נקודות לחיצה – "האחות הקטנה" של הדיקור

נקודות לחיצה - "האחות הקטנה" של הדיקור

טיפול בנקודות לחיצה מתחיל בסין הרחוקה. האגדה מספרת שקיסר סין משושלת ההאן, שהיה חכם ונערץ, החל לסבול מכאבי מיגרנה. בכל פעם שהוא היה נתקף בהתקף מיגרנה הוא היה מתיישב לחתום על הוצאות להורג של אזרחים חפים מפשע.

פעם אחת, בעודו יושב לחתום על ההוצאות להורג תפס אחד מחכמי החצר באוזניו של הקיסר ובלי כוונה לחץ על אחת מנקודות האקופונקטורה שבאוזן. לפני שהקיסר הצליח להבין מה קרה, המיגרנה נחלשה ואחר זמן קצר ביותר כאב הראש שכך לגמרי. מאותה תקופה מתחיל הסיפור של טכניקת האקופרסורה, הלחיצות.

 

נקודות לחיצה /  אקופרסורה – מושגים שחשוב להכיר

הצ'י היא אנרגיית החיים והיא הכוח המעורר והמניע את כל השינויים בגוף האדם ובטבע. הרפואה הסינית מאמינה שהפרעה בזרימה של אנרגיית הצ'י בגוף האדם היא הסיבה למחלות, לכאבים ולהזדקנות. חוסר או עודף של צ'י באיבר מסוים עלול לגרום למחלה באיבר או להפרעה תפקודית.

מרידיאנים – הצ'י זורם בגוף בתעלות אנרגיה הנקראות מרידיאנים. המרידיאנים הם מסלולי האנרגיה שממפים את הגוף. בגוף האדם יש שניים עשר מרידיאנים ראשיים ועוד שמונה עמוקים יותר הזורמים בכל הגוף, מכף רגל ועד הראש ומשני צדי הגוף. בתוך המרידיאנים זורמת אנרגיית הצ'י.

נקודות דיקור – נקודות הדיקור הן פתח שדרכו יכול המטפל להשפיע על הגוף באמצעות מחטים סיניות או באמצעות לחיצות מיוחדות. באמצעות הדיקור אפשר להשפיע על הצ'י בגוף האדם, לרפא ממחלות שונות, להקל על כאבים ולשפר את זרימת האנרגיה והדם בגוף.

כאבים – ברפואה הסינית כאב פירוש תקיעות של הזרימה האנרגטית בגוף. במקום שבו אין זרימת צ'י יש כאב, ובמקום בו יש כאב, אין זרימת צ'י.

כאשר הכאב עמום ומפושט, הוא מאותת על תחילתה של סתימה בזרימה האנרגטית, במצב זה השפעת הטיפול תהיה מהירה ומידית, אך כאשר הכאב הוא חד וממוקד, הוא מאותת על סתימה רצינית יותר ובמצב זה הטיפול יהיה ממושך קצת יותר. כאשר הכאב מקרין אל אזורים אחרים, הסתימה "חמורה מאוד" והיא משפיעה על אזורים אחרים. במצב זה הטיפול יהיה ממושך יותר והוא דורש מהמטופל סבלנות ואורך רוח.

אם איכות חייכם נפגעה כתוצאה מכאבים, צרו קשר עם יוסי אברהם מטפל מוסמך בדיקור סיני.

בניגוד לשיטת הטיפול המערבית המתמקדת בסימפטומים ובהקלה של הכאב ולא בשורש הבעיה, בקליניקה של יוסי אברהם מטפלים במקור הכאב באמצעות דיקור סיני או לחיצות ובכך משחררים תקיעות של אנרגיית הצ'י, משפרים את זרימת הדם ומאפשרים לגוף להשתמש בתכונות הריפוי הטבעיות שלו, לאזן ולרפא את עצמו ולגרום לכאב להתפוגג.

 

אחת השיטות המסורתיות לטיפול במזרח

מערכת העצבים בגוף האדם היא דבר מופלא. כאשר מפעילים לחץ ממוקד על נקודות מסוימות, הלחץ יוצר אפקט המשפיע על אזורים אחרים בגוף ועשוי לרפא בעיות רפואיות, כאבים או הרגשה של אי נוחות.

את התגלית הזאת גילו הסינים כבר לפני אלפי שנים והחלו לפתח את תורת הדיקור הסיני, תורה שהלכה והשתכללה במרוצת השנים. כיום גם הרפואה המערבית מכירה ביכולת של נקודות הדיקור לשפר את הבריאות ולהתגבר על כאבים פיזיים וקשיים נפשיים.

טכניקת הלחיצות היא שיטת טיפול במגע המבוססת על עקרונות הדיקור הסיני כשאת המחטים מחליפות לחיצות אצבע ישירות, מדויקות וממוקדות על נקודות אנרגטיות, נקודות הדיקור, הפזורות לאורך המרדיאנים. כל נקודה מייצגת איבר או בלוטה בגוף האדם, ולחיצה על הנקודה מסייעת לריפוי של האיבר המקביל לה.

בעת הלחיצה על נקודת האנרגטיות חלה פעולת גירוי של קצות העצבים, אל האזור מוזרמת אנרגיה וזרימת הדם משתפרת.

שיטת הלחיצות מחליפה את שיטת הדיקור במחטים, היא נפוצה בארצות רבות ומטופלים רבים מעידים על היעילות המוכחת שלה.

שיטת הלחיצות משמשת, בין השאר לטיפול ולמניעה של כאבים שונים כמו כאבי ראש, כאבי שיניים, כאבי בטן, כאבי גב, דלקות פרקים, אסטמה, אלרגיות, פציעות ספורט, סינוסיטיס ועוד.

בנוסף, הטיפול מועיל לחיזוק המערכת החיסונית, להפחתת סטרס ולשיפור החיוניות הכללית.

האקופרסורה אינה גורמת לאי נעימות מדקירת המחט ולדימום ואין אפשרות לזיהומים. זהו טיפול פשוט, בטוח ולא מסוכן. האקופרסורה לא רק משככת כאבים, אלא גם מקצרת את זמן המחלה.

התאמת נקודות הטיפול לכל מטופל ולכל סוג של בעיה זוהי אומנות הדורשת ידע מקצועי וניסיון רב שנים. יוסי אברהם רכש את השכלתו המקצועית במכללת רידמן, באקדמיית בק, במכללת שלוס ועוד. במשך השנים הוא טיפל באינספור מטופלים בהצלחה רבה בטכניקת הלחיצות ובטכניקות נוספות.

סובלים מבעיות רפואיות, יוסי אברהם ישמח לעזור גם לכם! צרו קשר, שיחת ייעוץ ללא התחייבות!

 

נקודות לחיצה – רקע היסטורי

טכניקת הלחיצות או בשמה המקצועי האקופרסורה, יונקת, כאמור מהרפואה הסינית בת אלפי השנים.

אחד האישים המרכזיים שעסק בפיתוח השיטה היה ג'ירו מוראי שנולד ביפן בתחילת המאה התשע עשרה. הוריו של ג'ירו מוראי היו רופאים, אך הוא בחר לעסוק בפילוסופיה וחי חיי נוודות.

לימים הוא חלה ואובחן כחשוך מרפא. בעודו גוסס הוא התבודד בהרים ושם גילה מתוך מדיטציה עמוקה עשרים ושש נקודות ריפוי שסייעו לו להחלים באורח פלא ממחלתו. בעקבות זאת הוא החליט להקדיש את חייו לפיתוח שיטת הלחיצות, האקופרסורה. בעקבותיו הלכו מאסטרים ומטפלים נוספים אשר המשיכו לפתח ולהרחיב את תורת האקופרסורה.

לאקופרסורה יש מספר וריאציות אחת מהן היא שיטת הג'ין שיין ג'סטו שאותה גילה ג'ירו מוראי.

השיטה כוללת לחיצות עדינות וממושכות בעשרים ושש נקודות אנרגטיות הממוקמות בגוף. באמצעות הלחיצות, האנרגיה הכלואה באותן הנקודות משתחררת ומאזנת את נפשו ואת גופו של המטופל.

 

טיפים לטיפול עצמי באמצעות נקודות לחיצה

האמנות הטיפולית של טכניקת הלחיצות מגיעה למיצוי האפקטיביות שלה בידיו של מטפל מנוסה ומוסמך, אך לעתים היא יכולה לשמש כטיפול עצמי וזמין, בתנאי שמכירים את הנקודות האנרגטיות ואת השפעתן. לכל אחת מהנקודות יש שם.

לחיצה על נקודת שלוש המיילים מסייעת לשיפור פעילות מערכת העיכול וטיפול בכאבי בטן. הקאות וסחרחורות.

הנקודה נמצאת כארבעה סנטימטר מתחת לעצם הפיקה בחלק הקדמי של מפרק הברך. כופפו את הרגליים והפעילו לחץ קשיח לדקה.

 

לחיצה על נקודת העין השלישית מסייעת לטיפול בכאבי ראש, בעייפות, בדיכאון ובמצבי מתח.

הנקודה נמצאת בין הגבות ויש להפעיל עליה לחץ עדין למשך דקה.

 

לחיצה על נקודת קרום הלב מסייעת לבחילות, להקאות ולמחלת ים.

הנקודה נמצאת בחלק הפנימי של הזרוע, כשלוש אצבעות מפרק היד, בין שני הגידים. יש להפעיל עליה לחץ נוקשה ולעסות את המקום במשך ארבע עד חמש שניות.

 

לחיצה על נקודת זי ליאו עשויה להקל על מיגרנות ועל עייפות בעיניים.

הנקודה נמצאת בפינה החיצונית של העין. יש לעסות באיטיות את הנקודה עם קצות האצבעות עד שתרגישו הקלה מסוימת.

 

לחיצה על נקודת הזרימה הגדולה מקלה על כאבי ראש, על עייפות בעיניים, על התכווצויות ברגליים ועוזרת גם לשיפור הריכוז.

הנקודה נמצאת על גב כף הרגל, בין הבוהן לאצבע השנייה, במרחק של כארבעה סנטימטר לכיוון הקרסול. יש ללחוץ בחוזקה ולהחזיק במשך דקה.

 

לחיצה על נקודת ים השלווה מסייעת להירגעות, להקלה על מצבי חרדה, דיכאון ומצבים נפשיים אחרים.

הנקודה נמצאת במרכז החזה. יש ללחוץ עליה בעדינות ולהחזיק למשך דקה.

 

לחיצה על נקודת מפגש העמקים מקלה על כאבי שיניים, על כאבי צוואר, על כאבי כתפיים וכאבי ראש.

הנקודה נמצאת על גב כף היד, בין האגודל לבין האצבע המורה. יש להפעיל לחץ או לעסות את המקום במשך דקה.

 

לחיצה על נקודת ארמון הרוח מסייעת להקלה על גרון כואב, על דימום מהאף ועל כאבי ראש.

הנקודה נמצאת בחלקו האחורי של הראש, במרכז החלול תחת הגולגולת לבין העורף. יש להפעיל לחץ נוקשה בעזרת קצות האצבעות ולהחזיק למשך דקה עד שתי דקות.

 

לחיצה על נקודת ים החיונית עוזרת להקלה על כאבי בטן ועל בעיות הקשורות למערכת העיכול. אלו שתי נקודות הנמצאות בקו המותניים כשתיים עד ארבע אמצעות מכל צד בעמוד השדרה. הפעילו לחץ במשך דקה על כל נקודה.

 

לחיצה על נקודת הרי קונלון מקלה על כאבי גב, כאבי כתפיים וכאבי צוואר. הנקודה נמצאת בין עצם הקרסול לגיד האכילס. יש להפעיל לחץ נוקשה במשך דקה.

 

לחיצה על נקודת החימום המשולש 6 מקלה על תחושת נפיחות.

הנקודה נמצאת במרחק של כשבעה וחצי סנטימטר במעלה פרק היד בחלק הפנימי של היד. יש להפעיל לחץ על זרוע אחת, לעבור לזרוע השנייה עד שמרגישים תחושת הקלה.

 

לסיכום

בהתאם לרפואה הסינית, חולי או משבר מתרחשים כאשר האיזון האנרגטי בגוף מופר. טיפול באמצעות נקודות לחיצה הלחיצות מסייע לגוף להיטען באנרגיות חדשות, לשחרר חסימות ותקיעות, לאזן מחדש את הגוף ולהביא להחלמה מהירה.

מעוניינים לשמוע פרטים נוספים? צרו קשר, שיחת ייעוץ, חינם!

מקורות

Acupressure can reduce preoperative anxiety in adults with elective surgery: A systematic review and meta-analysis of randomised controlled trials – PubMed (nih.gov)

Clinical Evidence for Association of Acupuncture and Acupressure With Improved Cancer Pain: A Systematic Review and Meta-Analysis – PubMed (nih.gov)

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: