מדרסים לספורטאים- שיפור ביצועים ומניעת פציעות בקליק אחד!

מדרסים

מדרסים לספורטאים – למה זה חשוב?

בנוסף למניעת פציעה והידרדרות, למדרסים לספורטאים יש גם תפקיד חשוב מאוד, והוא לאפשר לספורטאים המשתמשים במדרסים לבצע טוב יותר את יכולותיהם. 

אתם אולי שואלים, איך מדרסים יכולים לעזור לספורטאים לבצע ביצועים טובים יותר?

 יש לזה תשובה מאוד פשוטה:

ברגע שספורטאי מרגיש מוגן ומרגיש שהוא יכול לשים את הכאב בצד, הוא יכול להתמקד ב-100% בפעילות עצמה. במצבים בהם ספורטאים יכולים להתמודד רק עם מה שהם יודעים ורק עם מה שהם נהנים מבלי לאבד מיקוד עם כאב זה או אחר, הם רק יהפכו לספורטאים טובים יותר .

יתרונות השימוש במדרסים לספורטאים, שיפור בביצועים ומניעת פציעות

למדרסים אורטופדיים יתרונות רבים עבור ספורטאים. הם מפחיתים ומטפלים בפציעות שונות, ובנוסף משפרים את הביצועים על ידי הפחתת עייפות וכאב. שימוש במדרסים יכול גם לסייע במניעת פציעה על ידי שיפור היציבות והשיווי משקל במהלך האימון. 

מדרסים בהתאמה אישית לספורטאים נועדו לספק תמיכה מיטבית לכף הרגל והקרסול. הם יכולים לשמש אנשים עם רגליים שטוחות או קשתות גבוהות, או ספורטאים שמבלים זמן רב על הרגליים .

שמי יוסי אברהם ובקליניקה שלי לטיפולי רפואה משלימה ובניית מדרסים בהתאמה אישית בתל אביב אני מטפל בפציעות ספורט שונות ואף בונה מדרסים לספורטאים השונים שמגיעים אליי לקליניקה .

לאחר שראיתי איך מדרסים בהתאמה אישית עזרו לי לבעיית הדורבן שממנה סבלתי ולחזור לפעילות, החלטתי להעביר את הידע הלאה וללמוד לבנות מדרסים בעצמי.

אשמח לתת מענה במעטפת מלאה הכוללת טיפולים, טיפים ותרגילים ובנוסף בניית מדרסים.

הגיע הזמן להתמודד עם הכאב – דברו איתי עוד היום!

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

תוכן עניינים

מה אומרים המחקרים בנושא? 

על פי אתר פאב מד שמאגד מחקרים רפואיים, שנים עשר מחקרים שבוצעו על 5321 רצים מצאו ירידה של 40% בסיכון לפתח פציעות בגפיים התחתונות.  

ההשוואה הייתה מול קבוצת הביקורת של רצים ללא מדרסים בהתאמה אישית.

מדרסים הוכחו מחקרית כיעילים עבור פציעות ספורט שכיחות והם אף מומלצים ע"י אורתופדים ככלי טיפולי.

 המדרסים הם כלי טיפולי נהדר לפתולוגיות כגון: 

שברי מאמץ, שין ספלינט, דורבן בעקב, מטטרסלגיה, מורטון ניורומה, דלקת בגיד אכילס ועוד.

מסקנות המחקרים: השימוש במדרסים בהתאמה אישית לספורטאים עשוי לסייע בהפחתת שכיחות פציעות גפיים תחתונות וכאבים בקרב רצים.

 

מדרסים לספורטאים – ייחודיות מדרסי אקטיב8 

השרות ניתן לספורטאים ולרצים וגם למטופלים אשר לא עוסקים בספורט.

בניית מדרסים לספורטאים ממוענת למטופלים אשר סובלים מבעיות שונות וצריכים אביזר אורתופדי שיעניק תמיכה לכף הרגל . השרות אף ממוען לאנשים אשר רוצים לשפר את איכות חייהם ביצירת נוחות ועזרה במניעת כאבים ופציעות עתידיות.  

בתור מטפל התחדדה לי עוד יותר חשיבות שמירת טווחי התנועה בשרירים שלנו, חשיבות שמירת תפקוד השרירים והתנועה וכמובן שילוב של פעילות על מנת לשמור על אורח חיים בריא.

כשמדובר בכף הרגל ישנה חשיבות רבה לשמירת התנועתיות בכף הרגל. לא נרצה ליצור מצב שבו כלי עזר בדמות מדרס יגרום לאיבוד התנועתיות בכף הרגל.  מדרס קשיח ללא גמישות כלל עלול לגרום לניוון של השרירים בטווח הארוך ולהתקצרות גיד אכילס בנוסף להנצחה של קריסת כף הרגל פנימה.

 המדרסים שבחרתי לעבוד איתם נבחרו לאחר מחשבה רבה. המדרסים לספורטאים הינם מדרסים גמישים ומעוצבים בצורת ההכנה המדויקת ביותר, באותו הרגע על כף רגלו של המטופל במנח טבעי.

המדרס החם מונח על כרית אורתופדית מיוחדת עליה המטופל ידרוך, ההתאמה תתבצע בעמידה על מנת שהמדרסים יקבלו את הגובה המדויק. המטפל יבדוק שעקב האכילס ישר ושהיציבה נכונה ובכך ייוצר תיקון מדויק למנח כף הרגל. 

בניגוד לשיטת ההתאמה של המדרסים של אקטיב8 שמתבצעים בעמידה, מדרסים בשיטה הישנה בבנייה של גבס/חבישת גבס רטוב מתבצעים בישיבה על כיסא. שיטת המדרסים המסורתית מתבצעת על ידי דגימה של כפות הרגליים בתבנית קצף או עטיפה של הרגל בחבישת גרב. שיטה זו אינה במנח הטבעי התואם לעמידה.

 בשיטה הישנה הדיוק פחות מירבי, לא נדע מה מנח הרגל בעמידה ומהו פילוג הלחצים ובנוסף לא נוכל לראות את היציבה המדויקת במעמד התאמת המדרס וכך להגיע לתיקון האידיאלי ביותר כבר באותה הפגישה. 

מדרסים לכאבי ברכיים
שיטת ההטבעה הישנה ע"י דגימה בספוג ויצירת מדרס קשיח על תבנית הגבס

לרוב, המדרסים הנפוצים כיום בשוק המדרסים הינם מדרסים קשיחים שנוצרו ע"י דגימה ע"י קצף/ספוג/חבישת גרב רטוב. לאחר ההטבעה הדגימה נשלחת אל טכנאי שלא ראה את כפות רגליכם או את מנח העמידה שלכם. הטכנאי יוצק גבס בתבנית ועליה מותח רצועות קשיחות. לעיתים יבנה מדרס ספוגי, בעל מספר שכבות – שימו לב מדרס כזה למרות הנוחות יהיה פחות גמיש .

מה יקרה בתהליך שכזה ? כדי ליצור דיוק, מדרס שכזה יכלול לרוב התאמות נוספות רבות כדי ליצור את התיקון המיוחל. זאת בניגוד לשיטה המדויקת של מדרסי אקטיב 8, אשר נבנים במקום במנח עמידה שבו אפשר לראות את כל חלקי הגוף כולל כפות הרגליים. 

האם תמיד יומלצו מדרסים גמישים בלבד?

לרוב המדרסים הגמישים אכן הם המדרסים המומלצים. שימו לב, במקרים יוצאי דופן של משקל גבוה ביחד עם קריסה משמעותית מאוד לעיתים יהיה צורך בבניית מדרס קשיח יותר. מדרס שכזה יבנה גם במקרים שחל כבר איבוד תנועתיות כתוצאה מפגיעה/מחלה כלשהי. 

חשוב לציין, טכנולוגיה של בניית מדרס קשיח יותר  קיימת לקהל לקוחותיי.  מדרס שכזה יבנה כמובן לאחר בדיקה ותשאול. 

יתרונות ברורים למדרסים האקטיביים 

  • המדרסים של אקטיב8 הינם מדרסים גמישים אך מצד שני מעניקים תמיכה מלאה ויציבות.
  •  גירוי והפעלה לשרירי כף הרגל -המדרסים לספורטאים מעניקים גירוי תחושתי לכף הרגל במטרה לשפר ולהוות גירוי להפעלת שרירי כף הרגל.
  •  הם מייעלים את זרימת הדם בכפות הרגליים וגם כלפי מעלה אל הגוף. 
  • מפחיתים משמעותית עייפות 
  • מעניקים תחושת נוחות מרבית!
  • פיתוח ישראלי ובעלי פטנט רשום.
  • כיוונון ללא עלות – מומלץ להגיע לכוונון המדרס כל חצי שנה, ללא עלות, מפאת שהגידים והשרירים בגופינו משתנים. 
  • ניתן לחמם ולעצב אותם מחדש שוב ושוב ולא להוסיף טלאים או לשייף.

מדרסים לספורטאים – המלצה

סוגים שונים של מדרסים לספורט ופעילויות ספציפיות

אם המדרס לא יותאם אליכם באופן אישי, מה שנקרא מוצר מדף או מדרס גנרי, לא תוכלו להשיג ממנו את התועלת הרצויה. בחלק מהמקרים הוא אפילו יכול להגדיל את הסיכוי לפציעה, מדרס מדף איננו מותאם אישית לכף הרגל. מדרס גנרי שיספק תמיכה גבוהה מידי או נמוכה מידי לקשת כף הרגל עלול ליצור פילוג לחצים לא שווה ושינוי לא בריא ביציבה.

מדרסים לספורטאים הם מדרסים המותאמים באופן מיוחד לסוג הפעילות של הספורטאי. הם יהיו בעלי מספר שכבות, שכבה אנטי בקטריאלית, שכבה בולמת זעזועים ושכבת בסיס תומכת וגמישה.

 מדרסים עבור ספורטאים העוסקים בטניס יהיו שונים ממדרסים עבור ספורטאים העוסקים בכדורגל. למשל, טניס הוא ספורט בו נדרשת תזוזה במרחב יחסית קטן והוא כולל בעיקר קפיצות וריצות קצרות מאד, ספרינטים. לעומת זאת, משחק כדורגל דורש ריצות לאורך ולרוחב המגרש, בעיטות בכדור ושימוש מאסיבי ברגליים. לכן מדרסים שמתאימים לשחקני טניס יהיו שונים ממדרסים שמתאימים לשחקני כדורגל.

איזה נעליים יתאימו למדרסים לספורטאים?

מדרסי ריצה הם לא היחידים שחשובים לשמירה על בריאות כף הרגל והגוף. נעלי ריצה מספקות גם תמיכה לכף הרגל, הקרסול והמפרקים. עם הזמן, זה מפחית את העומס על העצמות והמפרקים. חשוב לבחור נעל ריצה עם סוליה בעלת גמישות מסוימת, אך לא יותר מדי גמישות. 

חשוב להתאים את הנעל למדרס ולא להפך. חשוב לשים לב שאין שפשופים בסוליה על מנת להשיג ביצועים טובים ותקינים מהמדרסים שרכשתם.

 במידה ואתם רוכשים נעל חדשה הניחו את המדרסים בתוך הנעל ובדקו האם נוח לכם והאם הנעל מספיק רחבה עבורכם, לא לשכוח שבזמן ריצה כף הרגל מתנפחת מעט.

המדרס  לספורטאים ישדרג את הנוחות גם של נעל בינונית, חשוב לא לרכוש נעליים עם הגבהה לקשת כי זהו תפקיד המדרסים בלבד.

מדרסים לריצה מתוכננים במיוחד עבור ספורטאים ורצים, הן מקצוענים והן חובבנים. הם נבנים בהתאמה אישית בהתאם לאדם שמגיע אל הקליניקה ובהתאם לסוג הספורט וצרכיו הייחודיים. 

חשיבותם של מדרסי ריצה לבריאות כף הרגל ולביצועים.

מדרס לספורטאים נועד להפחית פציעה ולהגביר את הנוחות. המדרסים לריצה מצליחים מאוד במשימה הזו, אבל כמובן שאם הם הותאמו באופן מלא לכף רגל מסוימת ולא פחות חשוב – לסוג מסוים של פעילות.

בין אם מדובר בריצה אינטנסיבית או ריצת מרתון, המדרסים צריכים לספוג את הזעזועים ולייצב את כף הרגל.

גם בריצה וגם בהליכה – המדרס צריך לספק גמישות וגם אחיזה טובה יותר של כף הרגל במשטח עליו אנו רצים. המדרסים צריכים להיות דקים ולא מגושמים.

בכל מדרסי הריצה אמורה להיות שכבה אנטי בקטריאלית למניעת הזעת יתר והתייבשות בכפות הרגליים ובכך למנוע אי נוחות ובעיות עור.

המדרסים יספקו תמיכה לכף הרגל ויעזרו לשפר את היציבה.

מדרסים לספורט
מדרסים לספורטאים עוזרים לייצוב כף הרגל

מדרסים לספורטאים – לסיכום

במידה והינכם מעוניינים במדרסים בהתאמה אישית או הינכם מחפשים מדרסים לספורטאים בתל אביב, אני מזמין אתכם לפגישה ללא עלות או התחייבות !

בפגישה תתבצע בדיקת פילוג לחצים של כפות הרגליים שלכם ותקבלו תמונת מצב עדכנית ותוכנית פעולה מדויקת איך לפתור את הבעיה או למנוע בעיה עתידית!

 במידה ותהיו מעוניינים גם תוכלו לטפל בבעיות ופציעות ספורט שונות ע"י מגוון טיפולי משלימה כגון דיקור סיני ועיסוי רפואי, אשמח לעזור! 
תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: