תסמונת התעלה הקרפלית | דלקת בפרק כף היד | כאבים בשורש כף היד

תסמונת התעלה הקרפלית | דלקת בשורש כף היד | כאבים במפרק כף היד

תסמונת התעלה הקרפלית זהו מונח שיכול לעלות בבדיקות הרפואיות ברגע שיש כאבים במפרק כף היד או דלקת בשורש כף היד. התסמונת היא מצב שכיח המשפיע על אנשים רבים, במיוחד אלו העוסקים בפעילויות חוזרות ונשנות וגורמים לנזק עקב עומס מצטבר. 

 

השם תסמונת התעלה הקרפלית (CTS) מתייחס למכלול של תסמינים הנובעים מהלחץ המופעל על העצב המדיאני באזור התעלה הקרפלית . ברוב המקרים, לא ניתן לקבוע גורמי CTS.

שורש כף היד מורכב ממספר עצמות קטנות, גידים ורצועות, וכל נזק למבנים אלו עלול לגרום לדלקת ולכאבים בשורש כף היד. נזק ועומס מצטבר ונמשך וחוזר מוכר ברפואה בשם A repetitive strain injury (RSI) , זוהי הסיבה הנפוצה ביותר לתופעה אך ישנם סיבות נוספות שכדאי לבחון.

שמי יוסי אברהם ואני מטפל ברפואה משלימה בדיקור סיני ועיסוי רפואי אשר מטפל מעל 12 שנים בבעיות במפרק כף היד, ההתמקדות שלי בקליניקה שנמצאת בצפון תל אביב היא באורתופדיה וכאב .

 מאמר זה יבחן מקרוב כאבים במפרק כף היד ותסמונת התעלה הקרפלית . כולל הגדרתה, הגורמים, הסימפטומים, האבחנה, אפשרויות הטיפול וטכניקות מניעה וניהול. על ידי הבנת ההיבטים המרכזיים הללו של הכאב ודלקת בפרק כף היד, אנשים יכולים לנקוט בצעדים הדרושים כדי למנוע ולנהל מצב זה ביעילות.

דלקת בפרק כף היד / תסמונת התעלה הקרפלית / כאבים בשורש כף היד
תסמונת התעלה הקרפלית

 תסמונת התעלה הקרפלית – תופעה נפוצה

 

טיפול נכון יכול למנוע נזק כרוני וצורך בניתוח עתידי. דלקת בשורש כף היד היא תופעה שכיחה. כמעט כולם סובלים מעת לעת מכאב דלקתי כלשהו בכפות הידיים ובפרקי הידיים. הסיבה השכיחה ביותר היא נזק שולי למפרק, לגיד או לשריר. הסימנים והתסמינים של מקרים אלו צפויים להיעלם תוך מספר ימים עד שבועות עם קבלת טיפולי רפואה משלימה והכוונה נכונה. לפעמים, תסמינים אלו נגרמים על ידי מצב רפואי חמור, כגון תסמונת התעלה הקרפלית שגם עבור מצבים אלו ישנם פתרונות.

עד כמה תופעת תסמונת התעלה הקרפלית נפוצה? על פי סקירה של אתר פאב מד המאגד מחקרים רפואיים, תסמונת התעלה הקרפלית שקשורה בדחיסה עצבית הנפוצה ביותר, משפיעה על כ -3 עד 6 אחוזים מהמבוגרים באוכלוסייה הכללית. למרות שהסיבה אינה נקבעת בדרך כלל, היא יכולה לכלול טראומה, תנועות חזרתיות, מחלות מסוימות ושינויים גופניים בהריון. 

מהם הסימפטומים של התעלה הקרפלית?

הסימפטומים קשורים לדחיסה של העצב המדיאני, מה שגורם לכאב במפרק כף היד, חוסר תחושה ועקצוצים. ממצאי בדיקה גופנית, כגון היפלגזיה, סימן שורש כף יד מרובע, ודפוס קלאסי או סביר על דיאגרמת סימפטומים ביד, שימושיים בביצוע האבחנה. 

 • כאב.
 • חוסר תחושה ועקצוצים.
 • חולשה ביד ובאצבעות.
 •  נפיחות ונוקשות בפרק כף היד.
 • במקרה של דלקת לעיתים נחווה חום מקומי ואדמומיות.
 • קושי להזיז את פרק היד.
 • הקטנת טווחי התנועה.

הסימפטומים של דלקת בשורש כף היד יכולים להשתנות בהתאם לגורם הבסיסי. 

התסמינים העיקריים המאפיינים את הופעתה של תסמונת התעלה הקרפלית הם תחושה של נימול, שריפה או הרדמות של חלקים או של כף היד כולה. תחילה תרגישו שהאצבעות שלכם נרדמות, בעיקר בשעות הערב כאשר היד נמצאת במצב מנוחה. כשתקומו בבוקר לרוב תרגישו שהיד רדומה או תחושה של כאב שעלולה להגיע עד לאזור הכתף.

במקרים מסוימים, אנשים עשויים לחוות כאב, נפיחות ונוקשות בפרק כף היד שלהם. במקרים אחרים, אנשים עשויים לחוות חוסר תחושה, עקצוץ וחולשה ביד ובאצבעותיהם. פציעות בשורש כף היד יכולות גם לגרום לכאב ונפיחות, מה שיכול להיות סימן לעצם שבורה או נקע אפשרי. דחיית אבחון וטיפול עלולים להוביל לריפוי לקוי, טווחי תנועה מופחתים ונכות ארוכת טווח. 

איך נאבחן מה מקור הבעיה של הכאבים במפרק כף היד?

בדיקה גופנית פשוטה על ידי רופא המשפחה או אם מדובר במחלות מפרקים או כאבי מפרקים ע"י ראומטולוג או אורתופד תגלה לנו מה מדובר. העדר של סימפטומים אחרים בגוף תעיד שהבעיה נקודתית.
ומה קורה שעדיין יש ספק? במקרים שעדיין איננו בטוחים ניתן לבצע בדיקות נוספות. בדיקת הולכה עצבית ובדיקות הדמיה כגון אולטרסאונד CT  ו- MRI – תלוי במפרק. בדיקות אלו יכולות לפתור אי ודאות אבחנתית וניתן להשתמש בהם כדי לכמת ולרבד את חומרת המחלה.
האבחנה של דלקת בשורש כף היד מבוססת בדרך כלל על היסטוריה וממצאי בדיקה. לעתים קרובות רופאים מבצעים בדיקת פינקלשטיין חיובית ובדיקת שחיקה שלילית כדי לאבחן דלקת בפרק כף היד.
 

בדיקה גופנית

במהלך ההערכה שלך, הרופא שלך ידבר איתך על הבריאות הכללית שלך ואת ההיסטוריה הרפואית וישאל על הסימפטומים שלך.

הם יבדקו בקפידה את היד ואת פרק כף היד ויבצעו מספר בדיקות גופניות. במהלך בדיקות אלה, הרופא שלך עשוי:

 1. ילחץ למטה או יקיש לאורך העצב המדיאני בצד כף היד והיד כדי לראות אם הוא גורם לעקצוץ באצבעות (סימן טינל).
 2. יכופף ויחזיק את פרקי כף היד בתנוחה מכופפת כדי לבדוק חוסר תחושה או עקצוץ בידיים.
 3. יבדוק רגישות בקצות האצבעות ובידיים על ידי נגיעה קלה בהן עם מכשיר מיוחד בזמן שהעיניים עצומות.
 4. יבדוק חולשה בשרירים סביב בסיס האגודל.
 5. יחפש ניוון בשרירים סביב בסיס האגודל. במקרים חמורים, שרירים אלה עשויים להיות קטנים יותר באופן ניכר.

דלקת בשורש כף היד

דלקת בשורש כף היד היא מצב שכיח שיכול להיגרם על ידי גורמים שונים, כולל מתח חוזר, דלקת פרקים ותסמונת התעלה הקרפלית. פגיעה חוזרת במאמץ (RSI) נגרמת על ידי שימוש חוזר באיבר גוף, כגון הכתף, המרפק, האמה, פרק כף היד או היד. לדוגמה, אנשים העוסקים בהקלדה או בעבודת פס ייצור. 
זה יכול להוביל לדלקת, כאב וכאב בשורש כף היד. 
תסמונת התעלה הקרפלית היא גם סיבה שכיחה לדלקת בפרק כף היד, המתרחשת כאשר העצב המדיאני בפרק כף היד נדחס.
 

התסמינים של דלקת בפרק כף היד יכולים להשתנות בהתאם לגורם הבסיסי למצב. תסמינים נפוצים של דלקת בפרק כף היד כוללים כאב, נפיחות, נוקשות וקושי להזיז את פרק היד. במקרים מסוימים, עשויות להיות גם חבורות ונפיחות, מה שעלול להעיד על עצם שבורה אפשרית. דחיית אבחון וטיפול עלולים להוביל לריפוי לקוי, טווחי תנועה מופחתים ונכות ארוכת טווח. לכן, חשוב לפנות לטיפול רפואי אם אתה חווה אחד מהתסמינים הללו.

לגורמים אוטואימוניים יש פרוגנוזה גרועה יותר בהתבסס על חומרת המחלה והיעילות של חומרים משנים מחלה לשלוט בדלקת. דלקת מפרקים דלקתית, כגון דלקת מפרקים שגרונית, יכולה להיות מדאיגה במיוחד מכיוון שהיא עלולה להוביל לדלקת, הרס מפרקים, עיוותים ונכות, ועלולה להופיע גם עם ביטויים חוץ מפרקיים. עם זאת, עם אבחון וניהול נכונים, ניתן לשפר את הפרוגנוזה עבור אנשים עם דלקת בפרק כף היד.

אבחנה מבדלת לכאבים במפרק היד – לשלול ולהבדיל מבעיות נוספות

במקרים של דלקת בכף היד שאינה מחלימה יש צורך לבדוק האם יש קשר למצב מערכתי. כמו בעיה במפתח החזה או בעיה במקלעת העצבים היוצאים מהצוואר (Brachial Plexus). מצב זה מכונה לחץ נוירו-וסקולרי, שמשמעותו לחץ על עצבים היוצאים מעמוד השידרה הצווארי ומעצבבים את היד.

בדרך כלל על ידי מיפוי התסמינים ובדיקה פשוטה של מפרק כף היד, ניתן יהיה לקבוע אבחנה ללא קושי. יחד עם זאת, יתכן שהרופא ימליץ על ביצוע של בדיקות נוספות כמו בדיקות דם לשלילת סוכרת, תת תריסיות או דלקת מפרקים שגרונית, בדיקת הולכה עצבית או בדיקת דימות כמו אולטרסאונד או רנטגן. בדיקות אלה מאפשרות להדגים את העצב שנדחס ואת מבנה התעלה.

כמו כן הרופא יבדוק האם יש לך מצב רפואי (למשל, נוירופתיה) המשפיע על העצבים שלך בנוסף לתסמונת התעלה הקרפלית.

תסמונת התעלה הקרפלית מול לחץ על העצב האולנרי

דלקת בשורש האגודל

דלקת בכף היד הוא מונח המתייחס למספר מצבים דלקתיים בגידים של כף היד. לעיתים מדובר בגיד של האגודל (או הגיד המיישר את האגודל). לעיתים נוטים להתבלבל ולכנות את המצב בשם תעלה קרפלית (או תסמונת התעלה הקרפלית Carpal Tunnel Syndrome). במצבי תסמונת תעלה קרפלית קיימים כאבים עזים בשורש כף היד. לעיתים, חלק מהטיפול של תסמונת התעלה הקרפלית מזכיר את הטיפול בגיד האגודל, אך מדובר בשתי בעיות שונות לחלוטין.

שיטות הטיפול בכאבים במפרק כף היד 

 
מהן אפשרויות הטיפול על פי הרפואה הקונבנציונאלית?
בהתאם למידת ההשפעה על התפקוד היומיומי, הטיפול בכאבים בשורש כף היד עשוי להיות צפוי, שמרני (סד שורש כף היד או זריקות סטרואידים מקומיות) או כירורגי (טכניקות אנדוסקופיות או פתוחות). אם הכאבים בשורש כף היד לא יגבילו את התפקוד היומיומי, מומלץ לבצע התאמת תנאי העבודה ולקבל טיפולי רפואה משלימה לפני שקילת אמצעים פולשניים.
 
מבוססות על חומרת המחלה. ניתן לשקול שישה שבועות עד שלושה חודשים של טיפול שמרני בחולים עם מחלה קלה. שינויים באורח החיים, כולל הפחתת פעילות חוזרת ונשנית ושימוש במכשירים ארגונומיים.
סדים ניטרליים של שורש כף היד  וקורטיקוסטרואידים דרך הפה נחשבים לטיפולי קו ראשון ברפואה המערבית, עם זריקות קורטיקוסטרואידים מקומיות המשמשות לתסמינים עקשנים. כמו כן, שימוש בתרופות נוגדות דלקת כגון ארקוקסיה. 
 
תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDs) כגון איבופרופן ואספירין יכולות לשמש גם להפחתת כאב ודלקת. במקרים מסוימים, זריקת קורטיזון עשויה להיות נחוצה לטיפול במקרים חמורים יותר של דלקת בפרק כף היד.

רוב הטיפולים השמרניים מספקים הקלה בתסמינים לטווח קצר, עם מעט ראיות התומכות ביתרונות ארוכי טווח. חולים עם מחלה בינונית עד קשה יש לשקול הערכה כירורגית. לגישות כירורגיות פתוחות ואנדוסקופיות יש תוצאות דומות של חמש שנים.

טיפים לכאבים בכף היד- איך עוד ניתן לטפל ולזרז את תהליך ההחלמה?

טיפולי רפואה משלימה לכאבים בכף היד

 • דיקור סיני לכאבים בפרק כף היד – מטרת הדיקור היא לשפר את זרימת הדם, להפחית דלקות ולקדם ריפוי. דיקור סיני יכול גם לעזור להקל על הכאב ולשפר את טווחי התנועה בשורש כף היד וביד.
 • עיסוי רפואי לכאבים בפרק כף היד– יזרים דם וישחרר את השרירים ביד, יזרז תהליכי החלמה בגידים ובשרירים ויקל על הכאבים. 
 • בטיפולים יהיה שימוש במכשירי עזר כגון אולטרה סאונד טיפולי שנועד לשקם את הרקמות ולזרז תהליכי ההחלמה ברמה התאית. האולטרסאונד הטיפולי יעזור לזרז שיקום תהליכים דלקתיים באופן כרוני. כמו כן ניתן להשתמש במכשירים שונים כדי לבצע הזרמה של דם באזורים הרלוונטיים וללחוץ נקודתית. מכשירים כגון: אקדח עיסוי, עט דיקור חשמלי, מסרק גוואשה סיני לשרירים ולגידים, מוט לחיצה קפיצי, מקל לחיצה מעץ ועוד.

מכשיר טנס לכאבים במפרק כף היד

מכשיר טנס לכאבים במפרק כף היד הינו מכשיר בשימוש מזה כ 40 שנה במכוני פיזיותרפיה ומחלקות שיקום שונות. ניתן לבצע רכישה של המכשיר לשימוש ביתי ועל ידי כך להקל על הכאב ולזרז את תהליך ההחלמה. ברכישת מכשיר טנס תקבלו במתנה עט דיקור חשמלי לשימוש ביתי . אין צורך בניסיון , העט משלים את הטיפול ומיועד לכאבי מפרקים . ניתן לעשות זאת דרך הכתבה  מכשיר טנס מומלץ: המדריך המלא למכשיר TENS! | מוצר מומלץ לכאב (holistlv.co.il).

מכשיר טנס לכאבים במפרק כף היד
מכשיר טנס לכאבים במפרק כף היד
עט דיקור חשמלי ביתי
עט דיקור חשמלי לטיפול ביתי בכאבים בפרק כף היד

קירור פרק כף היד כדי לטפל בדלקת

אפשרויות הטיפול בדלקת בפרק כף היד משתנות בהתאם לגורם הבסיסי. ניתן להשתמש במנוחה, קרח, הרמה ודחיסה (RICE) כדי להפחית כאב ודלקת. זוהי טכניקת טיפול עצמי פשוטה המסייעת להפחית נפיחות, להקל על הכאב ולהאיץ את הריפוי בדלקות

מניעה והפסקת פעולות שתורמות לכאב בפרק כף היד

ניתן להשתמש בטכניקות מניעה וניהול גם כדי למנוע דלקת בשורש כף היד. יציבה נכונה של שורש כף היד, כגון שימוש במשענת שורש כף היד ושמירה על תנוחות ישרות של שורש כף היד, יכולה לסייע בהפחתת מתח מגע במהלך משימות ההקלדה והעכבר. 

הדבקת מדבקות חבישה עדינות

מדבקות בשם קינזיו טייפיניג ע"י המטפל שלך.

עיסוי עצמי לכאבים בפרק כף היד ולתסמונת התעלה הקרפלית

לחצו מספר שניות עד כדקה עם האגודל או המרפק שלכם על כל הנקודות הרגישות שנמצאות מהכתף עד פרק כף היד ועד לקצות האצבעות. הלחיצות אמורות להתבצע ביסודיות. גם בחלק הפנימי וגם בחלק החיצוני לכל האורך.  הלחיצה צריכה להיות מורגשת אך לא כואבת מידי ומציקה. 0-10 מבחינת עוצמה נרצה 8 כאשר 8 זה נסבל ולא מציק. לא נרצה לעבור את ה 8. 

מכניקת גוף נכונה

 היא גם המפתח למניעת תסמונת התעלה הקרפלית, ואנשים צריכים להעריך את היציבה והמיקום שלהם במהלך פעילויות יומיומיות. 

הנעות מפרקים ומתיחות לכף היד

 תרגילים כגון מתיחות וסיבובים בשורש כף היד יכולים לעזור לשפר את גמישות שורש כף היד ולמנוע דלקת.

 

מתיחות למפרק כף היד
מתיחות למפרק כף היד

התעלה הקרפלית תרופות סבתא

קומפרסים : טיפולים מסורתיים כמו לחות חיצונית בעזרת קומפרסים קרים, שיסייעו בהפחתת בצקות ובכך להפחית את הלחץ על העצבים וכלי הדם בשורש כף היד. 

כרוב: שיטה נוספת שעדיין לא הוכחה מדעית היא להשתמש בדחיסה חמה של עלי כרוב בלילה בזמן השינה, כפי שצוין קודם, אין הוכחות מדוע הנפיחות והבצקת יפחתו

מומיו: מומיו או שיליג'יט מוכר כתוסף טבעי אורגני אנטי דלקתי אשר מועיל גם לעצמות ולעצבים. הוא מוכר ברפואה הסינית, האירווידית ובתור תרופת סבתא עתיקה מרוסיה. ניתן לקרוא על התוסף בכתבה מומיו- כל המידע השימושי שאתם צריכים לדעת! | יוסי אברהם (holistlv.co.il). 
 

ניתוח תעלה קרפלית  

אם נשקלת התייחסות פולשנית, כגון הזרקת סטרואידים או ניתוח, האבחנה הקלינית חייבת להיות מאושרת על ידי ממצאים חריגים בבדיקות אלקטרופיזיולוגיות.
 

ברוב המקרים, ניתוח התעלה הקרפלית יעיל ובטוח. מחצית מאלה שממשיכים לחוות תסמינים לאחר הניתוח הראשון עוברים בסופו של דבר ניתוח חוזר. כמעט רבע מהאנשים שעוברים ניתוח תעלה קרפלית ממשיכים לחוות תסמינים לאחר הניתוח, כך עולה ממחקר שפורסם לאחרונה באתר פאבמד.

הטיפול הרפואי בתסמונת התעלה הקרפלית כולל טיפול תרופתי, כגון תרופות אנטי דלקתיות וזריקות קורטיקוסטרואידים. ניתוח לשחרור העצב בתעלה הקרפלית עשוי להיות נחוץ במקרים קשים.

מטרתם של ניתוחים אלו היא לתת מרווח של מקום לעצב הלחוץ בתעלה על ידי חיתוך הרצועה שמרכיבה את גג התעלה. ניתוחים אלו לרוב אורכים עד 30 דקות ומתבצעים תחת הרדמה מקומית.

הסיבוכים הנפוצים ביותר של ניתוח שחרור תעלה קרפלית כוללים:

 • דימום
 • זיהום
 • בעיות ריפוי פצעים
 • החמרה עצבית או פציעה
עבור רוב החולים, ניתוח ישפר את הסימפטומים של תסמונת התעלה הקרפלית. ההחלמה, עם זאת, עשויה להיות הדרגתית, והחלמה מלאה עשויה להימשך עד שנה.
 

למי יש סיכוי גדול יותר לתסמונת התעלה הקרפלית?

ע"פ אתר פאב מד למחקרים רפואיים גורמי הסיכון שנבדקו היו מין האישה (64%), תחלואה מוקדמת (75%), סוכרת (53%), יתר לחץ דם (25%), דיסליפידמיה (24%), דלקת מפרקים ניוונית (8%) ותפקוד לקוי של בלוטת התריס (10%). 51 חולים סבלו מעודף משקל ו-8 סבלו מהשמנת יתר. נמצא קשר בין חומרת התסמינים לבין נוכחות של כל אחת מהתחלואה המוקדמת. נמצא גם קשר בין חומרת הסימפטומים לבין סוכרת. כמו כן נמצא קשר חיובי בין חומרת התסמינים לבין מצבם התפקודי של חולים עם תסמונת התעלה הקרפלית.

 

לסיכום

 דלקת בשורש כף היד היא מצב שכיח שיכול להיגרם ממגוון גורמים, כולל מתח חוזר, דלקת פרקים ותסמונת התעלה הקרפלית. תסמינים של דלקת בשורש כף היד כוללים כאב, נפיחות ונוקשות, ויכולים להוביל לסיבוכים ארוכי טווח אם לא מאובחנים ומטופלים כראוי. האבחנה מבוססת בדרך כלל על היסטוריה וממצאי בדיקה, ואפשרויות הטיפול משתנות בהתאם לגורם הבסיסי למצב. ניתן להשתמש בטכניקות מניעה וניהול גם כדי למנוע דלקת בשורש כף היד. חשוב לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לנהל ולטפל בדלקת בפרק כף היד ביעילות, ולמנוע סיבוכים ארוכי טווח הקשורים למצב.

יוסי אברהם
הגיע הזמן להתמודד עם הכאב!
חשוב לדעת!

בהגעה רגלית / אוטובוס / אופניים: נמיר 112 קומה 6, תל אביב .
בהגעה ברכב: יש לכתוב בווייז – הזוהר 19, תל אביב

הקליניקה נמצאת בדרך נמיר 112 קומה 6 מימין.

יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

 • ברחוב הזוהר – מצד שמאל המדרכה אפורה והחניה בצד זה חינם גם למי שלא תושב תל אביב. 
 • בסוף הרחוב משמאל יש עליה לחניון חצץ חינמי.
 • במידה ולא מצאתם חניה תוכלו להחנות מתחת לבניין שלי על בסיס מקום פנוי, נא לשים פתק על הרכב "דירה 12" ולהחנות מתחת לעמודי הבניין בלבד.

החניתי, איך להגיע לקליניקה? יש להיכנס במעבר שבין הבניינים הזוהר 19 והזוהר 21 ולהמשיך עם השביל עד הסוף, נמיר 112 הוא הבניין בסוף השביל מצד שמאל – קומה 6 מימין, יוסי אברהם באינטרקום.

ניתן לקבל החזר כספי מחברות הביטוח הפרטיות – למי שיש ברשותו נספח רפואה משלימה בביטוח (לרוב 50% החזר).

כדאי לברר עם חברות הביטוח או הסוכן הפרטי שלך את הפרטים המדויקים בביטוח שלך (כמה טיפולים? מה תקרת ההחזר הכספי לטיפול? איזה טיפולים? מה מבקשים? מגיע להחזרים של אלפי שקלים בשנה).


טיפול משולב – מגוון הטכניקות כולל עיסוי רפואי (60 דקות):

 • טיפול בודד – 350 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –300 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

דיקור סיני משולב מכשור/כוסות רוח (אורך הטיפול 20-45 דקות ):

 • טיפול בודד – עלות הטיפול 250 ש"ח.
 • מבצע סדרת טיפולים –220 ש"ח לטיפול בתשלום מראש על 5 טיפולים.
 • כדאי לבדוק החזרים מחברות הביטוח הפרטיות.

לכל המחירים והמבצעים»

 • ההגעה בזמן לכל טיפול היא חיונית, הטיפול יקוצר במקרה של איחור.
 • לא יתקבל החזר בגין איחור של מעל חצי שעה, הטיפול יחשב כביטול.
 • ביטול של פחות מ 24 שעות לפני הטיפול, יחייב את המטופל בתשלום המלא עבור הטיפול שנקבע במידה ולא ימצא מחליף עבורו בהתראה קצרה שכזו.
 • סדרת הטיפולים תקפה ל 12 חודשים מיום הרכישה, לא יינתן החזר לטיפולים שלא נוצלו במשך תקופה זו.

לאחר תיאום תור מראש ישמר למטופל מקום חניה בחניית הבניין, בנוסף יש רמפה בלובי,מעלית בבניין. מיטת הטיפולים בקליניקה חשמלית ומתכווננת.

הקליניקה של יוסי אברהם
קליניקה לטיפולי רפואה משלימה בתל אביב
למידע נוסף והזמנת תור

להזמנת תור במערכת האוטומטית:

או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם: