית אנו יכולים לראות חפיפה בין מערכת העצבים לבין מערכת המרידיאניים ולהבין שתפקיד הדיקור הסיני הוא בין היתר לעורר את מערכת העצבים על מנת לזרז תהליכי החלמה של הגוף!

לקריאת מחקרים והעמקה בנושא אני ממליץ לכם לקרוא את הכתבה: מה אומר המדע על ערוצי אנרגיה ברפואה הסינית? בנוסף תוכלו להעמיק גם בכתבה נוספת על ההיסטוריה של הרפואה הסינית.

שמי יוסי אברהם עוסק ואני מטפל באמצעות רפואה משלימה ודיקור סיני בתל אביב למעלה מעשור.

צברתי ניסיון וידע רב בטיפולי הדיקור הסיני המאפשרים לי להעניק לכל מטופליי את המעטפת הטיפולית המתאימה והיעילה ביותר עבורם.

 בקליניקה שלי בשכונת בבלי בתל אביב, אני מטפל בדיקור סיני במגוון בעיות אורתופדיות ובכאב אקוטי או כרוני. במהלך השנים גיבשתי שיטות טיפול המשלבות את העולם וסיני והמערבי המאיצות את תהליך ההחלמה ומביאות לידי ריפוי.

לראות שיפור מהותי בחיי המטופל, זהו הגורם המניע אותי. באמצעות הדיקור הסיני אני מצליח לעזור למטופלים רבים במגוון בעיות ומחלות!

דיקור סיני – מושגים שחשוב להכיר

אנרגיית הצ'י – הרפואה הסינית פועלת בהתאם לעיקרון שבגוף האדם זורם הצ'י. הצ'י הוא הכוח המניע, האנרגיה. כל עוד האנרגיה זורמת ללא חסימות וכל איברי ושרירי הגוף מקבלים את כמות האנרגיה הנדרשת לתפקוד מלא, גוף האדם יהיה בריא, אך כאשר יש חסימה ואנרגיית הצ'י אינה מצליחה להגיע לאחד האיברים נוצרים בגוף מחלות וכאבים.

המרידיאניים הם ערוצים שזורמת בהם אנרגיית צ'י והם פזורים לאורך ולרוחב הגוף. לכל איבר יש ערוץ מרידיאן הנכנס אליו ואשר זורם במסלול מדויק.

רפואה סינית וההיסטוריה של הדיקור הסיני

 

 

נקודות דיקור – על גבי כל מרידיאן ממוקמות נקודות אנרגטיות. בגוף האדם יש מאות נקודות דיקור, לכל נקודה יש השפעה אחרת בטיפול בסימפטומים השונים. ברוב המקרים ישאף המטפל לשלב מספר נקודות דיקור כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר.

הכנסת מחט לאחד מנקודות הדיקור משפיעה על המרידיאן ועל נקודת הצ'י העוברת דרכו. באמצעות החדרת המחטים אפשר לווסת את כמות הצ'י העוברת בהתאם לנדרש ובמצבים של חסימה אפשר לפתוח את החסימה.

הידעתם?

החל מהמאה העשרים תורת הדיקור הסיני הפכה להיות פופולארית בכל העולם, גם בארצות המערביות. בשנת 1997 אישר משרד הבריאות האמריקני את הטיפול בדיקור הסיני לאחר שבחן מחקרים רבים שנערכו אודותיו הוא המליץ לרופאים העוסקים בכאב להרחיב את ידיעותיהם בתורת הדיקור הסיני.

באוניברסיטאות ובמרכזים רפואיים ברחבי העולם גילו כי אותו הגירוי אשר נוצר במהלך הדיקור הסיני מאיץ את זרימת הדם, מסייע להרפיית שרירים, מפיג כאבים ומשפר את יכולות הטיפול הטבעיות של הגוף.

הדיקור הסיני מגביר באופן משמעותי את הפרשת האנדורפינים, הורמונים הפועלים כמשככי כאבים טבעיים, ובכך מקל על הכאבים, גורם להפחתה בתחושות של פחד וחרדה ומשפר את מצב הרוח.

הדיקור הסיני מייצר גירוי אשר מסייע לגוף לחזור ולבצע את פעולות הריפוי הטבעיות שלו.

הדיקור הסיני הוכח כיעיל בשישים עד לשמונים אחוז בטיפול בכאבים כרוניים בהשוואה ליעילות של שבעים אחוז בלבד בטיפול המורפיום, ובעוד שהטיפול במורפיום מלווה בתופעות לוואי, לדיקור הסיני אין תופעות לוואי.

כחמישה עשר אחוז מאוכלוסיית העולם סובלים מכאבי גב, והדיקור סיני נחשב כיום לדרך טיפול מובילה שבעזרתו ניתן לטפל בכאבי גב. רוב האנשים הסובלים מכאבי גב צורכים כדורים לשיכוך כאבים שלעתים יכולים לגרום לתופעות לוואי, לעומתם דיקור סיני לטיפול בכאבי גב היא שיטה יעילה ובטוחה לטפל בכאבים ללא צורך בתרופות וללא תופעות לוואי. באמצעות הנחת המחטים הגוף מעוררת את מערכת העצבים וגורמת למוח להפריש אנדורפינים ולרפא את המחלה באמצעות כוחות הריפוי הטבעיים הקיימים בגוף.

הדיקור הסיני עוזר למערכת ההורמונאלית של הגוף לפעול ביעילות והוא ממלא תפקיד חשוב בחיזוק מערכת החיסון של הגוף.

 

דיקור סיני בתל אביב – איך מתבצע הטיפול?

הדיקור הסיני מתאים לאנשים הסובלים מכאבים בכל השלבים, החל מהופעת הכאבים בשלב הראשון ועד לכאבים כרוניים הנמשכים תקופה ארוכה כמו פריצת דיסק, כאבי גב וצוואר, שרירים תפוסים, כתף קפואה, כאבי גב תחתון, כאבי גב עליון, צליפת שוט, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד.

בתחילת הטיפול אתמקד במציאת הסיבה לכאבים ובהפחתת הכאב. במצבים שבהם הכאבים הפכו להיות כאבים כרוניים, הדיקור יתמקד בהפחתת הדלקת, בחיזוק מערכת השרירים והשלד ועוד.

הטיפול בדיקור סיני בתל אביב בקליניקה שלי בשכונת בבלי, מתבצע במספר שלבים:

בשלב הראשון יערך תשאול כדי להכיר את המטופל. מאחר והרפואה הסינית מציעה טיפול בראייה הוליסטית יבקש המטפל לקחת בחשבון משתנים רבים ולא רק את התלונות או התסמינים שהביאו את המטופל אל הקליניקה שלו.

מטפל טוב  יבקש להכיר ההיסטוריה הרפואית של המטופל,  יבקש לשמוע על אורח החיים של המטופל, על התזונה, על הפעילות הגופנית שמבצע המטופל, על מצבו הנפשי, על איכות וכמות השינה, על מצב הרוח, הוא יקשיב לתלונות שלו ויערוך אבחון מקיף. כאשר המטופל מגיע לסדרת טיפולים, המטפל יבקש לשמוע ולעקוב אחרי ההתקדמות של המטופל.

השלב השני הוא שלב הדיקור – בשלב זה יבחר המטפל את נקודות הדיקור, נקודות התומכות בתהליכי הריפוי השונים הגוף, ויחדיר לתוכן מחטים דקות מאוד, סטריליות וחד פעמיות.

כל מפגש נמשך בין עשרים לארבעים וחמש דקות, תלוי במצב המטופל. הטיפול אמור להיות קצר ואפקטיבי כדי להגיע לתוצאה המרבית.

חשוב לדעת כי תהליך הריפוי דורש מספר טיפולים, בהתאם למצבו הייחודי של המטופל, ונדרש זמן ואפקט מצטבר כדי להרגיש את השינוי במיוחד בכאבים כרוניים. גם לאחר סיום סדרת הטיפולים מומלץ לבצע טיפולי תחזוקה אחת לתקופה.

 

מה לעשות או לא לעשות אחרי הטיפול?

 • בתום הטיפול מומלץ להמתין כמה דקות בחדר הטיפולים כדי לוודא שהגוף הסתגל לטיפול והמטופל מרגיש טוב.

 • מומלץ להימנע מצריכת אלכוהול או קפה לאחר הטיפול.

 • רצוי להימנע מביצוע פעילות גופנית אינטנסיבית.

 • רצוי לנוח. אם המטופל צריך להמשך בשגרת היום רצוי לבצע מינימום של הפעולות ההכרחיות ולהתרכז בפעולות שצורכות פחות אנרגיה.

 • חשוב לשים לב לתזונה שאנו אוכלים לאחר הטיפול ולשתות המון מים. אכילת מאכלים כבדים ושמנים עשויה לעכב את תהליך ההחלמה.

כתבה ממגזין החיים הטובים על טיפולי דיקור סיני ועליי

דיקור סיני בתל אביב – שאלות ותשובות!

מחיר דיקור סיני בקליניקה שלי בתל אביב תלוי אם הוא משולב עם טיפולים אחרים או בנפרד.

מחיר דיקור סיני ללא טכניקות מגע משולב כוסות רוח ומכשור – עולה 250 ש"ח לטיפול בודד של 20-45 דקות.

ברכישת סדרה של 5 טיפולים או יותר, מחיר דיקור סיני הינו 220 ש"ח לטיפול

לא. דיקור סיני אינו טיפול מסוכן והוא אינו מלווה בתופעות לוואי. במהלך הטיפול ולאחריו המטופל לא צפוי להרגיש כאבים רק במקרים מיוחדים יכול המטופל להרגיש תחושת דקירה קלה או לסבול מאדמומיות קלה וזמנית בנקודת הדיקור, אדמומיות אשר חולפת כעבור מספר שעות.

כן. אחת התופעות הנפוצות בתקופת ההיריון הם כאבי גב והדיקור הסיני עשוי להקל על הכאבים.

 דיקור סיני מתאים לכל אחד ובכל גיל, גם לילדים.

לא. הטיפול הוא תהליך דינמי המותאם באופן מדויק למצבו של המטופל. מאחר ומצבו של המטופל משתנה בין טיפול לטיפול ותהליך ההחלמה מתקדם, כך גם הטיפול משתנה ואינו חוזר על עצמו.

זמן ההשפעה משתנה בין מטופל למטופל, כאשר זמן ההשפעה תלוי בסוג הבעיה ובמידת החומרה שלה. לעתים המטפל יחוש בהקלה משמעותית כבר לאחר הטיפול הראשון ולעתים הוא יידרש להיאזר בסבלנות עד לאחר מספר טיפולים.

בהחלט. כדאי לדעת שלאחרונה הדיקור הסיני מיושם במוסדות רפואיים בארץ ובעולם וזוכה להצלחה רבה.

ממש לא. המחטים שבהם משתמשים בדיקור הסיני הן מחטים חד פעמיות וסטריליות.

סיפורים מהקליניקה של מטפל בדיקור סיני

לאה בת השמונים ואחת – "המכשפה כבר עזבה"
לאה מרחובות היא בת שמונים ואחת והיא הגיעה לקליניקה שלי בתל אביב לטיפול בדיקור סיני כשהיא כפופה, כואבת, בקושי יכולה ללכת ומלווה בבעלה. התנוחה היחידה שלא הכאיבה לה היא שכיבה על הצד בכיפוף ובעזרת המטפל ובעלה היא הצליחה לשכב בתנוחה זו גם במרפאה.

על אף גילה המבוגר לאה היא אישה בריאה, היא עוסקת בפעילות גופנית, הליכה, שחייה יוגה ועוד ואינה נוטלת תרופות.

עם הרבה חוש הומור בישרה לאה שהיא סובלת מ – HEXEN SHUSS היא הסבירה שזהו מונח בשפה הגרמנית שמשמעותו "מכת מכשפה". הגב כואב לי המשיכה לאה להסביר ואני מרגישה כאילו מכשפה באה ונתנה לי מכה עם המטאטא שלה.

בטיפול הראשון בחרתי לפזר את הכאב של לאה ובחרתי לדקור בשתי נקודות בלבד והשתמשתי בכוסות רוח, בטיפול השני שנערך אחרי שלושה ימים, עוצמת הכאב כבר הופחתה, אך ההליכה הייתה עדיין כפופה.  דקרתי אותה במספר נקודות דיקור כשהמטרה הייתה להמשיך לחזק ולשחרר מעט את השרירים. לאחר עוד שלושה ימים שוב הגיע לאה אל המרפאה, היא הייתה כאובה ומכופפת הרבה פחות והפעם בחרתי בנקודות דיקור שיעלו את אנרגיית הצ'י אל הגב.

הטיפול הבא נקבע לעוד עשרה ימים, אבל כבר אחרי שלושה ימים בישרה לאה בטלפון "שהמכשפה עזבה". מאז לאה מגיעה אל הקליניקה שלי אחת למספר שבועות לטיפולי חיזוק ומניעה.

 

איך השתנו חייה של שלומית שסבלה שנים מפריצת דיסק ומכאבי גב!

שלומית בת ארבעים ואחת מפתח תקווה היא אם לארבעה ילדים. אל הקליניקה היא הגיעה כשהיא סובלת מכאבים חזקים ונתמכת בידי בעלה. הגעתי לכאן, סיפרה שלומית ליוסי, למרות המאמצים והקשיים הרבים מאחר ששמעתי מחברה שטיפול דיקור סיני עשוי להועיל גם במקרים של פריצת דיסק.

מהאבחון שערכתי לשלומית התברר כי שלומית סובלת מכאבים עצומים בגב התחתון עם הקרנה לרגל ימין כתוצאה מפריצת דיסק וכל לידה שהיא עברה החמירה את המצב.

לאחר הטיפול הראשון הצליחה שלומית לצאת מהקליניקה בקלות יחסית לצורה שבה היא נכנסה וכבר לאחר שלושה טיפולים של דיקור סיני שהתמקדו במטרה להוריד את רמת הכאב ואת טונוס השרירים, שלומית חשה הקלה.

כיום, לאחר חצי שנה טיפולים ושינוי בתזונה ולאחר ששלומית השילה כעשרה קילו ממשקל גופה, החיים שלה השתנו מקצה לקצה. היא מרגישה מצוין, היא לא סובלת מכאבים והיא חזרה לפעילות מלאה.

 

סובלים מכאבים ומבעיות אורתופדיות? אני מאמין שאצליח לעזור לכם!

שמי יוסי אברהם ואני מטפל בדיקור סיני ורפואה משלימה כבר למעלה מעשור. במשך השנים טיפלתי בהצלחה באינספור מקרים. הודות לניסיון הרב שצברתי הצלחתי לאבחן בדייקנות את המקור לכאבים ולהציע למטופלים שלי את הטיפול הנכון שהביא ברוב המקרים לבריאות שלמה ללא הגבלות וללא כאבים.

צרו קשר גם אתם, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: הזוהר 11 קומה 2 דירה 5 ( משמאל במעלית, שלט יוסי אברהם על הדלת), תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 11, תל אביב

שימו לב, כתובת חדשה במרחק 2 דקות הליכה מהקליניקה הקודמת! הקליניקה החדשה ממוקמת ברחוב הזוהר 11 קומה 2 דירה 5 (משמאל למעלית, שלט יוסי אברהם על הדלת

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, חשוב מאוד: נא לשים פתק על הרכב "דירה 5" .

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: