מדרסים לכאבי גב: האם מדרסים יכולים לעזור לכאבי גב?

מכשיר מתיחה לגב

לפני שאדבר על מדרסים לכאבי גב, הנה כמה נתונים מדהימים: בכל רגע נתון כחמישה עשר אחוז מהאוכלוסייה סובלים מכאב גב והנתונים מלמדים כי שמונים האחוזים יסבלו מכאבי גב מתישהו בחייהם.

הגב התחתון תומך ברוב המשקל של הגוף והוא "משלם את המחיר" על כך.

אנשים רבים סובלים מכאבי גב חזקים, כאבים שפוגעים בתפקוד היום יומי ובאיכות החיים. רבים מהם מותשים מהכאב ושואלים את עצמם: האם כאבי הגב שלי יעברו אי פעם?

רבים מהסובלים אינם מודעים שיש סיכוי לא קטן שכאבי הגב שלהם לא נובעים מהגב עצמו, אלא מכפות הרגליים או ליתר דיוק בשל המנח של כפות הרגליים אשר משפיע באופן ישיר על היציבה. כאשר כאבי הגב נובעים מבעיות בכף הרגל, אפשר להקל על הכאבים, לטפל בהם ואפילו לנטרל אותם באמצעות המדרסים.

בניית מדרסים בהתאמה אישית דורשת ידע מקצועי וניסיון רב, לא כל מדרס עשוי להועיל ולהפחית את הכאבים. יש מדרסים שאף יכולים להחריף את הבעיה ולהנציח את הליקויים.

שמי יוסי אברהם, מטפל מוסמך ברפואה המשלימה והתאמת מדרסים בתל אביב.  אני עובד עם מדרסים מחברת אקטיב 8. מדרסים הייחודיים של חברת  אקטיב 8 מיוצרים בטכניקות מתקדמות של התאמה אישית מדויקת ומחומרים איכותיים שיקלו על כאבי הגב וסייעו לכם להשיג בריאות ונוחות.

 

מדרסים לכאבי גב – מה הקשר בין כפות הרגליים לכאבי הגב?

התיאוריה הרפואית גורסת כי בעיות וכאבים בכף הרגל עלולות לגרום לחוסר איזון באזור הגב התחתון, חוסר איזון שלאחר פרק זמן מסוים יבוא לידי ביטוי בכאבים בגב התחתון.

קיים קשר מכאני בין מנח כף הרגל למנח המפרקים בגפה התחתונה, בברך, באגן ובגב התחתון. מחקרים רבים מצאו שקריסה פנימית של כף הרגל, הנקראת בשפה המקצועית פרונציה, או קריסה החיצונית, הנקראת סופינציה, יכולים לשנות את הסיבוב של הגפה התחתונה ולהביא לשינויים במנח האגן ובעמוד השדרה, שינויים הבאים לידי ביטוי בכאבי גב.

לעתים קיימת א- סימטריה בכפות הרגליים כמו למשל כאשר קשת אחת יותר נמוכה מהקשת השנייה או קריסה משמעותית יותר של עקב אחד מהעקב השני ועוד. א – סימטריה זו יכולה להביא לאורך שונה בין הגפיים התחתונות, לא בעקבות אורך העצמות, אלא בשל שינוי במנח המפרקי. אי סימטריה ושינוי במנח המפרקי עשויים להשפיע על מנח כף הרגל ולהביא לכאבי גב תחתון.

הפרעות בצורת ההליכה הרגילה גורמות לתנועה לקויה של האגן ושל הגב התחתון. כאשר, למשל, יש קריסה משמעותית עם סיבוב חיצוני של כף הרגל, התנועה הלקויה תגרום לחולשה משמעותית ולחוסר יעילות מכאנית של שרירי התאומים – שרירים בעלי חשיבות רבה לאורך שלבי מחזור ההליכה – ועוד. חולשה זו עלולה לגרום למצב של סטיות בהליכה כמו תנועות מוגברות של האגן שתוצאותיה במקרים רבים הם כאבים בגב התחתון.

בעיות נוספות בכף הרגל העלולות לגרום לכאבי גב הם הלוקוס ריגידוס, תופעה אשר נגרמת משחיקה סחוסית המובילה לנוקשות מפרקית הפוגעת בגלגול התקין של כף הרגל בזמן הליכה או ריצה או כל בעיה מבנית אחרת של המפרק הראשון של כף הרגל. הגבלה במפרק זה משבשת את צורת ההליכה הטבעית, גורמת לתנועתיות לא תקינה אשר לא אחת באה לידי ביטוי בכאבי גב תחתון.

בעיות נפוצות בכפות הרגליים כמו דורבן בעקב, פלטפוס, דלקת בגיד האכילס, כאב עצבי או חוסר תחושה בכפות הרגליים, נפיחות בבוהן או התעקמות של הבהונות, פרונציה מוגזמת או סופינציה מוגזמת, יציבה לקויה ועוד, עלולות להשפיע על הדרך שבה אנחנו עומדים או יושבים, לשבש את ההליכה, לתרום לעומס רב על הגב התחתון ולהתבטא בסופו דבר בכאבי גב  מטרידים.

באופן תיאורטי כל בעיה בכף הרגל אשר גורמת לשינוי בצורת ההליכה עלולה להביא לכאבי גב.

 

מדרסים לכאבי גב – מה אומרים המחקרים?

במחקר שנעשה על 50 נבדקים על מנת לבדוק את יעילות המדרסים לכאבי גב תחתון לאנשים שסובלים לפחות שלושה חודשים ומעלה ע"י ד"ר ג'רילין א קמברון נמצאו המסקנות הבאות: שישה שבועות עם מדרסים בהתאמה אישית שיפרו באופן משמעותי כאבי גב ותפקוד לקוי בהשוואה ללא טיפול. תוספת הטיפול הכירופרקטי והעיסוי הובילה לשיפור גבוה יותר בתפקוד.

במחקר שנעשה על 80 נבדקים על מנת לבדוק את יעילות המדרסים לסובלים מאי שיווין באורך הרגליים על מנת לספק הקלה על כאבי גב תחתון ותסמיני עקמת ויציבה לקויה, הוסקו המסקנות הבאות: מדרסים בהתאמה אישית להרמת העקב עם תיקון 100% של אורך הרגליים הם טיפול יעיל לטווח קצר וארוך בחולים עם כאב גב תחתון לא ספציפי, הגורם להקלה בתסמיני הכאב ומשפר את היציבה ללא תופעות לוואי. המחקר ארך כשנתיים וחלק מהמסקנות היו שכדי להגיע לתוצאות טובות יש צורך בתקופת הסתגלות ארוכה כדי להגיע לשינויים ביציבה

 

הפתרון – מדרסים בהתאמה אישית

התאמת מדרסים לכף הרגל היא פתרון מנצח!  מטרת המדרסים היא לחלק בעומס שווה את העומסים על כף הרגל ולהביא לתיקון מנח כף הרגל. כאשר מזהים כי קיימת סטייה בצורת ההליכה הנובעת מסוגים שונים של בעיות בכף הרגל, מומלץ להתאים מדרסים בהתאמה אישית כדי לפצות על המגבלה של כף הרגל ועל החולשה שלה ולהביא לתיקון בצורת ההליכה.

תיקון המנח הביומכני נעשה אמנם בכף הרגל, בחלק התחתון של הגפה, אך הוא משפיע על המפרקים הנוספים בשרשרת הגפה ועד לגב התחתון. תיקון אופטימאלי עשוי להיות חלק משמעותי מהפתרון לכאבי הגב. המדרסים אשר מותאמים באופן אישי לכפות הרגליים של האדם הסובל מכאבי גב עוזרים להשיג יציבה בריאה וצורת הליכה תקינה. תיקון זה יכול לאפשר את הריפוי של רקמות הגב הרכות בגב התחתון שנפגעו כתוצאה מהבעיות בהליכה וביציבה ולהפחית את הכאב. במצבים של אורך שונה בגפיים התחתונות, הגבהה באמצעות מדרסים עשויה להקל על כאבי הגב.

הטיפול בכאבי גב באמצעות מדרסים הוא טיפול זמין, קל ונוח. יש מספר אפשרויות מצומצמות בטיפול בכאבי הגב כמו תרופות משככות כאבים שאינן פותרות את שורש הבעיה, אלא רק מקלות זמנית על הכאב, או טיפולים פולשניים כמו זריקות סטרואידים או ניתוח גב. מבין כל הטיפולים, הטפול באמצעות מדרסים הוא הבחירה הסבירה ביותר. המדרסים קלים לשימוש, הם אינם מלווים בכאבים או בתופעות לוואי והן מספקים טיפול בטוח ולא פולשני.  אפשר להשתמש רק במדרסים כדי לקבל תוצאות טובות ואפשר גם לשלב בין המדרסים לטיפולים אחרים, לא ניתוחיים, שיפתרו את הבעיה ויביאו להקלה על הכאבים.

התאמה של מדרסים איכותיים עוזרת לשפר את בלימת הזעזועים, זעזועים אשר גורמים במקרים רבים לכאבי גב ולבעיות נוספות. כאשר חלוקת העומסים בגוף לא מתבצעת באופן נכון שרירי הגב מגיבים לזעזועים הנוצרים תוך כדי תנועה באמצעות בלימת זעזועים.

 

 למה חשוב לבחור מדרסים בהתאמה אישית לטיפול בכאבי גב?

התאמה אישית של מדרסים תשפר את העומס אשר מופעל על כפות הרגליים ועל הגוף כולו, תשפר את היציבה ותעניק לגוף את התמיכה שלה הוא זקוק.

חשוב להתאים את המדרסים לבעיה שממנה אתם סובלים לנתונים ולצרכים האינדיבידואליים שלכם. לא כל מדרס מתאים לכל אחד. אם  כאבי הגב שלכם, למשל, נובעים בשל בעיה בעקב של הרגל, סביר להניח שתידרשו למדרסים שונים מאשר מי שכאבי הגב שלו נובעים מבעיה באמצע כף הרגל או באצבעות כף הרגל. מדרסים שיצליחו להעניק מרפא והקלה לכאבי הגב הם מדרסים שנבנים בהתאמה אישית, מדרסים אשר נותנים מענה מדויק ומקצועי לבעיה הייחודית שלכם אשר גורמת לכאבי גב.

השוק רווי במדרסים שהם מוצרי מדף. אלו מדרסים גנריים, מדרסים ללא התאמה אישית.  לכל אחד יש מבנה אנטומי שונה של כף הרגל וכל בעיה בכף הרגל מצריכה פתרון ייחודי המותאם אישית. מדרסי מדף מיוצרים באופן המוני ותעשייתי ואין כמעט סיכוי שהם יסייעו לכם בריפוי ובהקלה על כאבי הגב.

 

סיפורי הצלחה מהקליניקה

רבים מהאנשים אשר סובלים מכאבי גב לא מודעים שלעתים קרובות כאבי הגב נובעים מבעיות בכפות הרגליים.

אל הקליניקה הגיעה מטופלת שביקשה לרכוש מדרסים. מטופלת זו לא חיפשה מדרסים לכאבי גב בתל אביב אלא הגיעה אליי עקב המלצות בתור מטפל ברפואה משלימה שיכול לעזור בבעיית הדורבן בעקב שלה. הותאמו לה מדרסים בהתאמה אישית ולאחר תקופת זמן שהיא השתמשה בהם, היא גילתה כי המדרסים שהיא רכשה לצורך הטיפול בבעיית הדורבן בעקב, פתרו לה גם את כאבי הגב שמהם היא סבלה תקופה ארוכה, אבל לא טיפלה בהם. כמו רבים אחרים גם היא לא קישרה עד עכשיו בין הבעיות בכף הרגל לבין כאבי הגב.

דויד שעובד במשמרות סבל תקופה ארוכה מכאבי גב שתקפו אותו בעיקר לאחר שסיים עבודה במשמרת. אל הקליניקה הוא הגיע כדי לבדוק האם המדרסים יכולים להקל על כאבי הגב. לאחר אבחון ראשון התגלה אצל דויד חוסר איזון במנח כפות הרגליים, חוסר איזון אשר יצר עומס על צד אחד יותר מאשר על הצד השני. בקליניקה הותאמו לו מדרסים שהעניקו לו פתרון ייחודי עבור הבעיות שלו. לאחר תקופה חזר דויד לקליניקה כדי לספר על השיפור המשמעותי במצבו הודות למדרסים הייחודים שרכש.

דינה מקריית אונו מודה בפה מלא שהייתה סקפטית. "סבלתי מכאבי גב עזים, הייתי תלויה במשככי כאבים והרופא המליץ לי על ניתוח גב, מספרת דינה, רגע לפני הניתוח החלטתי לנסות את המדרסים ביחד עם שילוב טיפולי רפואה משלימה. לאחר שקיבלתי את המדרסים והתחלתי להשתמש בהם כל יום, חשתי הקלה משמעותית. המדרסים הפחיתו בצורה ניכרת את כאבי הגב ולדעתי עזרו למנוע ממני את הניתוח שעליו המליץ הרופא".

 

סובלים מכאבי גב? למה גם לכם כדאי לבחור במדרסים מחברת אקטיב 8

בקליניקה שלי, אני משתמש במדרסים של חברת אקטיב 8. הדגם של המדרס מותאם לכל לקוח לאחר אבחון ממוחשב, מנואלי וויזואלי בהתאם לאורח החיים ולפעילות השגרתית של כל לקוח.

סהר צור מייסד חברת אקטיב 8 צבר  ניסיון של עשרות שנים בתחום הטיפולי ובתחום המדרסים.

אקטיב 8 היא החברה היחידה בישראל אשר משלבת ידע של בניית מדרסים בשיטות המסורתיות לצד טכניקות עדכניות ומתקדמות בהכנה מדויקת ומידית. המדרסים של אקטיב 8 הם מדרסים גמישים, חצי קשיחים, יש בהם בולמי זעזועים והם מדרסים העשויים לשפר כל מצב וכל תפקוד ולמנוע נזקים בעתיד.

המדרסים של אקטיב 8 הם מדרסים אשר מותאמים אישית לכל סוגי ההנעלה, לנעלי ספורט, מדרסים לנעלי עבודה וגם לנעלי פנאי. המדרסים של אקטיב 8 העשויים ממגוון רחב של חומרים איכותיים ואנטי בקטריאליים עם ריפוד ותמיכה המסייעים להשגה של בריאות טובה ונוחות.

אל הקליניקה שלי, מגיעים חומרי הגלם המיוצרים בסדנה של סהר צור. חומר הגלם מגיע בתור מדרס אחד שטוח בעל מספר שכבות, מדרס שאותו אני מחמם ומעצב בהתאמה אישית לכל מטופל. לעיתים בעת הצורך המדרס יישלח אל הסדנה עבור שינויים נוספים.

 

למדרסי אקטיב 8 יש מספר יתרונות

• המדרסים פותחו ונחקרו בשיתוף פעולה עם רופאים מומחים בתחום, עם פיזיותרפיסטים ועם אנשי מקצוע רפואיים. כתוצאה מסיעור המוחות ושיתוף הפעולה בין כל הגורמים, מדרסי אקטיב 8 הם המדרסים היחידים בעולם אשר מעניקים תמיכה אקטיבית לכף הרגל ובלימת זעזועים תקינה.

• בניית המדרסים מתבצעת בטכניקה שבה מטביעים את המדרסים ישירות על כף הרגל של המטופל מתוך שימת דגש על משקל הגוף שלו ועל התנועה הטבעית של כף הרגל ושל הגוף. הודות לשיטת הבנייה הייחודית של המדרס, המדרסים מעניקים תמיכה מושלמת לגוף, נוחות ושימור של יכולת התנועה.

• המדרסים של אקטיב 8 הם מדרסים קלי משקל, הם דקים, הם נוחים ואינם מגושמים בתוך הנעל ובלימת הזעזועים שלהם מושלמת.

• המדרסים מסייעים בתיקון מנח כף הרגל ומקנים נוחות.

• המדרסים מאזנים את משקל הגוף על כפות הרגליים, הם משפרים את היציבה והם

מפחיתים את כאבי הגב והברכיים וכאבים גופניים אחרים.

• בשל הזרמת הדם והגירוי הטקטילי, המדרסים מעניקים מגבירים את הערנות של המשתמש.

הזמנתם מדרס, אתם לא צריכים להמתין, ברוב המקרים לאחר האבחון והניתוח של כף הרגל, המדרסים מיוצרים במקום ואתם יוצאים מהקליניקה כשהמדרסים כבר ממוקמים היטב בתוך הנעל.  

מחפשים מדרסים בהתאמה אישית בתל אביב? צרו קשר ואשמח לעזור!

בדיקה ללא עלות או התחייבות!

 

מקורות מחקרים

 • אי התאמה באורך הרגל וכאבי גב תחתון לא ספציפיים: הערכת יציבה כמותית סטריאופוטוגרמטרית תלת-ממדית מאשרת השפעות חיוביות של אורתוטיקה מותאמת אישית להרמת עקבים – PubMed (nih.gov)
 • Shoe Orthotics for the Treatment of Chronic Low Back Pain: A Randomized Controlled Trial – PubMed (nih.gov)
 • אורתוטיקה של נעליים לטיפול בכאבי גב תחתון כרוניים: מחקר פיילוט אקראי ומבוקר – PubMed (nih.gov)

 

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: