מומיו- כל המידע השימושי שאתם צריכים לדעת!

מומיו

מומיו- תוסף אנטי דלקתי, מאחה שברים ותרופת פלא מסורתית

(mumie; moomiyo, Shilajit, mummiyo) תוסף טבעי בעל יתרונות בריאותיים רבים שזכה לתשומת לב בזכות הפוטנציאל שלו להאיץ תהליכי החלמה, להפחית דלקות ולקדם איחוי שברים, בכתבה זו תקבלו את כל המידע השימושי לגבי המומיו. 

 

שמו הנוסף בתרבות ההודית הוא "שילג'יט", חומר מינרלי טבעי רב-רכיבי המשמש מזה אלפי שנים כמרפא לבעיות שונות בתרבויות שונות. כינויים שניתנו לו בין היתר יהיו: " הזהב של ההרים", " הזיעה של ההרים", "הדבש השחור".

מוזכר בכתבים רפואיים עתיקים במהלך ההיסטוריה: ברפואה האירוודית מהודו, בכתבים סיניים,  טיבטיים, פרסיים, ביוון ובגרמניה ואף קיים בתרבות הרוסית כתרופת סבתא ידועה.

מהיכן המומיו / שילג'יט מגיע?

הוא מגיע ממערות שנמצאות באזורים הרריים באזור אסיה. ההימאליה, הרי הקווקז, אזור סיביר והרי פמיר. הרים שגובהם בסביבות ה3000 מטר ומעלה.

 נמצא באזורים בעלי טמפרטורות נמוכות מאוד בלבד. השילוב של הגובה ביחד עם האקלים משמר חומר עשיר במינרלים וויטמינים.

 
מומיו
מומיו

האם המומיו טבעי לחלוטין?

כן, הוא נחשב לתוסף טבעי שזכה לתשומת לב בזכות הפוטנציאל שלו להאיץ תהליכי החלמה, להפחית דלקות ולקדם איחוי שברים.

נאסף בד"כ מקירות של מערות או בסדקים בסלעי המערות וצבעו חום ככה עד שחור. 

המומיו הגולמי אורגני לחלוטין ומכיל צמחים ותרכובות של בעלי חיים שונים, בעל טעם טיפה מריר ונמכר בצורתו המקורית ללא התערבות.

מה הוא מכיל?

התרכובת עשויה משרידי צמחים, בעלי חיים ומכיל מינרלים וויטמינים רבים. 

 יותר מ-50 יסודות של מינרלים, מה שהופך אותו לחומר עשיר ומועיל. 

 ייחודי בכך שהוא מכיל חומרים טבעיים הייחודיים לו, אשר לא ניתן למצוא במקורות אחרים בטבע. החומר שנאסף מאסיה מכיל 20% מינרלים, 15% חלבון, 5% שומנים, 5% סטרואידים וגם כמה פחמימות, אלקלואידים וחומצות אמינו.

בתוסף הטבעי ניתן למצוא: 

אלומיניום, קובלט, מגנזיום, ברזל, נחושת , גופרית ,סידן, ליתיום , מוליבדן, מנגן, צורן, אבץ. חומצות אורגניות שונות, זרחן, נתרן. ,benzoic, hippuric ,chebulic ליתיום, fulvic , חומצות שומן חופשיות, שעווה, tannic, humic. , חומצות פנוליות, טריטרפנים וקומרינים חומצות אמיניות, חומצה פולבית, פחמימות, אלקלואידים, שרפים, סטרואידים, פוליפנולים, שמנים אתריים וויטמינים.

האם מדובר בתרופה או תוסף?

בעוד שמומיו אינה תרופה, הוא מסווג כתוסף מזון ונמצא בעל יתרונות בריאותיים שונים. אחד השימושים העיקריים של המומיו גולמי הוא היכולת לחזק את העצמות והמפרקים תוך האצת חילוף החומרים. התוסף זמין בצורות שונות, כולל כמוסות, טבליות ואבקות, מה שהופך אותו לנגיש, יש המעדיפים להשאיר אותו בצורתו המקורית ולרכוש מומיו גולמי.

הוראות שימוש במומיו

חשוב לדעת ששילג'יט אינו תוסף שנצרך באופן קבוע, הדעה הפופולרית ברוסיה היא שניתן לצרוך אותו חודש אחד בשנה, ויש אומרים בעת הצורך במקרים יוצאי דופן חודש נוסף. חפיסה מכילה 60 טבליות, 2 טבליות ליום במשך חודש. כדאי להתחיל עם טבליה אחת ולאחר 4 ימים שאנו רואים שאין לנו תופעות לוואי נעלה את המינון ל 2  כמוסות.

שימו לב, המומיו הגולמי אינו כדור אלא מעין דבש צמיגי שחור שבטמפרטורה קרירה מתקשה ויש לחמם אותו על מנת לצרוך אותו. יש המערבבים אותו בשליש כוס מים חמים עד להתמוססות מלאה לפני הצריכה.

שיטות צריכה נוספות: יש שיצרכו אותו שבוע כן ושבוע לא במשך חודש.

 בבעיות כרוניות- עד שלושה חודשים עם הפסקה של שבוע, נעשה זאת לאחר כל שלושה שבועות של צריכה- עד לשימוש מקסימלי של שלושה חודשים.

מומיו גולמי
מומיו גולמי

 

בטוח לשימוש 

אינו רעיל ולא נמצאו תופעות לוואי, בתחתית הכתבה ישנו קישור למחקר מאגד בנושא בטיחות המומיו תחת הכותרת מקורות. הקישור הוא לאתר PUBMED שמאגד את המחקרים הרפואיים בעולם הרפואה והוא מקור סמכות ידוע לעוסקים ברפואה.

בטיחות המומיו מתועדת היטב בהתבסס על מחקרים בבעלי חיים ובבני אדם. מחקרים שונים מצביעים על כך שלשילג'יט תכונות נוגדות חמצון, נוגדות דלקת, אדפטוגניות, אימונומודולטוריות ונוגדות דיסליפידמיקה. 

כמובן שכתבה זו אינה באה להחליף ייעוץ רפואי או לספק מידע רפואי. במידה וישנה רגישות או תופעות לוואי כלשהן יש להפסיק מיד את השימוש.  

איזה מומיו כדאי לרכוש?

יש שני סוגים של מומיו, הבחירה היא בידכם ברכישת מומיו. ישנו המומיו גולמי שמגיע מהמקור שנמצא בחו"ל והוא מקורי ולא עבר שינוי, כדאי לרכוש מומיו איכותי ולא להתפשר. 

 

ישנו מומיו למכירה נוסף, מעובד יותר, שעבר תהליך מסחרי נוסף. הוא מגיע בדמות של כדור ולא כחומר מסיס במים. מומיו זה נמכר עם אריזה בעברית ומגיע ככדור לאחר שינוי ההרכב המקורי. 

 

כדי לדעת האם מומיו בטוח לשימוש עבורך ספציפית ניתן לרכוש בארץ מומיו שכן מאושר ע"י משרד הבריאות ולקחת אותו אל הרופא. למי שמעדיף את המומיו המקורי, המומיו הטהור והאורגני לחלוטין הוא יהיה מיובא מחול. אני אישית מעדיף את המקורי.

 
כתבה זו היא כשרות לציבור לאחר שהתנסיתי במומיו בעצמי ורציתי להכין כתבה מסודרת למטופלי הקליניקה שלי לבעיות אורתופדיות. ישנם מספר מקומות שניתן לרכוש בהם מומיו, אפשר מתועש ומקופסל בחנויות טבע שונות וניתן לרכוש גם את המקורי האורגני שמיובא מחו"ל. 

ניתן לסמס לי למספר 052-3492221 ואשמח לעזור !

 

אנטי דלקתי ומחדש רקמות

אחד היתרונות המרכזיים של שימוש במומיו להחלמה הוא התכונות האנטי דלקתיות הטבעיות שלו. 

מכיל חומרים המסייעים בריפוי והפחתת דלקת, מה שהופך אותו לשימושי במיוחד במקרים של דלקת שרירים עקב מאמץ או לאחר ניתוחים אורטופדיים.

כמו כן ישמש למקרים של דלקת בכף הרגל, דורבן בכף הרגל, טריגר פינגר, דלקת במפרק כף היד, טניס אלבו ועוד. 

מחקרים הראו שמומיו יכול להאיץ את תהליכי הריפוי הטבעיים. מסייע בחידוש רקמות- עצמות, גידים, רצועות, רקמות רכות ולקדם שיקום סחוס. יעזור גם במקרים של שחיקה מלאה. 

עבור חולים שאובחנו עם שברים בעצמות, שברי מאמץ, ממריץ התחדשות רקמות ומפחית כאב.

את המומיו ניתן ומומלץ לשלב עם טיפולי רפואה משלימה ואף עזרה להקלה על כאב

טיפולים כגון דיקור סיני ועיסוי רפואי לטיפול בדלקות על מנת לזרז את תהליך ההחלמה.

סופר תוסף למגוון רחב של בעיות- תרופת פלא

 מועיל לבעיות עיכול ומוריד את חומציות הקיבה– במקרים של כיבי קיבה ותריסריון. זה יכול גם להפחית דלקת, לחזק חניכיים ולסייע בטיפול בפצעי ניתוח ושברים.

פוריות ואנרגיה– מחקרים בבעלי חיים ובבני אדם מצביעים על כך ששילג'יט משפר את הזרע ומחזק און. יתר על כן, נתונים של בעלי חיים ובני אדם תומכים בשימוש בו כ"מחייה", משפר את הביצועים ומקל על עייפות.

אלצהיימר והפרעות קוגנטיביות– שילג'יט משמש בדרך כלל ברפואה האיורוודית ברחבי העולם, השילג'ט חומר הרבו-מינרלי ונצרך כדי להחזיר את האיזון האנרגטי ולמנוע מחלות כמו הפרעות קוגניטיביות ואלצהיימר. 

בעיות עור ואנטי אייג'ינג– משמש גם למטרות אנטי אייג'ינג, לטיפול בבעיות עור, במקרים של אקזמה ואקנה ניתן להשתמש בשימוש פנימי וחיצוני. השילג'יט מסייע להפחתת הגירוד הנפיחות והאודם.

אנמיה חיזוק כלי דם וחיזוק המערכת החיסונית– בזכות ריבוי הוויטמינים והמינרלים.

סכרת – סו שוטאר, אחד הרופאים האירוודים, אמר ש" מומיו זהו החומר הטוב ביותר להילחם בסכרת", מחלה שיש בה אובדן של החיוניות אשר נקראת ברפואה האירוודים הוג'אס ומצד שני יש את העניין של העודף – מומיו עוזר לבעיות אלו.

 בעיות פה ולסת –מחזק את החניכיים, מפחית תהליך דלקתי, מפחית דימומים.

Shilajit מכונה "rasayana" / "rasayanam" בספרות האיורוודה, כלומר "משקם" כי הוא מונע מחלות ומשפר את איכות החיים. באירוודה הוא נחשב מחמם ופותח ערוצים. 

מתאים לטיפול במגוון מצבים ומערכות: מערכת השתן, מערכת הרבייה הגברית והנשית, טוב להורדת משקל.

 

מה המחקרים אומרים?

• יותר מ-50 יסודות של מינרלים שמקורם בצמחים ובבעלי חיים, חיוניים לאדם. זוהי התרופה המורכבת ביותר שנוצרה בטבע.

•  השפעתו נבדקה לגבי 35 הפרעות ומחלות שונות.

• שומר על התפקוד הפיזי והשכלי, משפר את איכות החיים, מוסיף חיוניות.

• משקם של מערכת החיסון, משקם מערכות, משכך כאבים, מסייע להחלמה ממחלות.

• העלאת המינון אינה מחישה את הריפוי. מומלץ לקחת את המינון המומלץ ולא להוסיף עליו.

• יעיל בטיפול במחלות של דרכי העיכול, הכבד והכליות. מסייע להרחקת רעלנים הבאים מהמזון ולשיקום הפלורה הנורמלית של הקיבה והמעי.

• עוזר לריפוי של פציעות ואיחוי של רקמות ועור אחרי ניתוחים או תאונות. ישנם דיווחים על הצלחות בטיפול בכוויות מדרגות שונות.

• משכך כאבי שיניים, מנטרל תגובות אלרגיות לעקיצות.

• מעלה את העמידות לזיהומים ויראליים ולחילופים קיצוניים של מזג האויר.

• מחיש ריפוי משחפת.

• מפחית תופעות שליליות מטיפולים קשים, כגון, הקרנות וכמותירפיה.

• מגביר שחרור של מתכות כבדות ומרכיבים כימיים מזיקים מהגוף.

•  כדאי לנשים בגיל הפוריות, כי הוא מכיל את כל המרכיבים הדרושים להתפתחות טובה של העובר.

• מומלץ במקרים של אי ספיקת דם למוח, נוירולוגיה, עצמות רכות וחלשות.

• השימוש במומיו מפחית את הצורך במזון פי 1.5 עד 2, ולכן הוא מומלץ כסיוע לדיאטה להרזיה.

• טוב לזירוז תהליך איחוי וריפוי של עצמות שבורות.

•  בטוח לשימוש לאנשים בכל גיל. אין סכנה לשימוש בהריון ובהנקה.

* כתבה זו אינה בגדר המלצה אלא מביאה מידע מהרשת כשירות לציבור ומומלץ להתייעץ עם גורם רפואי מוסמך לפני נטילת תרופה/תוסף כזה או אחר בהתאם למצבכם הבריאותי.

מוצרים וטיפולים נלווים למומיו

 

כשיש כאב כדאי גם לפנות לטיפול שיטפל בבעיה ישירות, טיפולים כגון עיסוי רפואי משולב דיקור סיני יכולים לעזור. 
כמו כן כדאי לקרוא על מוצרים שונים כגון :

הקליניקה שלי מספקת את השירותים הללו. תוכלו לקבל טיפולי רפואה משלימה ואף להזמין מוצרים אלו עם שליח עד פתח ביתכם, אשמח לעזור!

 

125 ביקורות מאומתות בתחתית העמוד

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב

התחברות ללקוחות קיימים

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: