שיאצו – רפואה משלימה לטיפול בכאב וזירוז החלמה

שיאצו בתל אביב - יוסי אברהם

 

שיאצו – בואו להכיר את אחד הטיפולים הנפוצים ברפואה המשלימה

 זר כי יתבונן במטפל שיאצו בעיצומו של טיפול שיאצו, הטיפול ייראה לו כשילוב בין עיסוי למחול. המטפל, משתמש באצבעותיו, בכפות ידיו, לפעמים גם בברכיים או בחלקים אחרים מהגוף ומפעיל לחץ עדין על גופו של המטופל, הוא נע סביבו כאילו מרחף, אך הוא מרוכז כולו בטיפול במטרה להביא מזור והרגעה למטופל.

זו אומנות אשר מבוססת על פילוסופיית המזרח. לפי השיטה כל מחלה נובעת מחוסר איזון אשר יוצר חסימה אנרגטית במרידיאניים, חסימה אשר גורמת לכאבים או לתסמינים אחרים.

 טיפולי שיאצו התחילו במזרח, אך הודות לתוצאות הטובות שהם מעניקים גם הרפואה המערבית הכירה ביעילותם. אלו הפכו להיות מבין הטיפולים המובילים בעולם בתחום הרפואה המשלימה. בעת המודרנית אנו מבינים שיש חפיפה בין המרידיאנים לבין מערכת העצבים.
הבחירה במטפל מקצועי היא הבסיס להצלחת הטיפולים.

טיפולי שיאצו – לדעת לשים את האצבע במקום הנכון

 

הטיפולים מתמקדים בזרימה של האנרגיה הטבעית בגוף. במטרה לשחרר חסמים, לשמור על איזון ולשחרר מתחים פיזיים ונפשיים. כאשר הם מתבצעים בלחיצות בלבד ואינו דורש שימוש בחומרים או בכלים אחרים.
פירוש המילה שיאצו הוא לחץ של אצבע. טכניקת הטיפול מבוססת על טכניקות עיסוי המתבססות על תורת הדיקור הסיני ועל הפעלה של לחץ בעזרת האגודלים. בתחילה, הטיפול התחיל בשימוש באצבעות כדי להפעיל לחץ מקומי, אך במשך השנים הטכניקה השתכללה וכיום המטפל מפעיל לחץ גם בעזרת הידיים במקומות שונים בגוף וגם בטכניקות של הנעת המרפקים, הידיים וכפות הרגליים של המטופל.

המרידיאניים הם מסלולים אנרגטיים שדרכם זורמת האנרגיה בגוף. כאשר האיזון מופר והמטופל סובל מחוסר אנרגיה, או גם מעודף אנרגיה, נגרמות חסימות באנרגיה והתוצאה היא התפתחות של כאבים נקודתיים באזור, דלקות, חום וירידה בחיוניות.
הטיפולים נועדו לפתוח את החסימות, לשחרר את האנרגיה, לאזן את הגוף ובכך להביא להרגשה טובה, לשחרור, לשלווה ולבריאות

שיאצו

 

מטרת טיפול השיאצו

 

המטרה היא לרפא את הגוף ולא לענג אותו, בדיוק כמו מטרת עיסוי רפואי. טיפולי השיאצו אינם מכאיבים, הם אפילו טיפולים מפנקים ועוטפים. הפעלת הלחץ על האיברים השונים יוצרת תחושה של חיבור וחיבוק בכל איבר ואיבר, הגוף נרגע, החסימות נפתחות וכוח הריפוי הטבעי של הגוף מתעורר ומתחיל לעבוד. הטיפול מביא לרגיעה ומטיב עם הגוף וגם עם הנפש. לא לחינם אומרים היפנים "שלב השיאצו הוא לב של אימא". 

מה אומר המדע על טיפולי שיאצו

 

מחקרים רבים בדקו את האפקטיביות של טיפולי השיאצו.
במחקר שפורסם בכתב העת Journal of Alternative and Complementary Medicine נערכה בדיקה במשך שישה חודשים בקבוצת מחקר שמנתה שש מאות שלושים ושלושה נבדקים.
אחרי חצי שנה של טיפולי שיאצו מצאו החוקרים שהטכניקות המיושמות בטיפולים מקלות על בעיות שרירים, על כאבי מפרקים ועל כאבי גוף כללים.
מחקרים נוספים שנערכו הראו
יעילות גם לכאבי ראש לטיפול במיגרנות ובבעיות עור. הנחת החוקרים הייתה כי בעיות עור שונות נוצרות מסטרס ומרמות גבוהות של לחץ נפשי. גורמים אשר משפיעים, לעתים, גם על בעיות עור.

למה עוזרים טיפולי השיאצו?

 

 בעיות אורתופדיות כמו כאבי גב, פריצת דיסק בגב או בצוואר, כאבי צוואר, כאבי ברכיים, כאבי כתפיים, בעיות בשלד ועוד.

 כאבי שרירים, התכווצות שרירים, מתיחת שרירים, שרירים תפוסים ועוד.

 בעיות עיכול, הקאות, שלשלולים, צרבות, עצירויות ועוד.

 קשיים נשימתיים, שיעול, בעיות נשימה, להתקררויות חוזרות.

 כאבי ראש, כאבי פרקים, דלקת במפרק.

 קשיים נפשיים – הפגת מתחים, הפגת לחצים, מיגרנות, דיכאון.

 מחלת הפיברומיאלגיה.

 רפואה מונעת – טיפולי השיאצו מומלצים גם לרפואה מונעת, גם כשאתם מרגישים טוב. הם יתחזקו את הגוף, ינקו רעלים שהצטברו, ישחררו חסימות במרידיאניים ויעניקו תחושה הטובה לגוף ולנפש.

שיאצו להקלה וריפוי של כאבי גב

 

כאבי גב הם בין הכאבים הנפוצים ביותר, בעיקר בעולם המערבי. כאבי הגב מלווים בתסמינים רבים והם מגיעים בעוצמות שונות. לעתים יחוש החולה מעין דקירה באזור, לעתים זו תהיה תחושת שריפה ולעתים כאבים חריפים אשר מופיעים באופן תדיר או אחרי פעילות מסוימת. 

ישנם גורמים שונים לכאבים והנפוצים מבין כולם הם התכווצויות שרירים, פריצת דיסק או בלט.
ברפואה המערבית הרופא ירשום למטפל תרופות משככות כאבים ויעניק פתרון נקודתי לסימפטום. הרפואה הסינית מתייחסת לכאבים בדרך שונה, היא מחפשת את הגורם לכאבים. מחפשת את החסימה שיצרה את הכאב במטרה לשחרר אותה ולהפיג את הכאב. 

הטיפולים מתמקדים בשיפור הזרימה של הדם ושל אנרגיית הצ'י לאזור, בשחרור חסמים. בשמירה על איזון ובשחרור של מתחים פיזיים ונפשיים. טיפולי השיאצו מסייעים גם לקשיים נוספים אשר נגרמים כתוצאה מכאבי הגב כמו יציבה לא נכונה, מתח בשרירים ועוד. 

בטיפול לוחץ המטפל על נקודות לחיצה במטרה לשחרר את התקיעות של האנרגיה. ההמרצה האנרגטית מסוגלת לרפא דלקות, לפזר הצטברויות שונות של נוזלים, להרפות גידים שנמתחו והתכווצו ולעתים אף להחזיר חוליות למקומן. בשלב הראשון מתרכז המטפל בהקלה מיידית על הכאב ובשלב הבא בהענקת טיפול מנע כדי שהכאבים לא יחזרו.

להקלה וריפוי של כאבי שרירים

 

כאבי שרירים גורמים לסבל רב ולא אחת הם משתקים את שגרת היום יום של מי שלקה בהם. אלו כאבים מסוגים שונים, הם יכולים להיות כאבים חדים ומשתקים כמו בשרירים תפוסים או כאבים עמומים ומתפשטים שלא תמיד אפשר לשים את האצבע על המקור המדויק של הכאבים. לגוף האדם יש מידה רבה של סבילות ולא כל תנועה לא נכונה תביא לכאבים או לאי נוחות, אך יש מקרים רבים שבהם ירגיש המטופל כאבים, ולעתים אפילו כאבים חזקים.
שיאצו משתמש בהפעלה של לחץ מתון והנעה של מפרקים במטרה להרפות את השרירים התפוסים או המכווצים ולשחרר את זרימת האנרגיה בגוף. הטיפול מתמקד בלחיצות עמוקות בנקודות מסוימות אשר מעודדות את הגוף לרפא את עצמו בדומה לפעילות גופנית המעודדת בניית שרירים. העיסוי והלחיצות מעוררים את זרימת הדם ומגבירים את פעולת האנדורפינים המשמשים כמשככי כאבים טבעיים.
שרירים תפוסים מעידים לא אחת על הצטברות של פסולת ברקמת החיבור של איבר מסוים. הלחץ על אותו האזור והעיסוי יעזרו לפסולת להשתחרר כדי להחזיר את האיבר לתפקוד תקין.

מידע קצר על הטיפול

 

בשלב הראשון של הטיפול המטפל יבקש לשמוע את ההיסטוריה הרפואית של המטופל, מהן המחלות והבעיות שמהן הוא סבל, מהן התרופות שהוא נוטל, כמה זמן נמשכים הסימפטומים שבגללם הוא הגיע אל הקליניקה, הוא יבקש לשמוע תיאור של הסימפטומים ואם למטופל יש בדיקות או מסמכים רפואיים אחרים, כמו סיכום מחלה, צילומי רנטגן ועוד, הוא יבקש לעיין בהם. בנוסף בקליניקה שלי יתבצע אבחון יציבה ובדיקת פילוג לחצים לכפות הרגליים על מנת לקבל תמונה גופנית מלאה שלעיתים אף תגלה צורך במדרסים בהתאמה אישית.

בהמשך, ובהתאם לנתוני התשאול, המטפל יבחר את המרידיאניים שעליהם הוא ירצה לעבוד. עוצמת הלחץ שמפעיל המטפל משתנה ממטופל אחד לשני. בהתאם לסוג הבעיה שממנה הוא סובל ולעוצמתה.
הטיפול משולב טכניקות השיאצו מתבצע על מיטת טיפולים כאשר המטופל בלבוש תחתון מכוסה בשמיכה כאשר כל פעם נחשף החלק הרלוונטי. אם מבוצע טיפול שיאצו מסורתי בלבד המטופל יהיה בבגד ארוך, מלא ונוח. רצוי ללבוש חולצת טריקו, טרנינג וגרביים ולהימנע מארוחה כבדה סמוך לטיפול.
טיפול ממוצע נמשך כשישים דקות, אך מספר המפגשים תלוי בסוג הבעיה ובחומרת המצב.

איך למצוא מטפל שיאצו בתל אביב?

שמי יוסי אברהם ואני מטפל רב תחומי כבר מעל לעשור. במסגרת עבודתי כמטפל, גיבשתי שיטות טיפול המשלבות את עולם הרפואה הסיני והמערבי. שיטות אלו מאפשרות לעבוד בדרך לא קונבנציונלית מתוך התאמה ספציפית למקרה ולמטופל. מניסיוני, השילוב של הרפואה הסינית והרפואה המערבית מדייק את תהליך הטיפול ומאיץ את שלבי הריפוי לתוצאות מרביות.
 

כשמדובר על יצירת נוחות גופנית ופתרון בעיות לא נרצה למצוא מטפל רחוק ולהגיע לחוצים לטיפול או לאחר ונחפש מטפל קרוב אלינו. אם זה מטפל בשכונה שלנו ואפילו מטפל שיאצו בתל אביב במרחק הליכה. הקליניקה שלי ממוקמת בדרך נמיר 112 תל אביב ויש חניה זמינה. אם הגעת לעמוד זה אתה כנראה הגעת בעקבות המלצה של בן משפחה או חבר/ה. במידה ולא אתה יותר ממוזמן להתרשם קצת יותר בצפייה בהמלצות המטופלים שלי.

למי מתאים טיפול בשיאצו?

השיטה מתאים לגברים ולנשים בכל גיל. הטיפולים מתאימים לכל מי שסובל מכאבי גב, מפריצת דיסק, מבלט, מפציעות ספורט, מכאבי ראש, ממיגרנות ועוד. הטיפול מתאים גם לבעיות רגשיות, להתקפי חרדה ולמצבים המצריכים שיקום מוטורי לבעלי נכויות וצרכים מיוחדים.

מה ההבדל בין טיפול שיאצו לעיסוי?

עיסוי ושיאצו הם שני טיפולים שונים לחלוטין וההבדל ביניהם הוא גדול. טכניקות העיסוי מפעילות ישירות את מחזור הדם מתוך דגש על שחרור של הדם העומד בעור ובשרירים .בנוסף, בשחרור מתח ונוקשות כתוצאה מגודש במחזור הדם. 

השיטה מבוססת על לחיצות במסלולי אנרגיה ששמם מרידיאניים. הדגש על תיקון ושמירה של מבנה העצמות, של המפרקים, של הגידים, של השרירים ושל ערוצי המרידיאניים שתפקודם הלקוי פוגע באנרגיית הגוף ובמערכת העצבים האוטונומית וגורם למחלות.


טיפולי שיאצו – שאלות ותשובות

 

לא. טיפולי שיאצו אינם מכאיבים. הטיפול אינו מכאיב, והמטפל נמנע מלהפעיל כוח פיזי במהלך הטיפול.

אין מספר טיפולים קבוע שאותם צריך לעבור, יש מטופלים המגיבים מהר יותר לטיפול ויש כאלו הזקוקים לתהליך ארוך יותר. מספר הטיפולים הוא אינדיבידואלי והוא תלוי בסוג הבעיה או המחלה ובחומרתה.

במצבים אקוטים לרוב בין טיפול לשלושה ובכרוניים נצפה להקלה כלשהי לאחר כחמישה עד שישה טיפולים, לפעמים אף קודם המטופל כבר יחוש בתחושת הקלה ואפשר יהיה לראות שיפור במצבו.

בפגישה הראשונה יש לידע את המטפל על ההיסטוריה הרפואית שלכם, על הניתוחים שעברתם, על פציעות, שברים, תאונות, תרופות שאתם נוטלים או גם על ריאקציה לטיפולים שהיו לכם בעבר.

במצבים של מחלות חום אקוטיות כמו מחלת השפעת ועוד. 

 רק לעתים נדירות עלולות להיות ריאקציות לטיפול המתבטאות בהחמרה בסימפטומים. גם כאשר תחול החמרה בתסמינים, ברוב המקרים זה יהיה חלק מתהליך ההחלמה וכעבור זמן קצר צפוי שיפור במצב לעומת המצב שבו היה נתון המטופל לפני הטיפול.

חפשו תמיד אחר מטפל שיאצו מוסמך שעבר את ההכשרה הנדרשת ויש לו המלצות אותנטיות רבות. בדיוק כפי שעיסוי לא מקצועי יכול להסב יותר נזק מתועלת, כך ביצוע טיפול רק למראית עין, עלול או לא להועיל כלל, או במקרה הגרוע לפצוע את השרירים.

אם הגעת עד לפה מוזמנים לגלריית ההמלצות ולהתרשם בעצמכם .

מקורות

 
 

לסיכום

 

 לטיפול השיאצו פנים רבות ולא כל טיפול הניתן למטופל אחד דומה לטיפול הניתן למטופל אחר. אחת הסיבות שהפכו את טיפולי השיאצו לטיפולים כה נפוצים זו העובדה שטיפולי שיאצו מסוגלים להתמודד עם מגוון בעיות וסיטואציות והמטפל יכול להתאים את אופי המגע בהתאם לצרכים ולמצבו הייחודי של כל מטופל.

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב

התחברות ללקוחות קיימים

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: