עיסוי לנשים בהריון – חשיבות מסאג לנשים בהריון והסבר על הטיפול!

עיסוי לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון, החל משבוע 16, הוא צורת טיפול מיוחדת שנועדה לתת מענה לצרכים ולדאגות הייחודיות של אמהות לעתיד. טיפול זה מבוצע על ידי מטפל מורשה בעל הכשרה ספציפית בטכניקות עיסוי טרום לידתי. מטרת המסאג לנשים בהריון היא לקדם רגיעה של הנפש והשרירים, להפחית מתח ולספק סביבה מטפחת הן לאם והן לתינוק. 

חשוב לציין שעיסוי לנשים בהריון יהיה עיסוי מרגיע ולא עמוק במיוחד, לא יתבצעו לחיצות עמוקות ולא נעורר כאב. יש מטפלים שישלבו בנוסף למסאג לנשים בהריון גם טיפולים נוספים שמותאמים לנשים הרות. טיפולים כגון: רפלקסולוגיה לנשים בהריון ושיאצו לנשים בהריון. 

שמי יוסי אברהם ובקליניקה שלי בשכונת בבלי בצפון תל אביב אני מטפל בבעיות אורתופדיות ובנוסף מוסמך ע"י מכללת רידמן בעיסוי לנשים בהריון. אשמח לעזור בטיפול זה וכמו כן לשלב רפלקסולוגיה לנשים בהריון.

כמו כן באתר שלי תוכלו לרכוש מכשיר טנס ללידה שיעזור לכם לעבור את הלידה עצמה בקלות יותר.

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!

 

יתרונות עיסוי לנשים בהריון

ישנם יתרונות רבים הקשורים לעיסוי טרום לידתי, יתרונות אלו משתרעים על פני היבטים פיזיים ונפשיים כאחד:

 • שיפור באיכות השינה: עיסוי טרום לידתי יכול להגביר את ייצור המלטונין, הורמון המווסת את השינה, ותרכובות אחרות המעודדות שינה . 
 • הפחתת מתח וחרדה: טיפול בעיסוי מסייע ביצירת סביבה חיובית לאם ולתינוק, מטפח רגיעה ומקל על מתח. 
 • רווחה כללית מוגברת: עיסוי טרום לידתי תורם לתפקוד בריא של הגוף והנפש של האם, מטפל בבעיות קיימות ומשפר את מצבה הכללי. 
 •  שיפור זרימת הדם.
 •  נפיחות מופחתת.
 •  הקלה בכאבי גב.

גם לאם וגם לתינוק: עיסוי שתורם לכולם

טיפול בעיסוי הוכח כמסייע בהפחתת חרדה ומתח בנשים בהריון, מה שיכול לתרום לחוויית הריון חיובית יותר באופן כללי. זה חשוב במיוחד, מכיוון שרמות גבוהות של מתח במהלך ההריון נקשרו לתוצאות שליליות הן לאם והן לתינוק. מחקר מצא שנשים הרות שקיבלו טיפול בעיסוי חוו ירידה משמעותית בחרדה, הורמוני לחץ ותסמיני דיכאון בהשוואה לאלו שלא קיבלו טיפול בעיסוי. על ידי שילוב עיסוי בשגרת הטיפול לפני הלידה, אמהות לעתיד יכולות לנהל טוב יותר את רמות הלחץ שלהן ולקדם הריון בריא ורגוע יותר.
 
הריון יכול לעיתים קרובות לגרום לאי נוחות וכאב, מכיוון שהגוף עובר שינויים מהירים כדי להכיל את התינוק הגדל. טיפול בעיסוי הוכח כמקל על כאבים וכאבים שונים הקשורים להריון. לדוגמה, מחקרים הוכיחו שעיסוי טרום לידתי יכול להקל ביעילות על כאבי גב תחתון, מתח בגב העליון ובצוואר ולהפחית נפיחות ברגליים וברגליים. בנוסף, עיסוי כף הרגל של 20 דקות בכל יום או עיסוי כף הרגל של 10 דקות לכל כף רגל במשך חמישה ימים הוכח כמפחית נפיחות אצל נשים הרות. על ידי טיפול באי הנוחות הנפוצות הללו, טיפול בעיסוי יכול לשפר משמעותית את הרווחה הכללית של אמהות לעתיד.
 

הזרמת דם ככלי להתמודד עם עייפות וכאב בהריון

יתרון נוסף של מסאג לנשים בהריון הוא שיפור איכות השינה וזרימת הדם. מכיוון שהגוף עובר שינויים משמעותיים במהלך ההריון, נשים רבות חוות קשיים בשינה ובשמירה על זרימת דם תקינה. טיפול בעיסוי יכול לעזור להרפות את השרירים ולקדם זרימת דם טובה יותר, מה שבתורו יכול להוביל לשיפור איכות השינה ועייפות מופחתת. יתר על כן, זרימת דם משופרת תורמת גם לאספקה אופטימלית של חומרים מזינים וחמצן הן לאם והן לתינוק, ותומכת בהתפתחות בריאה של העובר. על ידי שילוב טיפול עיסוי בשגרת הטיפול הטרום לידתי, אמהות לעתיד יכולות לחוות שינה טובה יותר, זרימת דם משופרת ורווחה כללית טובה יותר במהלך ההריון.
עיסוי לנשים בהריון

באיזה תדירות אישה צריכה לקבל עיסוי במהלך ההריון?

חלק מהנשים עשויות להפיק תועלת מעיסוי כל כמה שבועות, בעוד שאחרות עשויות להזדקק לו בתדירות גבוהה יותר או פחות. חשוב להתייעץ עם מטפל מוסמך כדי לקבוע את לוח הזמנים הטוב ביותר.

 עיסוי לנשים בהריון מחיר

מטפלים בתחילת דרכם יגבו בין 200 ל 300 שקלים ואף יותר בהגעה עד הבית. העלות של מטפל בכיר וותיק יותר בעל הכשרות רבות יעלה. המחיר יהיה גבוה יותר עקב ניסיון גדול יותר ויתחיל מ300 עד 450 שקלים. עלות הטיפול בקליניקה שלי שכונת בבלי בצפון ת"א הינה 350 לטיפול בודד ו 300 שקלים ברכישת סדרה
של 5 טיפולים.
 

רפלקסולוגיה לנשים בהריון

במהלך ההריון, נשים עוברות שינויים גופניים רבים כדי להתאים את העובר הגדל. שינויים אלו עלולים לגרום לאי נוחות ואתגרים שונים לאמהות המצפות. דרך יעילה אחת לטפל בבעיות אלו ולקדם רווחה כללית במהלך ההריון היא באמצעות רפלקסולוגיה. טכניקת עיסוי מיוחדת זו לכף הרגל מסייעת לגוף להסתגל לשינויים הטבעיים המתרחשים במהלך ההריון. 

עיסוי שוודי לנשים הרות – מסאג לנשים בהריון

עיסוי לנשים בהריון יכול להיות דרך יעילה להקל על אי נוחות ולקדם רגיעה במהלך תקופה מאתגרת זו. טכניקה פופולרית היא עיסוי שוודי, שהוא עיסוי עדין המתמקד בתנועות ארוכות, לישה ותנועות מעגליות. סוג זה של עיסוי מתאים במיוחד לנשים בהריון, שכן הוא אינו כרוך בלחצים עמוקים או תנועות מהירות העלולות לגרום לאי נוחות או נזק לעובר המתפתח. כאשר מקבלים עיסוי שוודי במהלך ההריון, חיוני לתקשר עם המטפל לגבי כל אי נוחות או כאב ולבקש לחץ עדין יותר במידת הצורך.

עיסוי רקמות עמוקות לנשים בהריון

טכניקה נוספת בה משתמשים בעיסוי טרום לידתי היא עיסוי רקמות עמוק, אך שימו לב שעיסוי עמוק יתבצע רק באזורים מסוימים של אזור השכמות בלבד וחלקו יהיה קטן מאוד בטיפול. 

עיסוי רקמות עמוק מכוון לשכבות העמוקות יותר של השרירים ורקמות החיבור ויכול לעזור להקל על מתח וכאב שרירים כרוניים. יש היקראו לעיסוי זה גם עיסוי רפואי, שכן הוא מתייחס לפתרון בעיות.

עיסוי מיופשיאלי לנשים הרות

שחרור מיופשיאלי היא טכניקה נוספת שניתן להשתמש בה במהלך עיסוי טרום לידתי. טכניקה זו כוללת הפעלת לחץ עדין ומתמשך על רקמת החיבור המיופסציאלית כדי לשחרר אטימות ולהחזיר תנועה. שחרור מיופשיאלי יכול להיות מועיל במיוחד לנשים בהריון, מכיוון שהוא יכול לעזור להמריץ את זרימת הדם, להפחית את אגירת הנוזלים ולפרק מצבורי שומן התורמים לצלוליט. 

אזורי מיקוד במהלך עיסוי טרום לידתי

 

כאבי גב תחתון בהריון

במהלך ההיריון, למעלה מ-50% מהנשים חוות כאבי גב תחתון, שיכולים להופיע בכל שלב ולהשפיע באופן משמעותי על איכות חייהן. אי נוחות זו נובעת מגורמים שונים, לרבות עומס יתר בשרירי הגב ושינויים ביציבה כאשר הבטן הגדלה מסיטה את מרכז הכובד של הגוף קדימה. טיפול עיסוי שתוכנן במיוחד עבור נשים בהריון מתמקד בהקלה על כאבי גב תחתון זה, כמו גם אי נוחות בירכיים, על ידי מיקוד לאזורים הרגישים בגב וקידום הרפיה של השרירים.

כאבי רגליים בהריון

בנוסף לכאבי גב וירכיים, נשים בהריון חוות לעיתים קרובות כאבי רגליים ונפיחות עקב הלחץ הגובר על כלי הדם. טיפול עיסוי במהלך ההריון יכול לעזור לטפל בבעיות אלה על ידי: – הרגעת כאבי שרירים ושיפור הגמישות – הפחתת תחושת הכבדות ברגליים – קידום זרימת הדם בכל הגוף על ידי מיקוד לרגליים ולרגליים במהלך עיסוי הריון, מטפלים יכולים לספק הקלה לאלה שחווים חולשה או כאב בגפיים התחתונות .

כאבי צוואר בהריון

אזור נפוץ נוסף של אי נוחות לנשים בהריון הוא הצוואר והכתפיים, שעלולים להיות מושפעים משינויים במשקל ובמרקם הגוף. עיסוי הריון נועד להקל על כאב זה על ידי התמקדות בצוואר, בכתפיים ובראש. יתר על כן, טיפולי שיאצו יכולים להועיל לאורך כל ההיריון שכן הם עוזרים לאזן את הגוף, להרפות את האישה ההרה, ולהקל על כאבים בחגורת הכתפיים והצוואר. לפיכך, עיסוי מיוחד לנשים בהריון לא רק תורם להרפיה הכללית אלא גם נותן מענה לאי הנוחות הגופנית הספציפית הקשורה לתקופה ייחודית זו בחייה של האישה.

שאלות ותשובות

כדאי לבדוק אם יש לך ביטוח פרטי ובתוכו נספח רפואה משלימה, במידה וישנו ניתן לרשום קבלה על דיקור סיני או עיסוי רפואי אחרי שבדקנו את התנאים הספציפיים בביטוח שלך. החזר בד"כ ינוע בסביבות 150 שקלים החזר לטיפול.

  איזה כלי עזר נוספים יכולים לעזור לאישה בהריון?

 
 • שמירה על תזונה.
 •  פעילות ספורטיבית מתונה.
 •  שמירה על יציבה נכונה במהלך ההריון ע"י התאמת מדרסים לנשים בהריון.
 • מתיחות יומיומיות ומדיטציה או כלים להרגעת הנפש.
 • מכשיר טנס ללידה עצמה על מנת להקל על הכאב.

כללי זהירות במהלך הטיפול 

 ישנם מספר אמצעי זהירות והתוויות נגד שנשים בהריון והמטפלים שלהן צריכים להיות מודעים אליהם כאשר שוקלים עיסוי טרום לידתי . חלק מאמצעי הזהירות הללו כוללים: – הימנעות מלחץ עמוק וטכניקות אינטנסיביות, כגון עיסוי רקמות עמוק, שעלולים להיות לא נוחים ועלולים להזיק במהלך ההריון. – התמקדות במנח בטוח ונוח, כמו שכיבה מהצד עם תמיכה מתאימה, למניעת עומס על הגב התחתון ואזור הבטן. – הקפדה על אזורי עיסוי שיש להימנע מהם, כגון נקודות אקופרסורה ספציפיות שיכולות לעורר התכווצויות רחם או לקדם לידה מוקדמת.

לדוגמה, מטפל בעיסוי מיומן יהיה מודע לנקודות לחץ על הקרסוליים ופרקי הידיים שעלולות להשפיע על שרירי האגן, כולל הרחם, באמצעות גירוי עדין. על ידי דיון בחששות אלה עם המטפל, נשים בהריון יכולות להבטיח שהן יקבלו חווית עיסוי בטוחה, יעילה ומותאמת אישית שתספק להן את התועלת המקסימלית במהלך תקופה מכרעת זו בחייהן.

חשוב לדעת

בעוד שטיפול בעיסוי נחשב בדרך כלל בטוח לנשים בהריון, יש לקחת בחשבון שיקולי בטיחות מסוימים. אמהות לעתיד צריכות להתייעץ עם הרופא שלהן לפני קבלת עיסוי, במיוחד אם יש להן מצבים רפואיים מורכבים או סיבוכים. בעת הזמנת תור, חיוני ליידע את המטפל על שלב ההיריון שלך ולדון בכל חששות או העדפות . במהלך העיסוי, חיוני לתקשר עם כל כאב, אי נוחות או לחץ שחווים כדי להבטיח את הטיפול הבטוח והיעיל ביותר. על ידי הקפדה על הנחיות הבטיחות הללו ועבודה עם מטפל מוסמך לפני לידה, נשים בהריון יכולות ליהנות מהיתרונות הרבים של מסאג לנשים בהריון תוך הבטחת רווחתם של האם והתינוק כאחד.

לסיכום

 עיסוי טרום לידתי יכול להיות דרך מצוינת להקל על אי נוחות פיזית ורגשית במהלך ההריון. חשוב לבחור מטפל מוסמך ולתזמן את העיסוי בהתאם. ניתן להשתמש בטכניקות כמו עיסוי שוודי, עיסוי רקמות עמוק ושחרור מיופשיאלי כדי להתמקד באזורים ספציפיים של אי נוחות. בסך הכל, עיסוי טרום לידתי מציע יתרונות רבים ויכול להיות תוספת חשובה להריון בריא.

 

מקורות

 

The effectiveness of massage for reducing pregnant women's anxiety and depression; systematic review and meta-analysis – PubMed (nih.gov)

Massage During Pregnancy and Postpartum – PubMed (nih.gov)

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב

התחברות ללקוחות קיימים

למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: