מכשיר טנס ללידה : האם מכשיר טנס ללידה עובד? מהיכן לקנות או להשכיר?

עיסוי לנשים בהריון

מכשיר טנס ללידה: מה המטרה של שימוש במכשיר טנס ללידה?

מכשיר טנס ללידה נועד לספק הקלה על כאבים וביניהם כאבי צירים במהלך הלידה. המכשיר פועל על ידי שליחת דחפים חשמליים קטנים לגוף, חסימת אותות הכאב והגברת ייצור האנדורפינים. הטנס גורם להפרשת משככי כאבים טבעיים. שמו המלא TENS, או Transcutaneous Electrical Nerve Stimulation.

שמי יוסי אברהם, מטפל ברפואה משלימה, בעל קליניקה לעיסוי רפואי ודיקור סיני בתל אביב. בכתבה זו נסקור את האופציות השונות לרכישה או השאלה של מכשיר טנס ללידה ונבין יותר על המכשיר.

בתור מטפל בעל הסמכה של עיסוי נשים בהריון, אני מכיר את מכשיר הטנס ואת יתרונותיו. אני מכיר את יעילותו באופן אישי ובקליניקה מעל כעשור.  למכשיר שימושים רבים גם בהקשר של טיפול בכאבים אחרים וטיפול בשרירים תפוסים.

טנס לצירים הוא פתרון פשוט ויעיל להפחתת כאב ופופולרי מאוד בקהילה הרפואית, אם זה ע"י דולות, פיזיותרפיסטים, מטפלי רפואה משלימה, מחלקות כאב ועוד.

בעמוד הזה נדבר על:

איך משתמשים במכשיר?

בזמן הלידה לובשים בדרך כלל את המכשיר על הצוואר, תוך כדי שארבע אלקטרודות מחוברות לגב. הוא בגודל כיס, פועל על סוללה נטענת ושולח פולסים חשמליים לגוף. TENS מורכב מבקר ידני המופעל על ידי סוללה המחובר באמצעות מובילים עדינים לארבעה רפידות שטוחות המספקות את הזרמים החשמליים לנקודות ספציפיות בגוף. הטנס  מיועד לשימוש בכל שלבי הלידה, ויכול לספק הקלה גם בשלב הסמוי, שלעיתים יכול להיות ארוך. השימוש במכשיר מועיל ומספק הקלה בכאב ואי נוחות בגוף לאחר לידה.

אומרים שטנס ללידה גם מגדיל את הסיכויים ללידה קלה, וזה יכול להיות פתרון מצוין ללידה טבעית ואף יכול לעזור לתהליך הלידה להתקדם בצורה חלקה. יתר על כן, המכשיר מאפשר ליולדת להסתובב עם המכשיר במהלך השימוש, מה שהופך את חווית הלידה לנעימה יותר.

 

כיצד פועל מכשיר הטנס בסיוע ללידה?

טנס לצירים  פועל על ידי חסימת אותות הכאב הנשלחים למוח דרך עצבי הגב. במהלך הצירים, היולדת יכולה להתאים את כמות ההקלה על הכאב שמספק מכשיר הטנס על ידי שליטה בעוצמה. מה שמאפשר לה להישאר נינוחה יותר ולשלוט בתחושות שהיא חווה.

האם המכשיר בטוח? מכשיר הטנס ללידה דרך בטוחה ויעילה להפחתת כאבי לידה. הוא מהווה חלופה מצוינת לצורות פולשניות יותר של שיכוך כאבים. המכשיר גם מועיל לתינוק, שכן רמות הלחץ המופחתות של האם יכולות להשפיע גם על התינוק.

 

מהם היתרונות והחסרונות של שימוש במכשיר טנס ללידה?

יתרונות: המכשיר המשתמש בגירוי חשמלי כדי להפחית את כאבי הצירים ולהפוך את תהליך הלידה לקל וטבעי יותר. על ידי חסימת אותות הכאב,  הפעולה מגבירה את רמת האנדורפינים – משככי כאבים טבעיים – ומאפשרת לאם להרגיש את ההתכווצויות פחות חזקות.

חסרונות: סטטיסטית יעילות המכשיר גבוהה, למרות זאת יעילות מכשיר טנס ללידה להקלה על כאבי צירים משתנה מאישה לאישה. חלק מהנשים עשויות לגלות שההקלה על הכאב שמספק המכשיר אינה מספקת לצרכיהן. בנוסף, חלק מהנשים עשויות למצוא את המכשיר פחות נוח לתפעול או לא ממש נוח לענוד אותו במהלך הצירים. לכן, בעוד שטנס יכולה להיות כלי שימושי לשיכוך כאבים במהלך הצירים והלידה, ייתכן שהוא לא מתאים לכולם.

לא לשכוח שמכשיר טנס הוא רק מוצר תומך והתוצאות משתנות מאדם לאדם. אין הבטחות כלשהן אך בהחלט שווה לנסות כי ההקלה בכאב הינה לרוב משמעותית.

מכשיר טנס

אז מה ההבדלים בין המכשירים הקיימים בשוק?

למי שמעוניינת להשכיר לפני לידה טנס יד שרה היא אופציה טובה. למי שמעוניינת לרכוש מכשיר וחברה בקופת חולים יכולה לרכוש מכשיר טנס כללית בעלות מופחתת. 

האם ישנה אופציה נוספת לרכישה?

כן, ישנם מכשירים מתקדמים אף יותר בעלי מסך מגע ועם יותר מצבים ופיצ'רים נוספים. ההפרשים במחיר לא גדולים ובאופן כללי אני לא ממליץ לרכוש מכשיר יקר מעל כמה מאות שקלים בודדים . לא ממליץ לקפוץ מעל הפופיק למי שבוחרת באופציה זו, כי באמת אין צורך.

 המלצה למכשיר שכזה בתחתית הכתבה.

יד שרה טנס ללידה

מהי עלות המכשיר? השאלה ללא תשלום בסניפי יד שרה. ע"י הפקדת דמי פקדון של 100 שקלים , אשר יוחזרו בסיום השימוש והחזרת הציוד.

ניתן לשלם 15 שקלים על מנת לרכוש אלקטרודות אישיות בעת השאלת המכשיר . 

ההשאלה מוגבלת לחודש ובלבד לכן מושאלת רק סמוך ללידה.

 

מה הנהלים לקבלת טנס ללידה בסבסוד קופת חולים כללית?

תנאים 
לאחר קבלת הפניה מגורם המוסמך ע"י קופת חולים כללית יינתן מכשיר טנס מסובסד. גורם זה לא חייב להיות רק רופא אלא גם אחות, מטפל או פיזיותרפיסט. 

הפרטים שימולאו בהפניה יהיו:

 1. שם המבוטח
 2. מספר ת.ז של המבוטח
 3. תאריך
 4. פרטי התקשרות למבוטח
 5. שם הגורם המפנה (מספר רישיון במידה וישנו)
 6. חתימת הגורם המפנה ביחד עם חתימת כללית
 7. סוג המכשיר – לרשום טנס. 

אילו מכשירים מציעה כללית?

טצ`טנס בעלות של 164 שקלים או פרימה טנס בעלות של 114 שקלים. לשניהם 7 תכניות ו 15 עוצמות אך הפרימה טנס מגיעה  ללא שליטה על כל ערוץ בנפרד. שניהם מגיעים עם 4 אלקטרודות, שניהם ללא עלות משלוח ברגע קבלת המוצר ע"י הדואר, ניתן לבצע איסוף עצמי או לקבל את המוצר עם שליח עד הבית בתוספת תשלום. 

רכישת טנס מומלץ ללידה – ההמלצה שלי 

מעוניינת לרכוש מכשיר טנס ללידה אשר ישמש את כלל המשפחה אף לאחריה? מעוניינת ברכישה במהירות ללא בירוקרטיה? מניסיוני, אני ממליץ לרכוש מכשיר בעל כל  הפיצ'רים כולם. מכשיר הטנס ללידה שאני ממליץ עליו מגיע עם יותר אלקטרודות ויותר מצבי עיסוי, המכשיר נוח לשימוש , 2-6 אלקטרודות במקביל. בעל 28 מצבי עיסוי והקלה על הכאב. 

המכשיר אמין ונוח לשימוש ויהיה לחלוטין שלך, עשרות מטופלות שלי השתמשו בו במהלך השנים.
 

להלן לינק לרכישה למכשיר אשר עלותו 370 שקלים, את המכשיר הזה בחרתי מניסיון של 12 שנים בתחום. בנוסף תקבלי מוצר משלים בדמות עט דיקור לשימוש ביתי להקלה בכאבי מפרקים במתנה – בשווי 180 שקלים!

 

מכשיר טנס מקצועי 28 מצבים
מכשיר טנס מקצועי 28 מצבים

שימושי בחיי היום יום להקלה בכאב – המלצות לקוחות

שקופית קודמת
שקופית הבאה

 

 

מכשיר הטנס ללידה בהמלצתי

מכשיר טנס מקצועי 28 מצבים + עט דיקור מתנה

550
370
 • עלות המכשיר המתואר בכתבה בעל 28 מצבים כולל מצב דיקור ושימוש עד 6 אלקטרודות: 370 שקלים. אחריות לשנה.
  משלוח חינם
  דואר שליחים עד 4 ימי עסקים לכל חלקי הארץ שאינם אזור מרכז.
  מרכז הארץ- 2 ימי עסקים עם שליח עד פתח הדלת.

  מוזמנים להשתמש ולהתרשם - ניתן להחזרה בקיזוז 65 שקלים דמי משלוח עד 14 ימים מקבלת המוצר.

מה תקבלי בתוך הקופסה של מכשיר טנס ללידה?

125 ביקורות מאומתות לבית העסק בתחתית העמוד

 

כדי לקרוא בהרחבה על תועלות המכשיר בחיי היום יום ולא רק בלידה אני ממליץ לקרוא את הכתבה  מכשיר טנס מומלץ: המדריך המלא למכשיר TENS! | מוצר מומלץ לכאב (holistlv.co.il) .

 אני ממליץ בחום לקרוא את הכתבה שכוללת בתוכה אופציה לרכישה כולל משלוח חינם מהיר כדי  לבדוק את המכשיר שאני משתמש בו וממליץ עליו כטנס ללידה. בכתבה זו גם תמצאו הוראות שימוש מדויקות.

 

 

שימוש בטנס בלידה – לסיכום

 

כל מכשירי הטנס ללידה שציינתי בכתבה טובים ויעשו עבודה טובה, אתם תבחרו מה מתאים לכם.

אם תרצו להתייעץ ולשאול שאלה כלשהי לגבי הטנס שהמלצתי עליו, לפני או אחרי רכישה, אשמח לתרום מניסיוני.

אל תשכחו שמכשיר טנס הוא מוצר תומך בלבד אך חשוב להקלה בכאב ומוכח מחקרית.  לפני הלידה אני ממליץ לכם לקבל עיסוי לנשים בהריון החל משבוע 16 כדי לעבור את התהליך בקלות ובנוסף לקבל תמיכה טיפולית מלאה. אשמח לעזור בנושאים אלו!

המכשיר אינו מומלץ לחולי לב/אפילפסיה. נשים בהריון לא ישתמשו במכשיר אלא סמוך ללידה ואילך. 


מקורות

 • The effects of transcutaneous electrical nerve stimulation during the first stage of labor: a randomized controlled trial – PMC (nih.gov)
 • TENS (transcutaneous electrical nerve stimulation) for labour pain – PubMed (nih.gov)
יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: הזוהר 11 קומה 2 דירה 5 ( משמאל במעלית, שלט יוסי אברהם על הדלת), תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 11, תל אביב

שימו לב, כתובת חדשה במרחק 2 דקות הליכה מהקליניקה הקודמת! הקליניקה החדשה ממוקמת ברחוב הזוהר 11 קומה 2 דירה 5 (משמאל למעלית, שלט יוסי אברהם על הדלת

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, חשוב מאוד: נא לשים פתק על הרכב "דירה 5" .

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: