עיסוי רפואי – להיפרד מהכאב ללא שימוש בתרופות ובמשככי כאבים!

עיסוי רפואי

שמי יוסי אברהם  ואל הקליניקה שלי מגיעים אנשים שסובלים מכאבים שונים לקבל טיפולי רפואה משלימה ועיסוי רפואי. חלקם סובלים מכאבים כבר תקופה ארוכה וחלקם זמן קצר. 

חלק מהכאבים נובעים בשל אורח החיים המודרני, חלק מהכאבים נובעים בשל בעיות אורתופדיות כמו כאבים בגב, כאבים בצוואר, שרירים תפוסים, דלקות, כאבים כרוניים הגבלות בטווחי תנועה, שיקום מפציעות וניתוחים ועוד. 

המשותף לכולם שהם מבקשים עזרה, הקלה בכאבים וריפוי מלא של הבעיה שממנה הם סובלים.

עיסוי רפואי בקליניקה שלי בשכונת בבלי בתל אביב הוא עיסוי ממוקד מטרה, הוא נועד לשיקום הגוף ולהקלה על כאבים. 

הכשרה מקצועית 

 עיסוי רפואי הוא טיפול הדורש הכשרה נרחבת וידע וניסיון. מה שמייחד את הטיפול שלי שהוא משלב בתוכו אלמנטים מתחומים נוספים כמו רפלקסולוגיה, רפואה סינית, מניפולציות עמוד שדרה מעולם האוסטיאופתיה והכירופרקטיקה, אקופונקטורה ועוד. 
 

הידע הרב תחומי הנרחב מאפשר לי להתבונן בעין מקצועית על כל מקרה. להביא בחשבון את מכלול ההיבטים הפיזיולוגיים, האנטומיים, האורתופדיים הקשורים לבעיה של המטופל.

בצורה כזו אפשר להעניק לכל מטופל מענה אישי וטיפול מקצועי המותאם לבעיות הייחודיות שלו.

כדי ליהנות מכל היתרונות של העיסוי הרפואי חשוב לבחור מעסה מקצועי. אני בוגר מכללת רידמן, אקדמיית בק, מכללת שלוס ועוד. אני מאמין בראייה הוליסטית המשלבת את שיטות הטיפול של הרפואה הסינית והרפואה המערבית. 

השילוב של שתי השיטות מסייע לאבחון מדויק ומהיר של הבעיה, מאיץ את תהליך ההחלמה ומביא לתוצאות מרביות. במהלך הטיפולים אני בונה תכנית טיפול אישית לכל מטופל בהתאם למצבו .

לעתים אני משלב גם שיטות וטכניקות טיפול נוספות. הטיפולים מבוססים על ידע מקצועי, על ותק, על ניסיון רב שנים ועל הצלחות.

עיסוי רפואי – אבני דרך מהעבר אל ההווה

כבר לפני חמשת אלפי שנים מופיעים אזכורים ברישומים סיניים המעידים כי העיסוי הרפואי שימש ככלי טיפולי רפואי בסין העתיקה.

בשנת 1829 – פרופסור סילס וויר מיטשל שהיה נוירולוג מפילדלפיה בארצות הברית הביא את שיטת העיסוי לקהילה הרפואית בארצות הברית.

בשנת 1884 דוגלס גראהם שהיה רופא בבוסטון בארצות הברית כתב מסה מעשית על עיסויים המתמקדים בטיפול במחלות ובהפרעות ספציפיות באמצעות העיסוי הרפואי ככלי טיפולי. אחרי פריצתו של דאגלס לתודעה, הצטרפו אליו עשרות רופאים שונים אשר הפכו את העיסוי הרפואי לדרך חיים.

בשנת 1885 פרסם ד"ר הארווי קלוג ספר לימוד פופולארי בתחום העיסוי, "אמנות העיסוי, השפעותיו, הפיזיולוגיות ופעולותיו הטיפוליות".

במהלך המאה התשע עשרה החלו להתפרסם מאמרים בספרות הרפואית על העיסוי כטכניקה רפואית. חלק מהטכניקות החלו להילמד במוסדות להשכלה גבוהה כחלק מתוכנית הלימודים להכשרת רופאים.

בשנת 1886, וילאם מורל, שהיה רופא אנגלי, פרסם ספר בשם " העיסוי כדרך טיפול".

עם התפתחות חקר האנטומיה האנושית התברר כי עטיפת השרירים בגוף יכולה לאבד גמישות או להידבק אחת לשנייה. שינויים אלו יכולים לגרום לפעילות לקויה של הנעת השרירים. במקרה שכזה, טיפול עיסוי רפואי והנעה קבועה של השרירים לרוב תמנע את הבעיה. פעולות אלו יאפשרו לשרירים גמישות וטווח תנועה אופטימאלי.

הגילוי הזה הביא להתפתחות העיסוי הרפואי ההוליסטי המשלב טכניקות מהמזרח יחד עם טכניקות מערביות. חקר גוף האדם ותנועות השרירים נמשך עד היום ומביא לגילויים נוספים אשר מעדכנים את הטכניקות הקיימות של העיסוי הרפואי.

כיום עיסויים רפואיים משמשים ככלי טיפול נפוץ בכל רחבי תבל, בארצות המערביות ובארצות המזרח. הם מסייעים למגוון גדול של בעיות רפואיות כמו שיקום לאחר פציעות, הקלה על כאבים ועוד.

בואו ללמוד מהו עיסוי רפואי

עיסוי רפואי הוא עיסוי המכוון לפתרון של בעיה או מספר בעיות, ספציפית שאותה המטופל מציג בפני המטפל.

המטרה של העיסוי הרפואי היא לשפר את התפקוד של מערכות רבות בגוף כמו הפחתת מתח בשרירים, הפחתת כאבי שרירים, הקלה וריפוי של כאבי גב, כאבי צוואר, כאבי ראש, שיפור טווח התנועה של המפרקים, המרצת זרימת הדם לגפיים והקניית רוגע.

 טכניקות העיסוי מותאמות באופן אינדיבידואלי למצבו של כל מטופל. הן מתבססות על שיטות עיסוי מגוונות על מתחיחות והנעת מפרקים, על עיסוי עמוק הכולל לחיצות ועוד.

לעיסוי הרפואי אין טכניקה בלעדית המוגדרת כעיסוי רפואי. את העיסוי אפשר לבצע בכל טכניקה שהמטפל בוחר לנכון כדי להביא לתוצאות ספציפיות המותאמות לבעיה שממנה סובל המטופל. בין הטכניקות הרווחות יעשה המטפל שימוש בעיסוי שבדי, בעיסוי רקמות עמוק, בעיסוי נקודות טריגר, בעיסוי רפלקסולוגי, בעיסוי ארומתרפיה ועוד.

עוצמת המגע הפיזי מסייעת בתהליכים גופניים וגם בתהליכים נפשיים. לא אחת משמשת הקליניקה שלי גם כמקום ל"עזרה נפשית ראשונה", במידה והמטופל מעוניין כמובן. החיבור אנושי והשיחה מלב אל לב תומכת גם בטיפול הרפואי ומאפשרת למטופל להתמסר לטיפול.

איך משפיע עיסוי רפואי על המערכות השונות?

 

 1. השפעה על איברי התנועה. הוא משפר את התנועה של השרירים, של רצועות המפרקים, הוא משחרר שרירים נוקשים והידבקויות מהשרירים ומשחרר מתח.
 2. השפעה על מחזור הדם הוורידי. הוא מגביר את מחזור הדם הוורידי ומסייע בהזרמה של דם, לימפה, חמצן וחומרי מזון לרקמות ומסלק פסולת מטאבולית.
 3. השפעה על מערכת העצבים. הוא מוריד מתחים כתוצאה מהגברת מחזור הדם הכללי ומשחרר אנדורפינים המסייעים למצב רוח טוב.
 4. העיסוי הרפואי מגביר את גמישות הגוף ואת טווחי התנועה. באמצעות מתיחות ספציפיות וניוד מפרקים המבוצעים באיטיות ובשיתוף פעולה עם המטופל.
 5. תיקון עיוותי יציבה ודפוסי תנועה שנוצרו כתוצאה מפעילות מאומצת ומפציעת רקמות.
 6. לעיסוי הרפואי יש תועלות רבות. אחת מהן היא שהשרירים שהתכווצו והתקבעו עם הזמן חוזרים לאורך המקורי שלהם ולפעולה תקנית ורציפה. ללא כאבים, ללא הרגשת נימול הנגרמת כתוצאה מהכיווץ.
 7. שחרור אנדורפינים למחזור הדם ומסייע להפחתת התלות במשככי כאבים ובנוגדני דלקות.
עיסוי שוודי

על הטיפול

בשלב הראשון יקיים המטפל שיחה עם המטופל. בשיחה המטפל יבקש ללמוד על ההיסטוריה הרפואית של המטופל. הוא יקשיב לתלונות שבגינן הגיע המטופל לקליניקה ויבדוק את טווח התנועות של השרירים.

חשוב לדעת: העיסוי הרפואי מעניק פתרונות למגוון מצבים רפואיים, אך לא מתאים לכל אדם ולכל מצב. ולכן חשוב להביא לידיעת המטפל את כל הפרטים על מצבכם הרפואי. ולציין כאבים, רגישויות או אילוצים מיוחדים שעל המטפל לקחת בחשבון כאשר הוא בונה את תכנית הטיפול. אם את אישה בהיריון, חשוב ליידע בכך את המטפל.

לעתים ישנן שיטות טיפול שונות שבהן משתמש המטפל והן כוללות כלים הלקוחים מהמסאז' השבדי, מעיסוי רקמות עמוק, מלחיצה על נקודות כאב, מתיחה והנעה של המפרקים שיטות מגוונות ועוד.

עוד לפני תחילת הטיפול יסביר לכם המטפל איך הטיפול, או סדרת הטיפולים, שלכם יתנהל. מה אתם עשויים לחוש במהלכו ואיך תרגישו לאחר הטיפול .

את הטיפול מבצע המטפל כאשר המטופל שוכב על מיטת הטיפולים ובמהלך הטיפול המטפל חושף בהדרגה את האיברים שבהם הוא מטפל. במרבית שלבי הטיפול המטפל משתמש בשמן טיפולי, לעתים זה יהיה שמן קוקוס בסיסי שאינו משאיר תחושת שומניות או מכתים את הבגדים. לעתים הוא יועשר בתמציות שמנים המיועדות למצבים מוגדרים. את ההדגשים לטיפול יבצע המטפל בהתאם לנתונים שמסר לו המטופל ובהתאם לתוצאות הבדיקות שהוא ערך.

בנוסף לעיסוי יבצע המטפל, לפי הצורך, הנעות, סיבובים ומתיחות של מפרקי שרירים. דרושה הפעלה של שרירים מסוימים כדי לאזן בין השרירים.

עוצמת הטיפול עשויה להשתנות בהתאם למצב של המטופל ולגיל שלו.

מה ההבדל בין עיסוי רפואי לבין עיסוי שבדי קלאסי?

עיסוי שוודי הוא טיפול כיפי שמטרתו להביא לתחושת רגיעה ונינוחות. בעיסוי המעסה מעסה את כל הגוף או חלקים מסוימים ממנו והוא מביא להקלה זמנית של כאבים. בעיקר כאבים הנגרמים כתוצאה ממתח נפשי.

תוצאות הטפול הקלאסי מוגבלות בזמן והן מתפוגגות בדרך כלל כעבור מספר ימים.

העיסוי הרפואי מיועד לטיפול בכאבים הנגרמים ממצבים רפואיים כמו פריצת דיסק, בעיות כרוניות בשרירי השלד ובמפרקים. עיסוי זה מטפל בשיקום רקמות רכות ועומסים בשרירים הנמצאים ברבדים העמוקים של הגוף. זהו עיסוי ממוקד המטפל באיברים ספציפיים הקשורים לבעיות שמהם סובל המטופל.

כדי לעסוק בעיסוי רפואי, בשונה מהעיסוי הקלאסי, יש צורך לרכוש השכלה נרחבת בידע אנטומי, במבנה השרירים והרקמות והתנהגותם. מומלץ לחפש מטפל בעל הכשרה של שיטות טיפול נוספות מתחום הרפואה המשלימה. מטפל זה חייב להיות בעל ידע על מחלות שונות הקשורות בשרירי הגוף.

למי מיועד העיסוי הרפואי?

 • העיסוי הרפואי עשוי לשחרר מכאבים המלווים אתכם שנים. הוא מתאים לאנשים הסובלים ממגוון תסמונות. פציעות ספורט, לסובלים ממתח וחרדה, מכאבי ראש ומגרנות, מלחץ דם גבוה ומבעיות של קשב וריכוז.
 • תחזוקה שוטפת – שגרת החיים העמוסה, תזונה לקויה אימוץ של אורח חיים יושבני וחידושים טכנולוגיים הגורמים לתסמינים ולכאבים. כאבים אלו מאותתים לגוף על הצורך בתחזוקה הגוף ובשמירה על מערכות הגוף השונות. עיסוי קבוע אחת לתקופה יניע את הגוף ואת הנפש להרפיה ולרגיעה.
 • עיסוי רפואי מהווה פתרון לסובלים מבעיות אורתופדיות. הוא מטפל במערכת השריר- שלד ומהווה את הפתרון הטבעי לבעיות בכאבי גב, בכאבי צוואר ולבעיות בעמוד השדרה. בעיות כמו בלט, פריצת דיסק, וסיאטיקה. כמו כן, בכאבים אקוטיים וכרוניים בשרירים ולאנשים הסובלים מהגבלה בטווח תנועות המפרקים.
 • עיסוי רפואי לגיל הזהב – בגיל השלישי יורדת, בדרך כלל רמת הפעילות ורמת הזרימה של הדם בגוף. גורמים אלו מביאים לבריחת סידן, להסתיידות של המפרקים, להגבלות תנועה, להידלדלות השרירים, לעייפות ולבעיות נוספות. עיסוי רפואי יגרום לפעילות אקטיבית של הגוף ויפתור בעיות הנובעות כתוצאה מירידה ברמת הפעילות.

שיקום ופציעות 

 
 • טיפול בדלקות – כאבים מתמשכים הנגרמים כתוצאה מדלקות בשרירים ובמפרקים גורמים לסבל רב ולירידה באיכות החיים. לא אחת העיסוי הרפואי יקל על הכאבים ויהווה תחליף למשככי כאבים ולתרופות אחרות.
 • שיקום לאחר תאונה-העיסוי הרפואי מתאים לאנשים שהיו מעורבים בפציעות או בתאונות דרכים וסובלים מצליפת שוט.
 • העיסוי מסייע לחיזוק ושיקום הגוף לאחר ניתוח או פציעה ועוזר בשלבי ההחלמה.
 •  
 • פציעות ספורט – עיסוי ספורטיבי משחרר שרירים עייפים המועדים לפציעות ובכך הוא מצליח למנוע אותם. הוא משפר את גמישות השרירים ורקמות החיבור ובמצבים של פציעות ספורט הוא מאיץ את התאוששות הגוף ומסייע להחלמה.

עיסוי רפואי לנשים בהיריון

 

 עשוי להקל על תופעות לוואי בהיריון. בתקופת ההיריון הגוף נתון ללחצים ולעומסים שהוא אינו רגיל להתמודד אתם הבאים לידי ביטוי מתופעות בכאבי גב תחתון, בכיווצי שרירים, בבצקות, בכאבים בשורש כף היד, בכאבים בשכמות, בכתפיים ועוד
חשוב לדעת: את העיסוי הרפואי בתקופת ההיריון מותר לבצע רק מחודש רביעי של ההיריון, ואם את סובלת מבעיות מיוחדות בהיריון, חשוב להתייעץ לפני הטיפול עם רופא נשים.

מקורות

 
 
 

עיסוי רפואי - שאלות ותשובות!

עיסוי רפואי ממוצע נמשך כשעה, אורך המפגש כולו כשעה ורבע. לא מומלץ לבצע עיסוי מעל לשעה או שעה ורבע מניסיוני כי רמת האפקטיביות יורדת לאחר זמן זה. מומלץ לחכות מספר ימים ולקבל טיפול נוסף.

באופן עקרוני לא, אם כי לעתים יכול המטופל לחוש בכאבים קלים במהלך העיסוי, כאבים הנובעים כתוצאה מהבעיה שממנה הוא סובל או כתוצאה מעיסוי עמוק.

מומלץ להוריד את הבגדים ולהישאר בבגדים תחתונים בלבד, אך זו אינה חובה. במידה וזה קריטי עבורכם אפשר להישאר עם בגדים נינוחים. בכל מקרה אתם שוכבים על מיטת הטיפולים כשאתם מכוסים והמטפל חושף רק את האזור שבו הוא מטפל. הטיפול יהיה אפקטיבי יותר כשנוסיף מעט קרם בעבודה על השרירים.

כן. רוב כאבי הראש מוקרנים מאזור הצוואר, הכתפיים והשכמות, עיסוי רפואי במקומות אלו עשוי להביא להקלה משמעותית.

 

לסיכום, בקליניקה שלי תיהנו מעיסוי רפואי מקצועי בכל גיל. הטיפולים מתבצעים בקליניקה המאובזרת בציוד חדשי ועדכני ובטכניקות טיפול המשלבות רפואה סינית לצד רפואה מערבית.
צרו קשר, אני אדע לסייע בכל סוג של בעיה ולבנות תכנית טיפול מותאמת באופן אישי לצרכים הייחודיים של כל אחד.

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: