דיקור סיני לחרדות – כלי טיפול טבעי ויעיל מעולמה של הרפואה הסינית

דיקור סיני לחרדות

סגנון החיים העכשווי, עומס בעבודה, בעיות כלכליות, לחצים, המרוץ להישגים ועוד מייצרים לחץ ותוצאות לא מפתיעות: החרדה היא ההפרעה הנפשית הנפוצה ביותר ועל פי הנתונים רק בארצות הברית כארבעים מיליון אמריקאים סובלים ממנה.

הפרעת החרדה לא פוסחת גם על ישראל. הנתונים מלמדים שבשנים האחרונות הפרעת החרדה הפכה להיות תופעה שכיחה בארץ. סגנון החיים העכשווי מביא עמו לחצים רבים וככל שחולפות השנים, החרדה תופסת תאוצה יותר ויותר. התקפי החרדה עלולים לבוא באופן פתאומי, ללא אזהרה וכמעט תמיד התקף החרדה הראשון יביא אתו התקף חרדה נוסף.

דיקור סיני לחרדות הוכח כטיפול יעיל לטיפול בחרדות. זוהי שיטת טיפול טבעית בת 5600 שנה, שיטה ללא נטילת תרופות וללא תופעות לוואי. הדיקור הסיני זו שיטה אשר נותנת מענה הן לתסמיני החרדה והן לשורש הבעיה.

שמי יוסי אברהם ואני מטפל ברפואה משלימה, שילוב טיפול דיקור סיני לחרדות ביחד עם שאר טיפולי המגע כגון עיסוי רפואי וקלאסי עזרו לקהל לקוחותיי ואשמח לעזור גם לכם!

הגיע הזמן להתמודד עם הכאב - דברו איתי עוד היום!

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

בכתבה הבאה ננסה להבין מהי חרדה? מהי שיטת הטיפול הסינית בחרדה? ההבדלים בין הרפואה הסינית לרפואה המערבית בטיפול בחרדה, מה אומרים המחקרים לגבי חרדה? בנוסף נקבל מידע חיוני וטיפים חשובים להתמודדות עם חרדה!

 

מהי חרדה?

החרדה היא תופעה נפשית הפוגעת באיכות החיים. היא מופיעה בלי סכנה או איום ממשי והיא הופכת להפרעת חרדה כאשר היא מופיעה בתכיפות. החרדה מלווה בתסמינים פיזיים כמו כאבים בחזה, נשימה מואצת, הזעה בכפות הידיים, לחץ דם גבוה, סחרחרות, דופק מואץ, מחנק בנשימה, שלשולים או עצירות, כאבים בגוף ולעתים אף תחושה של שיתוק.

המטופל אשר סובל מחרדה חי בתחושות קשות של "סוף החיים", הוא סובל ממחשבות טורדניות, מתחושת מתח, מקשיים בתפקוד השגרתי, מקשיים בריכוז ועוד.

 

חרדות – שיטת הטיפול הסינית וההבדל בין הרפואה הסינית לרפואה המערבית

הרפואה המערבית מטפלת בתופעת החרדות בטיפול תרופתי ובטיפול פסיכותרפי. שתי השיטות ידועות כשיטות אפקטיביות באחוזים משתנים, אך הן מצריכות השקעה של זמן ממושך ולעתים הן מלוות בתופעות לוואי.

הרפואה הסינית היא רפואה הרואה את הגוף ואת הנפש כמערכת אחת גדולה ומורכבת. כאשר הנפש פגועה היא משפיעה גם על הפן הפיזי וגם להיפך.

החרדה, לפי שיטת הרפואה הסינית, היא סימפטום של חולשת הגוף, הצטברות של עייפות הנפש, התשה, מתח ולחצים הגורמים לאדם להגיע לקצה גבול היכולת שלו לשאת ולהכיל את החרדות והדאגות ולהתפרצות הפרעת חרדה. כאשר הרקע להפרעת החרדה הוא חולשת הגוף, הרפואה הסינית מטפלת בהפרעת חרדה בדרך שהיא הכי טובה בה, בחיזוק הגוף ובטיפול של הצ'י בעיקר במרידיאן הכבד והלב.

טיפולי דיקור סיני לחרדות מעניקים תמיכה וריפוי למערכת הגופנית שעבדה קשה מדי. הדיקור הסיני מחזק את הגוף, מחזיר את האיזון המדויק לגוף, מקל על החרדה ואף שואף גם שלא יהיו התקפי חרדה נוספים בעתיד. בניגוד לרפואה המערבית, הדיקור הסיני לא מטפל רק בסימפטומים, אלא מסייע להפחית את העוצמה של הלחצים הפנימיים, עוזר בחיזוק הגוף ומעניק תמיכה למערכת הגופנית שסובלת מחולשה זמנית.

על פי הרפואה הסינית אנרגיית החיים שלנו–  ch'i – זורמת בערוצים בגוף הנקראים בשפה המקצועית מרידיאניים. כאשר האדם בריא – ch'i זורם בחופשיות, אך כאשר יש חסימות במרידיאניים, החסימות באות לידי ביטוי במחלות גופניות או נפשיות. המדע מכיר כיום במיקומם של מסלולי באנרגיה בגוף האדם וחפיפה שלהם למערכת העצבים.

בטיפולי דיקור סיני לחרדות בוחר המטפל נקודות מסוימות על ערוצי המרידיאניים שאליהם הוא מחדיר מחטים דקות אשר מסייעות בשחרור החסימות. ובנוסף, המחטים מגרות ומשחררות הורמונים טבעיים של סרוטונין ואנדורפינים במוח, הורמונים אשר ידועים כמרגיעים וכמשפרי מצב רוח. הגירוי הנעשה בעקבות החדרת המחטים מעוררת את היכולת הריפוי הטבעית של הגוף וכן את האזורים במוח אשר שולטים באיזון רגשי ובנשימה.

 

דיקור סיני לחרדות – מה אומר המחקר?

בשנים האחרונות טיפולי דיקור סיני לחרדות זכו למחקרים רבים בעולם. במחקרים ניסו החוקרים להבין את ההשפעה החיובית שיש לטיפול הדיקור על התקפי חרדה, על תחושות של לחץ, של דיכאון, של דאגות ושל פחדים.

בשנים האחרונות נערכו מחקרים רבים שבדקו את השפעת הדיקור הסיני על תופעת החרדות ועל מחלות נוספות.

המחקרים מפורסמים במאגר Medline, מאגר של מחקרים מדעיים הקשורים לדיקור הסיני.

 

הנה דוגמאות למספר מחקרים:

במחקרים שונים שנעשו בארצות הברית, בסין ובגרמניה גילו החוקרים כי אחת הסיבות העיקריות של יעילות הדיקור הסיני לחרדות היא היכולת של הדיקור לשנות את המאזן הכימי במוח הקשור לחרדה באמצעות גירוי של נקודות מסוימות אשר משחררות כימיקלים טבעיים כמו אנדורפינים וסרוטונין. במחקרים אלו ההשפעה של הדיקור הסיני והיעילות שלו הוכחה מעל לכל ספק.

במחקר שנערך בשנת 2015 נמצא שהדיקור הסיני שיפר את תסמיני החרדה גם בקרב מטופלים שלא הגיבו לטיפולים אחרים כמו פסיכותרפיה ותרופות. המטופלים שהשתתפו במחקר טופלו בשיטת הדיקור סיני וחוו ירידה ניכרת ברמת החרדה לאחר זמן די קצר, כחודשיים וחצי.

מחקרים נוספים שנעשו בקבוצה של נשים בהיריון שסבלו מחרדות ודיכאונות בתקופת ההיריון מצאו עדויות התומכות בשימוש בדיקור הסיני כטיפול בהפרעת חרדה בקרב נשים בהיריון.

בסין, בתקופת הקורונה, נעשה מחקר מפורסם שבדק את רמת החרדה והסטרס של האחיות שעמדו בחזית המאבק במגפת הקורונה. האחיות אשר סבלו מחרדות ודיכאונות בשל הדאגה לבני המשפחות שלהן ולמטופלים טופלו במשך 10 ימים בדיקור סיני. הממצאים הוכיחו כי לאחר כ 10 ימים בטיפולי דיקור סיני לחרדות, החרדות והרגשות השליליים של האחיות פחתו במידה ניכרת.

מחקר נוסף בדק את השפעת הדיקור הסיני על הפרעות חרדה מוכללת.

(הפרעת חרדה מוכללת היא ההפרעה השכיחה ביותר המאופיינת בדאגה מוגזמת, לא נשלטת ובלתי רציונלית. הפרעה זו הינה כללית ואינה מתייחסת למצב שמפחיד או גורם לדאגות).

המחקר שכלל 443 נבדקים בדק את היעילות של טיפולי דיקור סיני לחרדות לעומת טיפול בתרופות. תוצאות המחקר מלמדות שהדיקור הסיני היה יעיל יותר מהשימוש בתרופות בטיפול בהפרעת חרדה מוכללת.

 

נקודות דיקור לחרדה

בגופינו מערכת העצבים אחראית על התקשורת והריפוי והיא פרוסה מהמוח אל מסלולים עצביים שמתקשרים עם שרירים ואיברים פנימיים, כדי לזרז את תהליך הריפוי המטפל בדיקור סיני ישתמש בנקודות מפתח שהם מעין צמתים ראשיים במסלולים אלו אשר אחראים על בריאותינו , בעזרת הנחת מחטים דקיקות או עיסוי נקודתי, בקליניקה ובבית, אנו יכולים לשחרר "פקקים" חשמליים שנוצרים בצמתים המרכזיים שקשורים לנושא חרדה, מתח וסטרס כרוני. הטיפול בדיקור סיני לחרדה ישחרר נוירווטרנסמיטורים, אנדורפינים וסרוטונין אשר משרים רוגע ועוזרים לחרדה .
להלן דוגמאות לנקודות דיקור לחרדה:
 • SHEN MEN –  נקודת דיקור סיני לחרדות, כאבי ראש ומיגרנות. משחררת לחץ, מוזמנים לקרוא מחקר נוסף על יעילות נקודת שן מן .
 • PERICARDIUM 6 – נקודת דיקור סיני לסטרס, חרדה ודיכאון. פותחת את הנשימה. טובה לכל מה שקשור לאזור בית החזה.
 • HEART 7 – נקודת דיקור סיני לחרדה וסטרס.
 • SPLEEN 6 – נקודת דיקור סיני לסטרס חרדה ובנוסף אצל נשים תעבוד על איזון המערכת ההורמונלית.
 • KIDNEY 3 – נקודת דיקור סיני לנדודי שינה, מתח, איזון גופני כללי שמקל על אינסומניה.
 • LARGE INTESTINE 4 – נקודת דיקור סיני שטובה לכאבים, סטרס חרדה ולכל מה שקשור באזור הראש.
 • TW5 – מועילה לסילוק חום או קור מהגוף ועוזרת לבעיות שקשורות לאזור הראש ואף לצידי הגוף.
 • LIVER 3 – מזרימה דם מהכבד ומאזנת בין המערכות. עוזרת לכאבי ראש, חולשה, קושי בללכת, איזון, מיגרנות, דכאון.
 • GOLD BLADER 34 – תומכת בהזרמת הדם ובנקודה LIVER 3.

 

נקודות עיסוי להקלה בחרדה

בסרטון הבא לרשותכם מספר רב של נקודות לעיסוי עצמי להקלה בחרדה:

 

 

תוך כמה זמן אראה שינוי?

התשובה לשאלה זו הינה מורכבת כי היא תלויה בגורמים שונים: כמה זמן אתה סובל מהבעיה? האם הבעיה מלוות עם בעיות נוספות? מהו אורח החיים שלך? ישנם מטופלים שתגובתם מיידית לאחר הטיפול הראשון וישנם מטופלים שנזקקים למספר טיפולים אז בדרך כלל נראה תוצאות חיוביות כבר מהטיפול השני או השלישי.

 

טיפים לטיפול בחרדה

 1. הקף את עצמך בסביבה תומכת. חברים, משפחה או איש מקצוע במידת הצורך לצורך שיתוף.
 2. ספורט – הגוף משחרר כימיקלים שאחראים על מצב הרוח בעת פעילות גופנית. מומלץ לפחות 30 דקות ביום.
 3. תזונה נכונה- המנע ממזון לא בריא ומעובד מלא בסוכרים ואמץ לך תזונה בריאה מלאה בפירות וירקות, חלבון ואומגה 3 .
 4. ניהול לחצים – קח מבט כנה, מה גורם לך ללחץ? אתה נמצא בעבודה שאתה שונא? יש לך בעיות במערכת היחסים? אתה חי עם רגשות אשמה? בוא ונהיה פרקטיים, שב ותרשום לך מה אתה יכול לשנות ומה לא. עם הדברים שרשמת שאתה יכול לשנות תרשום איך בדיוק, פעולה פשוטה זו יכולה לגרום לשינוי גדול.
 5. מדיטציה.
 6. עיסוי רפואי יכול עזור או טיפול אחר ברפואה משלימה שאליו אתה מתחבר שיעזור לך להקל על המצב.
 7. התרחק מאנשים שמורידים אותך ומלאים בשליליות והתקרב לאנשים חיוביים.
 8. פעילות התנדבותית נותנת אפקט חיובי.
 9. התייעץ עם רופא במידת הצורך.

 

דיקור סיני לחרדות – סיכום

חרדה היא תופעה שכיחה ויכולה לגרום לקשיים בחיי היום יום וניתנת לטיפול ע"י שילוב מספר אמצעים וביניהם דיקור סיני לחרדה,  אם אתם מחפשים דיקור סיני בתל אביב  או טיפולי רפואה משלימה שיעזרו לכם להקל על הסטרס היומיומי או חרדה – הגעתם למקום הנכון. דיקור סיני לחרדות היא שיטה יעילה וטבעית לטיפול בהפרעות חרדה. הדיקור הסיני בטוח ואינו יוצר תלות, מטפל בהצלחה בסימפטומים וגם עוזר לטפל בשורש הבעיה.

אשמח לעזור, מוזמנים ליצור קשר לשיחת ייעוץ ללא עלות או התחייבות!

 

מקורות

תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: