דיקור סיני לכאבי ברכיים: טיפול מפחית כאב ולעיתים מונע ניתוח!

דיקור סיני לכאבי ברכיים

דיקור סיני לכאבי ברכיים שימש כבר זמן רב כטיפול משלים לטיפול בכאב, במיוחד במקרים בהם הרפואה המערבית המסורתית לא הצליחה או נושאת תופעות לוואי לא רצויות. 

הממצאים של סקירות מחקרים מקיפות הן משמעותיות שכן הם מספקים עדות ליעילות של דיקור סיני במיוחד לכאבי ברכיים. 

שמי יוסי אברהם, מטפל בדיקור סיני ועיסוי רפואי  אשר מטפל בבעיות אורתופדיות וכאב מעל כעשור. 

במאמר זה נבין איך מתבצע טיפול דיקור סיני לכאבים בברך, מה אומרים המחקרים לגבי יעילות הדיקור לכאבים בברך? ונספק מידע נוסף רלוונטי בנושא.

אז איך המחטים עוזרות? מה זה בדיוק דיקור סיני לברך?

כאבי ברכיים הוא מצב שכיח, המשפיע על מיליוני אנשים ברחבי העולם. הכאב והמוגבלת הניידות הקשורים למצב זה יכולים להשפיע באופן משמעותי על איכות החיים של האדם, מה שמקשה על ביצוע משימות יומיומיות ולעסוק בפעילות גופנית.

דיקור סיני הוא סוג של רפואה אלטרנטיבית הכוללת החדרת מחטים דקות וסטריליות לנקודות ספציפיות בגוף. מחטים אלו מעוררות את תהליכי הריפוי הטבעיים של הגוף, אשר יכולים לסייע בהפחתת הכאב ובשיפור הרווחה הכללית. 

חשוב להבין שלעיתים גם אם יש או אין בעיה פיזית בברך, ניתן להפחית או להעלים את הכאב. 

הכיצד?  האחראי הראשי בכל מה שקשור לכאב הוא המוח ששולח זרם חשמלי בדמות כאב לברך. פיזור הכאב מתרחש בעצרת המחטים, שהינם מוליך חשמלי, אשר עוזרות לפזר את הסערה חשמלית שהמוח יוצר באזור הכאוב.  

לעיתים למרות שיש בעיה, המצב עדיין יכול להשתפר. ברגע שיש רצף טיפולי, התייחסות ושינוי אורח חיים – המוח יפסיק לשלוח זרם שהינו כאב בברכיים.

הדיקור הסיני לברכיים יעזור לווסת את זרימת האנרגיה החשמלית ממערכת העצבים באזור הברך ואל הברך. ע"י פעולת החדרת המחטים משתחרר "פקק חשמלי" שמסמל כאב פיזי וברגע שהפקק משתחרר הכאב יורד ואיתו טווח התנועה והתפקוד משתפרים.

מה אומרים המחקרים על דיקור סיני לברכיים? 

על פי מחקר על כאבי ברכיים,  מחקר סקירה כללית של אתר PUBMED שמשמש כאתר לאנשי רפואה, נאסף מידע חיובי רב על יעילות הדיקור הסיני לבעיות ברכיים
שימו לב שזהו אתר איכותי שמאגד מחקרים רפואיים בלבד וידוע בתור גושפנקא כשמדובר במחקרים רפואיים.
המידע נאסף מהמקורות הבאים:

EMBASE , Medline, , ספריית Cochrane, תשתית הידע הלאומית של סין, China Biology Medicine, כתבי עת דיגיטליים של Wan Fang ומאגרי מידע נוספים. 

על פי תוצאות איכותיות של אותה סקירה כללית, לדיקור הסיני לכאבי ברכיים היה שיעור אפקטיבי טוב יותר ופחות תופעות לוואי מאשר הרפואה המערבית בטיפול בבעיות ברכיים. במונחים של ציון סולם ניקוד הברך Lysholm ומדד Lequesne , יעילות הדיקור החשמלי הייתה טובה יותר מזו של הרפואה המערבית.
 

כמו כן, מחקר סקירה כללית נוסף מציין תוצאות חיוביות. המחקר הינו להשפעות הדיקור על כאבי ברכיים כרוניים כתוצאה מאוסטאוארתריטיס. הסקירה מצאה שדיקור סיני יכול לשפר את התפקוד הגופני בטווח הקצר והארוך בבעיות ברכיים שונות. 

האנליזה הכללית גם מצאה שנראה שבבעיות עקב דלקת מפרקים ניוונית הוא מספק הקלה בכאב לטווח קצר בלבד. אין זה אומר שהדיקור לברכיים אינו אפקטיבי אלא להפך. בבעיות מסוימות המענה יהיה חיובי מאוד ע"י תוצאות מוכחות בשיפור בכאב ובתפקוד הפיזי.

 המחקר מצא שדיקור סיני היה יעיל יותר באופן משמעותי בהפחתת כאבי ברכיים מאשר ללא טיפול או דיקור מדומה. דיקור סיני הוא צורה של רפואה סינית מסורתית המשמשת כבר אלפי שנים לטיפול במחלות שונות, כולל כאב וכיום הוא מגובה מחקרית.

דיקור סיני לברכיים
דיקור סיני לברכיים

דיקור סיני לכאבי ברכיים בתל אביב : שתי ציפורים במכה אחת

דיקור סיני לברכיים יכלול החדרת מחטים דקות לנקודות ספציפיות בגוף כדי להמריץ את זרימת האנרגיה ולקדם ריפוי טבעי. התועלות אכן למטרה הראשית שהינה לברכיים אך גם למטרות נוספות "על הדרך" בעלות ערך מוסף גדול.

דיקור סיני יכול לסייע בהפחתת כאב על ידי הפעלת שחרור אנדורפינים, שהם משככי הכאבים הטבעיים של הגוף. דיקור סיני שימש לטיפול במגוון מצבי כאב, כולל כאבי גב, כאבי צוואר וכאבי ראש. המחקר המוזכר בטקסט הוא משמעותי מכיוון  הוא מדגיש את היתרונות הפוטנציאליים של דיקור סיני כגישה לא פולשנית והוליסטית לטיפול בכאב. מחקרים רבים הוכיחו את יעילותו בהפחתת רמות הכאב ושיפור הרווחה הכללית. 

בנוסף, דיקור סיני הוכח כאפשרות טיפול בטוחה וחסכונית, עם מינימום תופעות לוואי. אחד היתרונות המרכזיים של דיקור סיני הוא הרבגוניות שלו בטיפול במגוון רחב של מצבי כאב, כולל כאב כרוני שלעתים קרובות קשה להתמודד עם תרופות מסורתיות. זה הפך את הדיקור לפופולרי יותר ויותר כטיפול משלים או אלטרנטיבי למטופלים המחפשים הקלה בכאב.

 יתר על כן, דיקור סיני לכאבי ברכיים לא רק יעיל בהפחתת רמות הכאב, אלא יש לו גם השפעה חיובית על בריאותו הנפשית של המטופל ואיכות חייו הכללית. תגובת ההרפיה המופעלת על ידי דיקור סיני יכולה לסייע בהפחתת מתח, חרדה ודיכאון אשר כבר קיימים קודם או עקב כאבי הברכיים.

דיקור סיני לכאבים בברך

דיקור סיני לכאבים בברך: היכן? מה העלות? והאם כואב?

היכן? 
הדיקור מתבצע בקליניקה שלי בשכונת בבלי בצפון תל אביב, לאחר תשאול רפואי ושיחת תאום ציפיות נתחיל טיפול ב שלרוב ישלב את הדיקור הסיני. 

מה העלות?  
מבצע סדרת טיפולים דיקור סיני לכאבי ברכיים –250 לטיפול בודד ו 220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים. דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות. 

אולי נעשה טיפול משולב מגע?

אכן כדאי, טיפול ארוך יותר עם אפקט עבודה פיזית על השריר.

טיפול משולב 60 דקות – 350 ש"ח. מבצע סדרת טיפולי מגע משולבים דיקור–300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים. כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

האם כואב?

לא כואב, לעיתים מורגש אך נשתמש ברגישות ואנושיות. חשוב לציין שישנם מטופלים שיגיעו לקבל טיפול בכאבי ברכיים שכולל אמצעים שונים כגון עיסוי ומכשור נוסף, אך ללא דיקור סיני. זו גם אופציה למי שמגיע ועדיין חושש.

כמו כן, נשתמש לעיתים, במהלך טיפולי הדיקור במכשור תומך כגון: מכשיר טנס לכאבי ברכיים, אולטרסאונד טיפולי לברכיים שמקל על כאב ומזרז תהליכי ריפוי, קינזיוטייפינג/מדבקה לברכיים ועוד.

 

לסיכום

אשמח לעזור בטיפול דיקור סיני לברכיים או טיפול משולב. מוזמנים ליצור איתי קשר לכל שאלה.

באתר תוכלו למצוא מכשיר טנס לברכיים לרכישה בתפריט המוצרים מומלצים ובנוסף לקרוא על מדרסים לכאבי ברכיים שיכולים לתרום בתהליך.

 כתבות נוספות בנושא הברכיים נמצאות במגזין הבריאות שבתפריט. אופציה נוספת היא שהנכם מוזמנים לבצע חיפוש רלוונטי בתחתית העמוד ע"י לחיצה על זכוכית המגדלת ולקרוא את הכתבות השונות בנושא הברכיים באופן ממוקד.

חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • ביטול של פחות מ 36 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום של 50 אחוז מעלות הטיפול עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא ינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
תגובות ושאלות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: